Hrvatska u 2013. ostaje u recesiji, BDP pada 0,3 posto

Naslovnica Forum Komentari članaka Hrvatska u 2013. ostaje u recesiji, BDP pada 0,3 posto

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

Ako parafraziram i retuširam Bob Deacona („Eastern European welfare state. The impact of politics of globalization“) i apliciram na EBRD, otvara mi se pitanje: koju poslovnu politiku vodi EBRD i za koju politiku se opredjeljuje EBRD?
Da li je riječ o podršci i modelu evropskog konzervativizma, modelu korporativizma , modelu američkog liberalizma ili modelu skandinavskog državnog financiranja???
Kada god uslijede kritike kako ne ispunjavaju svoju osnovnu namjenu, EBRD se brani kako nema „mogućnost da dođe do krajnjih korisnika bez posrednika, jer banka nema infrastrukturu na terenu i operativu koja bi omogućila na tisuće zajmova od nekoliko stotina ili tisuća eura.“
I ne na kraju, otvara mi se pitanje o suodgovornosti EBRD-a za trenutna evropska stanja ?

Nikakva odgovornost. EBRD je uglavnokm ukljucen u projektno polu-javno financiranje, ponesto i daje priv sektoru. Nasi problemi su strukturni, EBRD tu nema s time nista.

No ja mislim da smo u recesiji i slij g, jer razduzivanje je uzasno intenzivno, a i dok potrosnja, osobna ne pocne rasti, sv eostalo je badava.

125 milijardi kn proračun RH
16 milijardi kn proračuni gradova
20+ milijardi kn od parafiskalnih nameta

od svih tih 160+ milijardi kn, 80% ode na plaće, mirovine, subvencije, zdravstvo i socijalu

dakle, ili štampajte pare ili reži 50% zaposlenih u drž i javnom sektoru te 70% agencija koje svojim parafiskalnim nametima opterećuju gospodarrstvo sa 10ak milijardi a služe samo sebi jer Hr gospodarstvo i građani tehnićki ne mogu podnjeti drž. proračun viši od 75 milijardi ili max do 100milijardi ukupno fiskalnih i parafiskalnih nameta

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA


125 milijardi kn proračun RH
16 milijardi kn proračuni gradova
20+ milijardi kn od parafiskalnih nameta

od svih tih 160+ milijardi kn, 80% ode na plaće, mirovine, subvencije, zdravstvo i socijalu

dakle, ili štampajte pare ili reži 50% zaposlenih u drž i javnom sektoru te 70% agencija koje svojim parafiskalnim nametima opterećuju gospodarrstvo sa 10ak milijardi a služe samo sebi jer Hr gospodarstvo i građani tehnićki ne mogu podnjeti drž. proračun viši od 75 milijardi ili max do 100milijardi ukupno fiskalnih i parafiskalnih nameta

Odlican post, slazem se 100%… ovo je uzas. 575 nameta, pdv, place porezi do 60%, dividende + jos mali milijun toga. Poceti brza otpustanja u javnom sektoru.
Proracun mozemo cca 80mrd nositi, slazem se. Za ostatak smanjiti sve poreze i prekinuti zaduzivanje.

S ovakvim porezima, na oporavak mozemo zaboraviti uopce.

New Report

Close