HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 05.10.2024. u 14:01
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
33,27
73.663
2,214
33,20
33,30
-0,30%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

E onda ćemo se načekati do porasta cijene. Na tom skrbničkom računu ZABE je još 207.691 dionica ili u prijevodu na ovim cijenama još oko 75mil kuna.[censored]
Pitanje je kad će se on iskrcavati. Na svakom malo jačem potezanju na gore evo njih da smire situaciju.

Najsigurniji način da udvostručite novac je da ga presavijete i vratite nazad u džep. [i]židovska poslovica[/i]

Ma kakva je HT dionica kad posluje sa velikom dobiti, fondovi kupuju IPKO to je prava dionica nikad se ne zna koliki je gubitak a svaki dan je sve veći ali ona raste.

SVE ŠTO JE DANAS SKUPO SUTRA ĆE BITI JOŠ SKUPLJE A BITI ĆE VAM JEFTINO?????????

Iz podataka o prvih 10 računa s najvećom količinom vrijednosnog papira s oznakom HT-R-A Središnje depozitarne agencije uočavamo da je PBZ CO OMF (obvezni mirovinski fond) tijekom posljednja dva tjedna stekao 50.351 dionicu HT-a, što predstavlja gotovo 10 posto protrgovane količine, Raiffeisen OMF stekao je 29.838 dionica, a investitor koji se skriva iza skrbničkog računa Privredne banke Zagreb stekao je 21.211 dionica.
Uočavamo i suzdržanost AZ OMF-a koji je tijekom promatranog razdoblja stekao samo 5 tisuća dionica HT-a, te suzdržanost investitora koji se skriva iza skrbničkog računa Zagrebačke banke, a koji nije promijenio izloženost pozicije koju je zauzeo u toj dionici. Upravo taj je investitor nedavno igrao ključnu ulogu u rušenju cijene dionice HT-a prodajom više od 120 tisuća dionica.


Ako je od 350.000 ljudi koji su na HT-ovom IPO-u stekli dionice, njih 90 % relativno neiskusno i novo u investiranju, i ako na osnovu toga pretpostavimo da će svi oni prodavati svoj udio na granici od 400 kn, možemo izračunati/pretpostaviti sljedeće: uz prosječan dnevni promet od 50 miliona kuna (dakle pretpostavljamo da 2000 ljudi dnevno prodaje svoje 63 dionice), trebati će
159 dana
da svih njih trista i kusur tisuća prodaju svoj udio.

Uzmajući u obzir pogrešku od (čak) plus minus 50 %, dolazimo do:
79 dana minimalno i
238 dana maksimalno
iliti tri do osam mjeseci do dana kada će se tržište dionicama HT-a “pročistiti” i “ustabiliti”, tj. do kada ćemo se vrtjeti oko granice od 400 kn.

Još čak/samo 5 mjeseci??? 🙂

Ima li ovakvo razmišljanje smisla?


Nema. Od 350 000 ljudi na ipou novih je oko plafon 150 000, ostali su ovo odradili za starije i jače igrače. Od tih 150 000, 50% nije uzelo cijeli paket, osim toga , 50% njih se iskrcava (od 150 000) da vrate kredite il su zadovoljnji zaradom, a drugih 50% čeka dodatne dionice ili su jednostavno postavili veći target na cijenu, drugim rječima nisu bundeve. Recimo moja sestra, prvi put se susrela sa dionicama, ali nema namjeru prodat ispod 450 kuna, čak ih nije ni registrirala kod brokera. Iskrcaji malih će trajat još plafon mjesec dana, ali u manjem obimu nego što je bio dosad

Neki dan je na TVu rečeno da je do sada 30.000 ljudi prodalo svoj paker HT dionica. Oko 300.000 su još u SDA. Dakle, protrgovano 10 %?!

| Sitna riba. |

šta se tresete ljudi, zaboravite na HT godinu dana pa kad pogledate opet imat ćete bonzs dionice i dividendu….kad se uzme u obzir popust po kojem smo je kupili bit će to lijepa zarada čak i da se ne makne gore ni milimetra u godinu dana što je teško za očekivati

Excuses are like asses - everybody's got one and they all stink!

Tražio sam post, ali ga nisam uspio pronaći u ovoj šumi. Netko je napisao da je u prospektu IPO-a pisalo nešto da HT mora ipslatiti dividendu iduće godine. Da li je to glasina ili provjerena informacija?

"double bottom must be done by the market, not FED or other BS's"


Tražio sam post, ali ga nisam uspio pronaći u ovoj šumi. Netko je napisao da je u prospektu IPO-a pisalo nešto da HT mora ipslatiti dividendu iduće godine. Da li je to glasina ili provjerena informacija?

Ma isplatiće je, sigurno, samo su ove godine isplatili i izvanrednu (prije IPO-a) pa mislim da neće biti veća od 12 kuna.

Ljudi lakše prebole ako im oduzmete novac nego iluzije.

kakva berba, poziva nas sve, pa sami su nam rekli, mislim da bi mogli potegnuti duboko u dep pa da se zahvale na strpljivoscu i vjerovanju, jos nam kazu i mama spremi i nase(decko sa sjenjaka), znaci da malo spremimo i da cekamo[thumbsup]

ne mari za male stvari i ostat ce male

Ma nije bitno kolika je … bitno je da je … 😉

uz ovakav raspon low-high ovo više nije niti za tradere …

"double bottom must be done by the market, not FED or other BS's"

ja sam nacuo nesto oko 18kn, sto ispada oko 6% na sadasnju cijenu, nije lose zar ne[smiley]

ne mari za male stvari i ostat ce male


Tražio sam post, ali ga nisam uspio pronaći u ovoj šumi. Netko je napisao da je u prospektu IPO-a pisalo nešto da HT mora ipslatiti dividendu iduće godine. Da li je to glasina ili provjerena informacija?

iz Prospekta:
“Politika dividendi-društvo trenutačno očekuje da će objaviti i isplatiti godišnju dividendu između 50 i 100% svoje godišnje neto dobiti..”[smiley]

Kotacija Službeno tržište
Vrsta vrijednosnog papira Dionica
Broj izdanih 81.888.535
Dividenda 2,53
Prospekt vrijednosnice Prospekt

Zar nije ovo bila dividenda…..

New Report

Close