HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 06.07.2024. u 23:13
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
30,01
120.659
4,020
30,00
30,10
-0,66%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

burza je pozelenila , što mislite gdje će ovo danas završiti? [smiley9]

ajde netko od iskusnijih da mi objasni ove igre.
HT je imao dobar promet i na 32x pa se onda neočekivano (i meni van svake zdrave logike) diglo na 34x sada gornju 345 brane fondovi. Zašto nisu mirovali na 32x nego išli na čišćenje do 340? Mislim dobili su jedan dan prometa a možda ni to a sada su u ‘problemu’ obrane cijene .

Tko leti vrijedi, tko vrijedi leti, tko ne leti ne vrijedi

Ipak su se paničari iskrcali a ostali mali izgleda povukli. Danas će biti malo gore pa malo dolje (ne više od +- 2-3 kune i to je previše). Naravno ako se opet veliki igrači ne zaigraju.


ajde netko od iskusnijih da mi objasni ove igre. HT je imao dobar promet i na 32x pa se onda neočekivano (i meni van svake zdrave logike) diglo na 34x sada gornju 345 brane fondovi. Zašto nisu mirovali na 32x nego išli na čišćenje do 340? Mislim dobili su jedan dan prometa a možda ni to a sada su u ‘problemu’ obrane cijene .

zaboravljaš da su dobar dio fondovi kupili na 350+…pa nije im u interesu da dionica čami na 320 kuna…
ovo na 345 kuna je dogovoreno…vjerojatno se prekrcava iz jednog fonda u drugi…


ajde netko od iskusnijih da mi objasni ove igre. HT je imao dobar promet i na 32x pa se onda neočekivano (i meni van svake zdrave logike) diglo na 34x sada gornju 345 brane fondovi. Zašto nisu mirovali na 32x nego išli na čišćenje do 340? Mislim dobili su jedan dan prometa a možda ni to a sada su u ‘problemu’ obrane cijene .

radi se o tome da su ljudi počeli histerično i masovno povlačiti sredstva iz fondova zbog gubitka od 5-10 posto u 6 dana pa su se fondovi našli u situaciji kada su morali podignuti cijenu ne samo ht-u jer bi u suprotnom doživjeli katastrofu širih razmjera- ovo je iz prve ruke od portfelj menagera pbz-a

burza je mjesto gdje siromašni "dolaze" loše obučeni a odlaze goli i bosi. žalosno ali istinito.

Sacuvaj me boze tih prekrcavanja i iskrcavanja fondova. Primjer iz CG- TECG na 3,5 eur. Istina kad je krenulo zacas preko 6[smiley2]

Vjerujte mi nije nobuzdano!

Život je naš onakav kakvim ga oblikuju naše misli. Marko Aurelije


radi se o tome da su ljudi počeli histerično i masovno povlačiti sredstva iz fondova zbog gubitka od 5-10 posto u 6 dana pa su se fondovi našli u situaciji kada su morali podignuti cijenu ne samo ht-u jer bi u suprotnom doživjeli katastrofu širih razmjera- ovo je iz prve ruke od portfelj menagera pbz-a

Dobar primjer da se tržište UVIJEK samobalansira i da ni fondovi ne mogu raditi baš što hoće, zar ne?

Imam trenutno neku veliku vjeru u ovo naše tržište kapitala, što vi mislite? [smiley2]

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off

@sportri
thnx. na to sam zaboravio.


@marcipan

ne mislim da se tu radi samo o HTovoj dionici. Ona u portfelju niti jednog fonda ne prelazi 10-20% Pogledaj sportri-ov odgovor. No svejedno hvala.

Tko leti vrijedi, tko vrijedi leti, tko ne leti ne vrijedi


radi se o tome da su ljudi počeli histerično i masovno povlačiti sredstva iz fondova zbog gubitka od 5-10 posto u 6 dana pa su se fondovi našli u situaciji kada su morali podignuti cijenu ne samo ht-u jer bi u suprotnom doživjeli katastrofu širih razmjera- ovo je iz prve ruke od portfelj menagera pbz-a

Ovo i jest jedino logično objašnjenje. Jer odjednom više nisu problem ni crveni, ni nesigurnost na Kosovu, niti pad dolara, niti današnji pad indeksa u cijelom svijetu.

Trend is your friend.



@sportri
thnx. na to sam zaboravio. @marcipan ne mislim da se tu radi samo o HTovoj dionici. Ona u portfelju niti jednog fonda ne prelazi 10-20% Pogledaj sportri-ov odgovor. No svejedno hvala.

normalna stvar…nakon onolikog crvenila fondovima su cijene udjela popadale…pogotovo dioničkim…i ovo je bilo za očekivat…
ne znam da li imate uložena sredstva u kojem od fondova…ja ima recimo u PBZ-ovom Equity…bio je na 225 kuna…pao je na 199 kuna…i jasna je stvar da fondovi dižu cijene…ne samo HT-a nego i ostalih dionica…i upravo zato HT više ne gledamo na 320 kuna…ili neke druge dionice na nekim drugim mizernim razinama…i zato se danas tako dobar dio zeleni…

Evo nam prodaje pa vidite tko prodaje, tj. štopa cijenu
345,00 554
346,00 164
347,00 348
347,39 126
348,00 278

New Report

Close