HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 06.10.2024. u 16:18
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
33,27
73.663
2,214
33,20
33,30
-0,30%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Vidim hvale koliko hoćeš na forumu, nekima je to jedina utjeha.

Zašto molitva?

Postoji više analiza koje se koriste prilikom kupnje određene vrijednosnice.

To su:

Fundamentalna analiza – ona za T-HT je relativno dobra i ukazuje na određenu podcijenjenost.
Tehnička analiza – nije još u potpunosti primjenjiva.
Psihoanaliza – govori da ima puno likova u njoj koji bi se brzo obogatili, a zapravo strepe i koče cijenu.

i na kraju nam ostaje jedino molitva. Kako su nam moderatori omogućili takav smile, zapravo to jedino ostaje.

I dalje, molim te da rasteš u nebo, da imaš visoki domet[pray]

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

ja zelim dividendu, sa kolicinom koju imam mislim da bih mogao dobiti oko16tkn, a to nije lose za zimovanje[wink]

ne mari za male stvari i ostat ce male


ja zelim dividendu, sa kolicinom koju imam mislim da bih mogao dobiti oko16tkn, a to nije lose za zimovanje[wink]

vi stalno o dividendi, pa neće tako skoro[cry]

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!


30-11

1. DEUTSCHE TELEKOM AG 41.763.153 51,00 Osnovni račun
2. RH,VLADA,SREDIŠNJI DRŽAVNI URED ZA UPRAV.DRŽ.IMOV 7.779.412 9,50 Osnovni račun
3. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./FOND HRVATSKIH BRANITELJA IZ DOMOVINSKOG RATA I ČLANOVA NJIHOVIH OBITELJI 5.732.197 7,00 Skrb. račun
4. PBZ D.D. 3.266.662 3,99 Skrb. račun
5. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ALLIANZ ZB D.O.O. ZA AZ OBVEZNI MIROVINSKI FOND 362.618 0,44 Skrb. račun
6. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./PBZ CROATIA OSIGURANJE D.D. OBVEZNI MIROVINSKI FOND 348.207 0,43 Skrb. račun
7. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./RAIFFEISEN MIROVINSKO DRUŠTVO ZA UPRAVLJANJE OBVEZNIM MIROVINSKIM FONDOM D.O.O. ZA RAIFFEISEN OBVEZNI MIROVINSKI FOND 345.163 0,42 Skrb. račun
8. PBZ D.D. 256.668 0,31 Skrb. račun
9. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 207.691 0,25 Skrb. račun
10. PBZ D.D. 202.304 0,25 Skrb. račun

HT D.D./REDOVNA HT-R-A

Vlasnik računa Stanje [%] Vrsta računa
1. DEUTSCHE TELEKOM AG 41.763.153 51,00 Osnovni račun
2. RH,VLADA,SREDIŠNJI DRŽAVNI URED ZA UPRAV.DRŽ.IMOV 7.779.412 9,50 Osnovni račun
3. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./FOND HRVATSKIH BRANITELJA IZ DOMOVINSKOG RATA I ČLANOVA NJIHOVIH OBITELJI 5.732.197 7,00 Skrb. račun
4. PBZ D.D. 3.266.662 3,99 Skrb. račun
5. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./PBZ CROATIA OSIGURANJE D.D. OBVEZNI MIROVINSKI FOND 363.843 0,44 Skrb. račun
6. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ALLIANZ ZB D.O.O. ZA AZ OBVEZNI MIROVINSKI FOND 362.618 0,44 Skrb. račun +15.636 komada
7. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./RAIFFEISEN MIROVINSKO DRUŠTVO ZA UPRAVLJANJE OBVEZNIM MIROVINSKIM FONDOM D.O.O. ZA RAIFFEISEN OBVEZNI MIROVINSKI FOND 346.798 0,42 Skrb. račun +1.635 komada
8. PBZ D.D. 263.962 0,32 Skrb. račun +7.294 komada

9. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 207.691 0,25 Skrb. račun
10. PBZ D.D. 202.304 0,25 Skrb. račun
Ukupno: 73,62

