HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 03.10.2024. u 23:36
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
33,21
71.824
2,163
33,30
33,40
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


Koliko sam god sretan sto smo probili 350 toliko me uznemiruje ovih zavrsnih 348.. Mislim da su opet uspili zakocit HT[censored]

Ti stvarno ne znas koja je bila bezvezna i igrica na kraju, a evo zadnje 2 min. pred kraj
radnog vremena burze, zamisli velikog li “rusanja”[tongue]

P.S. A mozda je nekom trebalo da proda 8 kom, za kakav rucak ili tako nesto:))

Transakcije:

And God says let there be light and be light, and it was good...

Manager.hr

06.12.2007 17:46

ERSTE Analiza vrijednosti telekoma središnje i istočne Europe
Dionica T-HT-a vrijedi 400 kuna
Autor Tanja Ivančić Belošević

Dionica T-Hrvatskog telekoma prema procjeni analitičara Erste banke vrijedi 400 kuna. Naime, nakon iscrpne analize telekomunikacijskog sektora u Ersteu su zaključili da je dionica T-HT-a, osobito nakon nedavne korekcije izuzetno atraktivna, tj. da se trenutačno prodaje uz povelik diskont.

Iako se konkurencija zaoštrava, ne očekuju da će T-HT izgubiti dominaciju na tržištu ni u fiksnoj, ali ni u mobilnoj telefoniji. Usto, 85 posto dionica ponuđenih na tržištu u rukama je domaćih investitora, što osigurava potporu cijeni dionice, ističe se u analizi.

Metode procjene
Vrijednost od 400 kuna po dionici temeljena je na DCF valuaciji te nakon uključenja isplaćene izvanredne dividende od 2,41 milijarde kuna te ubačenog rizika od razvoja situacije s vlasništvom nad DTK mrežom.

Kad je riječ o dominantnim telekomunikacijskim tvrtkama u jugoistočnoj Europi, T-HT ima najvišu neto maržu – 27 posto u 2008. godini, što govori o učinkovitosti kompanije, dok se trguje po cijeni 22 posto nižoj ako se radi o odnosu cijene i zarade.

Snaga T-HT-a, nabrajaju u analizi, jest što je lider na tržištu, posjeduje nacionalnu infrastrukturu i najveću distribucijsku mrežu u Hrvatskoj, jaku bilancu, nema državnih činovnika u tvrtki, dok niska penetracija broadbanda zapravo upućuje na mogućnost velika rasta.

Veliki priljevi novca omogućuju T-HT grupi da sudjeluje u privatizaciji telekomunikacijskih tvrtki jugoistočne Europe.
Slabosti su pak nesigurnost vlasništva nad telekomunikacijskom infrastrukturom, pad prihoda fiksne telefonije u korist mobilne, ali i sve jača konkurencija, pad udjela na mobilnim tržištu i usporavanje rasta prihoda, velik udio mobilnog prepaid dijela – 77 posto ukupne pretplatničke baze – niski prihodi i stopa rasta profita.

Sličnosti
Dominantne telekomunikacijske tvrtke u JI Europi u sličnoj su poziciji kao T-HT: lideri su kad je riječ o fiksnom i glasovnom tržištu, no prihodi padaju zbog zamjene fiksne mobilnom vezom, ali i zbog pada cijena. Priliku za rast stoga trebaju tražiti u jačanju mobilnog sektora, broadbandu, IT uslugama.

Dobra je fora m.m., mislim da ce se tu dat zaradit[cool]

ne mari za male stvari i ostat ce male

Ako je 400 sa uračunatim rizikom vlasništva nad DTK. Znači još barem 50 kuna po dionici[thumbsup]

to su vam samo pokazali maksimum koji su spremni placat ovu zimu,tako da se spremite na cekanje ako vas toliko interesira ova dionica ili ……!!!ima puno boljih dionica za trzenje!!![thumbsup]

DANAS KUPUJEM HT-VJERUJEM DA PO NEKOJ DOBROJ CIJENI

I ja se slažem da bi to mogli biti stranci koji imaju namjeru trgovati opcijama. Ako je to istina letjeti će perje. U tom slučaju neće pomoći brane naših fondića.
A zašto taj stari news? Pa svi znamo da su ekipe u nekim novinama drukeri nr.1, pa plasiraju vijesti kako im odgovara.
[/quote]

A da ljudima kažemo, da je JPMorgan stavijo target na 370 kuna. Pa i oni su stranci, samo nisu EB. A da nisu novinari iz Business-a u kompi sa EB[wink]
I još nešto, dionica vrijedi tih 400 kuna, samo to se znalo i odprije, kad je bila 330 kuna, pa zašto onda nisu novinari stavili news vani tada pa bi ljudi zaradili na opcijama 30% u 2 tjedna. Dajte narodu da zaradi[pray]

Vrijednost od 400 kuna po dionici temeljena je na DCF valuaciji te nakon uključenja isplaćene izvanredne dividende od 2,41 milijarde kuna te ubačenog rizika od razvoja situacije s vlasništvom nad DTK mrežom.

Evo, mislim da cak i Karoje tu ne moze nista prigovoriti. Racunalo se po njegovoj omiljenoj metodi.
[thumbsup]

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje


to su vam samo pokazali maksimum koji su spremni placat ovu zimu,tako da se spremite na cekanje ako vas toliko interesira ova dionica ili ……!!!ima puno boljih dionica za trzenje!!![thumbsup]

Blago vama kolega već sve znate.Molim vas da i nama kažete koje su to vaše uzdanice?

Najbolje ponude [ HT-R-A ]
Kupnja Cijena
6 359,00
393 353,00
50 352,00
175 351,99
101 351,01

Cijena Prodaja
345,99 45
346,00 25
348,99 53
350,00 73
352,00 940

A stvarno nikad ljudi neće naučiti [censored]
Jučer čišćenje na zatvaranju, a danas opet mali nalozi na prodaji ispod kupnje. Loše, loše, užasno loše. Zapravo mi je tih ljudi žao.

Budimo CROativni. Kupujmo hrvatsko. Kako to kaže jedan moj kolega: "Živce na laštiku...."

nisu ljudi krivi, neznam šta rade brokeri pa valjda mogu prenijeti bar informaciju![yawn]

dan je pametniji od noći

Jutros i u Slobodnoj Dalmaciji članak o ‘procjeni vrijednosti’ HT-a.Zanimljivo da se gotovo nitko do danas nije usudio decidirano procjeniti vrijednost dionice HT-a.
Prvo su ‘utukli’ cijenu na 300 i kusur,a sada je procjenjuju na 400,kada su se nakrcali.(što je i bilo za očekivat)
Dakle…prvo ti izbiju oko,onda poslije traže da razgovaraš s njima u četri oka. [cool]

Molim Vas da ne ocjenjujete moje glupe komentare jer bi ja sam sebi dao nulu da mogu

New Report

Close