HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 17.09.2024. u 05:55
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
32,16
93.434
2,905
32,10
32,20
-0,31%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Ne znam odkud vam da će to bit Erste banka kad je u obavjesti spomenuta i HPB.Koliko znam zvanično nije još objavljena banka koja će vršit upis, ali svakako jedna od ovih koje su spomenuli.

HT 5. listopada na burzi:

http://www.jutarnji.hr/novac/trziste_kapitala/clanak/art-2007,8,22,dionice_HT,87105.jl

Iako danas nije objavljeno, doznaje se da bi uvrštenje, odnosno trgovina putem burze trebala početi u petak, 5. listopada. Pet dana razmaka između zaključenja knjige upisa i trgovanja putem burze trebalo bi biti dostatno za obavljanje “tehničkih poslova”, od tzv. alokacije dionica institucionalnim investitorima do slanja PIN-ova građanima kako bi već prvog dana burzovnog trgovanja bili u mogućnosti raspolagati dionicama.

skype - ivek1234

NAPOKON!!!

http://www.jutarnji.hr/novac/trziste_kapitala/clanak/art-2007,8,22,dionice_HT,87105.jl

Bogat si tek kad imaš nešto što nikad ne bi mogao kupiti novcem! (Brooks)

[color=blue]HT Hanfi mora predati konačni prospekt za IPO do 29. kolovoza[/color]

Konačno izdanje Prospekta o ponudi na prodaju redovnih dionica HT-a s podacima koji se objavljuju prilikom uvrštenja dionica u Prvu kotaciju Zagrebačke burze predat će se Hrvatskoj agenciji za nadzor financijskih usluga do 29. kolovoza 2007., dogovoreno je na sastanku u vezi prodaje dionica HT-a javnom ponudom o čemu je Hanfa izvijestila priopćenjem objavljenim danas na službenim web stranicama.

Hanfa bi, kako se navodi, odobrila objavu podataka koji se obvezno objavljuju prilikom uvrštenja u Prvu kotaciju 13. rujna.

Nekoliko dana kasnije, 17. rujna 2007. trebalo bi početi predstavljanje tvrtke potencijalnim investitorima i prikupljanje ponuda na upis dionica te određivanje njihove cijene, navodi se u priopćenju Hanfa-e.

Sastanak vezan za prodaju dionica HT – Hrvatskih telekomunikacija d.d. održan je u prostorijama Hanafa-e, a kako se navodi, bili su mu nazočni predsjednik Uprave Hanfa-e Ante Samodol sa suradnicima, potpredsjednik Vlade RH Damir Polančec sa suradnicima, savjetnici Vlade s predstavnikom J.P.Morgana, predstavnici Erste Bank i HPB-a, te savjetnici HT-a.

izvor: business.hr

pih, ovdje se dižu punomoći na susjede i cijelu obitelj, a cijenu nitko ne zna.bit će zanimljivo.

...pig slayer...


Ne znam odkud vam da će to bit Erste banka kad je u obavjesti spomenuta
i HPB.Koliko znam zvanično nije još objavljena banka koja će vršit
upis, ali svakako jedna od ovih koje su spomenuli.

Zašto ne bi obje obavljale, kao što su obje i spomenute

John Galsworthy: Ako ne razmišljaš o budućnosti, ne možeš je ni imati.

Ljudi pa to je još malo pa tu. Idem otvorit račun u SDA na mamu, tatu, sestru, psa….[smiley2]

you think your special you do, i can see it in your eyes

Kolege ovaj post sam obajvio na temi o budućim prihodima od IPO-a, pa sam odlučio da i tu jer je vezana za T-ht. Naveo sam neke probleme koji bi mogli uvjetovati različittu uspješnost od Ininog IPO-a.

1. T-ht nema atraktivnog preuzimača, tj skoro je većina prodana DT, točnije 49% —99 godine za manje od milijardu kn ( ako se ne varam)
2. Neriješene DT kabelske mreže, te sporove s ostalim tel koncesionarima
3. Vodi parnicu s 40000-50000 građana zbog kako oni kažu naplaćivanja enormnih svota telefonskih usluga
4.Dividende su vrlo male ( iako nisu bitne) no pitanje je gdje ulijevaju sav taj silni novac, jer u posljednje vrijeme nisu napredovali u davanju kvalitetnih i jeftinijih telefonskih usluga.
5. Konkurencija im zauzima tržište, javljaju se ostali jeftiniji operateri čije su usluge kvalitetnije i jeftinije
6. Masovno otpuštaju kvalitetan stručan kadar, te tim postupkom jačaju konkurenciju,a znamo da to znači samoubojstvo na tržištu…

Dakle ja sam naveo ipak neke razloge koji su bitni da bi se odlučilo uzeti ili ne paket, no ja ću još promisliti da li uzeti ili ne .
Za sada sam 50:50.

Ako imate kakve reklamacije ili pritužbe javite mi se na PM.
Hvala

Zašto ne bi obje obavljale, kao što su obje i spomenute
[/quote]
Da u pravu si. Zaborvih napomenuti tu soluciju iako ne znam je li po zakonu.

U HT ulazim a evo i zasto:

– ovo je Sanaderu zadnja/jedina sansa za drugi mandat,
– fond manageri takodjer bas nisu skloni SDP-ovim vratolomijama,
– IPO ce biti masovka,
– od starta na burzi ima cca 40 dana do izbora
– zarada ce morati biti tolika da ce velika vecina itekako morati dobro razmisliti kome dati glas,
– INA ce takodjer ici gore da bi eventualni neodlucni izisli iz dileme,
– Ljubisa odlazi u ropotarnicu politicke povijesti i mozda si konacno nadje zenu i osnuje obitelj te prestane lijeciti komplekse- iskreno se nadam.

skype - ivek1234


… S moje strane pitanje ima li netko iskustva sa IPO-om INA-e na kredit što je davao Reiffeisen? Da li je to klasičan margin ili su to posebno skrojili, te da li kao kolateral uzimaju samo kupljene dionice u tom slučaju Ine, ili se tražilo i još nešto dodatno? Thx!

Bile su dovoljne samo dionice INE ,ništa više.


U HT ulazim a evo i zasto: – ovo je Sanaderu zadnja/jedina sansa za drugi mandat, – fond manageri takodjer bas nisu skloni SDP-ovim vratolomijama, – IPO ce biti masovka, – od starta na burzi ima cca 40 dana do izbora – zarada ce morati biti tolika da ce velika vecina itekako morati dobro razmisliti kome dati glas, – INA ce takodjer ici gore da bi eventualni neodlucni izisli iz dileme, – Ljubisa odlazi u ropotarnicu politicke povijesti i mozda si konacno nadje zenu i osnuje obitelj te prestane lijeciti komplekse- iskreno se nadam.

ivek, slažem se stobom u potpunosti!

Kolega matrix90 takođe ima dobre argumente, ali sve to obzirom na situaciju u državi neće biti toliko bitno u ovom IPO-u. Zarade će sigurno biti!

14.04.2008.

New Report

Close