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

ja sam kupovao na 265 ( ko i svi drugi pri IPO), kupovao sam na 360 a kupovao sam i na 390. i nije mi žao.
kao što sam već naveo postoje dionice s kojima špekuliram na kratki rok. HT zasigurno nije jedna od njih.
možda dočekam i one nagradne dionice za ovaj dio kupljen pri IPO-u, uopće se ne opterećujem i potpuno stojim iza svake riječi koju sam napisao o ovoj dionici.
Razumijem one koji su ušli u IPO sa 200-300k ili više kuna pa im ROI od 40% u kratkom roku znači puno, ali
ne mogu razumijeti one koji su zaradili kikiriki pa još ako su i digli kredit…
OK, svaka zarada je zarada ali izaći iz HT-a sa 2-3 tisuće kuna zarade i propustit buduće prinose ove dionice,
ćini se prilično blesavo za ozbiljnije investitore ili barem one koji se takvima smatraju.
[sad]

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

slažem se kolega ja sam ušao s malo više novaca i na kredit i svakako ali mi 50% nije bilo dovoljno iz razloga što vrijedi više

a to što je sanader poklanjao i čije je poklanjao to nije moj grijeh pa ni briga na kraju

PRODAJEM U LIMBURGU____________________________________________________________________________________________________


ja sam kupovao na 265 ( ko i svi drugi pri IPO), kupovao sam na 360 a kupovao sam i na 390. i nije mi žao.
kao što sam već naveo postoje dionice s kojima špekuliram na kratki rok. HT zasigurno nije jedna od njih.
možda dočekam i one nagradne dionice za ovaj dio kupljen pri IPO-u, uopće se ne opterećujem i potpuno stojim iza svake riječi koju sam napisao o ovoj dionici.
Razumijem one koji su ušli u IPO sa 200-300k ili više kuna pa im ROI od 40% u kratkom roku znači puno, ali
ne mogu razumijeti one koji su zaradili kikiriki pa još ako su i digli kredit…
OK, svaka zarada je zarada ali izaći iz HT-a sa 2-3 tisuće kuna zarade i propustit buduće prinose ove dionice,
ćini se prilično blesavo za ozbiljnije investitore ili barem one koji se takvima smatraju.

Svaka čast, tako i ja razmišljam.
Npr. recimo da početkom godine kupiš dionicu i ona naraste krajem godine 100%, ali je prvih 6 mjeseci stagnirala ili ćeš izlaziti ulaziti 10 puta u jednu ili više dionica i postići isti efekt. Na kraju kada zbrojiš dobiješ isto. Meni je T-HT kao melem na dušu, odmor za veći budući prinos.[thumbsup]

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!


Linus: ” No, no, djeco samo bez nervoze prodajte HT i uložite u ostale dionice i uživajte ” Nema nervoze prijatelju. Tko li se ono u desetom mjesecu hvalio da je super dokupio na onoj razini 385-390 i drukao na kupnju, te pljuvao po onima koji su onda prodavali? Ne želim vas citirati, pogledajte se sami i pokrijte po ušima. Zvali ste nas “drhtavim ručicama”, a vidite, drhtavim se ručicama posrečilo, a “ozbiljni” će se investitori načeeeeeeeeeeeeeekati da se vrate na onu razinu. A gdje su tek utopisti s prognozama na 500-600 i više!? Naravno da sam prodao dio HT-a i uložio u građevninski sektor koji više obečava, sad kad je razvidno da IDEMO DALJE! Dio portfelja mi je u Ht-u, stoga sam i postavio pitanje analize stanja i projekcije kretanja. Zahvaljujem matanu na trudu, ali to nije odgovor na moje pitanje[embarass]

još jedan sakupljač kikirikija.puno sreće s “građevinicima” a izgleda da će je i biti s obzirom na izvjesnu pobjedu HDZ-a na parlamentarnim izborima.
(iz “građevinaca” izuzimam DLKV, ako si unutra)

