HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 23.10.2024. u 02:31
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
34,75
44.724
1,287
34,70
34,80
0,29%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


Biti će preko 200 tisuća prijava za kupnju. Kako se to uklapa u tvoju matematiku asdfgh123?

Ne vjerujem u 200.000. 100.000-120.000 mi izgleda realnije. Upisivati pakete oko 25.000 kuna. To znači da mi trebaju žena, stric, strina i troje djece, starci. Ukupno 8×25.000=200.000. Prodaja prvi dan. Računam da će cijena prvi dan biti nešto ispod fer cijene jer i fondovi traže diskont. Draže bi mi bilo da i njima ide dio kolača na IPO, onda bi imali razloga dići cijenu dionicama.


Biti će preko 200 tisuća prijava za kupnju. Kako se to uklapa u tvoju matematiku asdfgh123?

Pa to bi vjerovatno značilo da nećemo dobiti 38000 nego recimo 15 000 – 20 000kn … [smiley10]

PROKLETA JE AMERIKA I ZLATO ŠTO SJA !!!!


topalov5: ” Biti će preko 200 tisuća prijava za kupnju. Kako se to uklapa u tvoju matematiku asdfgh123? ” Pa to bi vjerovatno značilo da nećemo dobiti 38000 nego recimo 15 000 – 20 000kn … [smiley10]

Pa svi koje ja znam, a oni još uopće ni nemaju pojma o burzi, misle na cijelu rodbinu kupovat HT. Objašnjavaju mi da se na Ini zaradilo jako puno, pa će se tako i na HT-u. Ja ih gledam, slušam i ne želim demantirat. U biti, ni sam ne znam što bi im rekao

Sad bi bilo pametno otvorit agenciju koja bi zakupila prava ljudi na kupnju dionica HT-a. I onda ih lijepo sa finom maržom prodavati građanima željnih brzog profita.

Nisam zaboravio na 0,7 milijardi. To je iz članka u poslovnom. Računao sam na 5 milijardi koliko piše u Večernjem. Tamo piše da se očekuje diskont od 40% (iskreno ne vjerujem, bliže oko 25% je realno).

Inače po meni, bez diskonta ni u ludilo ne idem na IPO. Sve što piše matrix90 je najbliže istini, to sam na dosta postova već napisao. HT je najveći, dugo vremena će biti profitabilan, ali na tržištu će izgubiti jedan dio kolača. E sad, hoće li ulagati u razvoj pa da taj dio bude što manji ili će ići na maksimalno icrpljivanje postojećih resursa i velike profite pa onda kupovina npr. Metroneta ili nekog drugog to nitko ne zna.

Gospodo ja mislim da je malo prenapuhano pričati o tolikoj potražnji za T-HT-om. Potražnje će biti ali ne baš tolika ( 100000 do 200000 ). Ne zaboravite da djelatnici INE dobivaju dionice odmah poslje IPO-a a treba im lova za te dionice. Znači da je jedan dio pučanstva ispao iz igre.

Sta pise matrix? Ne mogu naci?

Jučer objavljeno da T-HT otpušta 300-tinjak djelatnika tj. sa otpremninama ih šalje kući. Znaći sljedeće godine 2008 još veća dobit bar oko 35 miliona godišnje ( lova potrebna za plaće za godinu dana )

Moje mišljnje je takođe da će biti velikog interesa cca 150-200 000.Treba uzeti u obzir iskustva ulagača sa IPO-a INE koja će se na IPO-u HT-a svakako nadopunit odnosno iskoristiti višekratno. Tako da broj ulagača na INI od 45 000 reba množit sa min. 3 na IPO-u HT-a ( žena, mater,ćaća,dica…). Molio bih štovane kolege da ne drukaju cjenu po kojoj će mo kupovat jer su još negdje na početku ove teme izračuni bili slični kao i kolege asdfgh 123, dake između 195-230 što bi bilo pošteno, kakvih 300 i preko!!?[smiley1]


Kolege ovaj post sam obajvio na temi o budućim prihodima od IPO-a, pa sam odlučio da i tu jer je vezana za T-ht. Naveo sam neke probleme koji bi mogli uvjetovati različittu uspješnost od Ininog IPO-a. 1. T-ht nema atraktivnog preuzimača, tj skoro je većina prodana DT, točnije 49% —99 godine za manje od milijardu kn ( ako se ne varam) 2. Neriješene DT kabelske mreže, te sporove s ostalim tel koncesionarima 3. Vodi parnicu s 40000-50000 građana zbog kako oni kažu naplaćivanja enormnih svota telefonskih usluga 4.Dividende su vrlo male ( iako nisu bitne) no pitanje je gdje ulijevaju sav taj silni novac, jer u posljednje vrijeme nisu napredovali u davanju kvalitetnih i jeftinijih telefonskih usluga. 5. Konkurencija im zauzima tržište, javljaju se ostali jeftiniji operateri čije su usluge kvalitetnije i jeftinije 6. Masovno otpuštaju kvalitetan stručan kadar, te tim postupkom jačaju konkurenciju,a znamo da to znači samoubojstvo na tržištu… Dakle ja sam naveo ipak neke razloge koji su bitni da bi se odlučilo uzeti ili ne paket, no ja ću još promisliti da li uzeti ili ne . Za sada sam 50:50. Ako imate kakve reklamacije ili pritužbe javite mi se na PM. Hvala

Evo da ne tražite. Jedino što ovdje ne piše, HT će biti vlasnik DTK. Inače DT ima ne 49, već 51%.

Jako cijenim mišljenje kolege matrixa, no puno sličnih negativnih okolnosti može se izreći za bilo koju drugu firmu (uostalom sjećate se što su za INA-u govorili?)

Hell is Empty and all the Devils are Here

29. kolovoza Prospekt u Hanfi
13. rujna odobrenje Prospekta
17. rujna početak road-showa
5. listopada uvrštenje na Burzu

Nevjerojatno je da road show ide paralelno sa upisom dionica.

New Report

Close