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

Svaka čast, tako i ja razmišljam.
Npr. recimo da početkom godine kupiš dionicu i ona naraste krajem godine 100%, ali je prvih 6 mjeseci stagnirala ili ćeš izlaziti ulaziti 10 puta u jednu ili više dionica i postići isti efekt. Na kraju kada zbrojiš dobiješ isto. Meni je T-HT kao melem na dušu, odmor za veći budući prinos.[thumbsup]

Mislim da nema ništa od prinosa 100% na kraju godine, ako ovako nastavi. Pogledajte ATGR koja je kvalitetnija firma od THT-a i ima zagarantirani prinos za slijedeće 4 godine, dok je THT sve više zatrpan tužbama i odlascima klijenata u konkurentske firme.
Budi zadovoljan ako nakon godinu dana ostane na ovim razinama. Uprava netransparentna, tko zna šta se radi iza leđa dioničara. Budmo vidjeli.[bye]

FALI NAM LIKVIDNOSTI; DAJ ŠTEFEK, NATOČI NAM PO JEDNU


Mislim da nema ništa od prinosa 100% na kraju godine, ako ovako nastavi. Pogledajte ATGR koja je kvalitetnija firma od THT-a i ima zagarantirani prinos za slijedeće 4 godine, dok je THT sve više zatrpan tužbama i odlascima klijenata u konkurentske firme. Budi zadovoljan ako nakon godinu dana ostane na ovim razinama. Uprava netransparentna, tko zna šta se radi iza leđa dioničara. Budmo vidjeli.[bye]

Ma u pravu si ti. Za razliku od IGH, HT nema pokvarenu i lažljivu Upravu, i bit će i više od 100% prinosa i neće biti opet precijenjena dok je IGH sada toliko visok i precijenjen da boli glava, a to govore upravo oscilacije.

Kakve veze ima ATGR i kvaliteta firme kada je dionica u startu precijenjena kao i IGH. To samo govori kako ne znaš računati osnovne pokazatelje.

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!


Ma u pravu si ti. Za razliku od IGH, HT nema pokvarenu i lažljivu Upravu, i bit će i više od 100% prinosa i neće biti opet precijenjena dok je IGH sada toliko visok i precijenjen da boli glava, a to govore upravo oscilacije.

Kakve veze ima ATGR i kvaliteta firme kada je dionica u startu precijenjena kao i IGH. To samo govori kako ne znaš računati osnovne pokazatelje.

Pogledaj samo kako je THT došao u hrvatsku i kako se potpisivalo i ugovaralo, pod kojim uvjetima.
THT nema lažljivu i pokvarenu upravu, nego finu mafijašku upravu na čelu sa onim Mudrinićem koji je zbrinuo unuke na račun nas građana i na našoj imovini koju je prodao nijemcima.
BTW, izračunaj mi ti kad si tako pametan pokazatelje IGH i ostalih građevinara, pa ćeš vidjeti da je podcjenjen.
Ovo izvješće THT-a je bilo solidno, no slijedeće će pokazati koliko firma vrijedi, mislim da neće biti baš solidno. A govori po tome što fondovi trebaju stvarno potegnuti, da zadrže cijenu od prodaje malih dioničara koji bi srušili cijenu ispod 300kn, vidjet ćemo do kada će održavati tu cijenu.[cry]

FALI NAM LIKVIDNOSTI; DAJ ŠTEFEK, NATOČI NAM PO JEDNU

Nepratim baš pretjerano ht iako ga imam puno , zašto ga ne pratim odlučio sam se za ulaganje na duži rok od godinu dvije. Ina je mirovala oko dva mjeseca prije nego je počela sa blagim rastom, očekujem ozbiljan ali blagi rast oko prvog ili početkom drugog mjesec, zašto tada pa fondovi skupljaju i na ovim razinama a moraju i malo zaraditi pa bi bilo u redu da ju malo podignu, što je praksa i sa drugim dionicama.
Zato strpljen spašen, doći će i naših pet minuta, a tu je i DT koji može početi kupovati za 6 mjeseci poslje IPO-a a to je oko 3 ili 4 mjeseca. Možda i to bude utjecalo na lagani rast dionice
Pozdrav

New Report

Close