HPB (Hrvatska poštanska banka d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HPB (Hrvatska poštanska banka d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Stanje dioničara HPB na kraju godine je slijedeće…imamo jednog dioničara manje od stanja od prije skoro dva mjeseca: 595.

Novih je 17 dioničara koji su kupili 951 dionicu.
Napustilo nas je 18 dioničara koji su imali 1.070 dionica.

Ersteov fond prodao je 264 dionica, dva druga fonda su kupili 426 dionica.

Znači prebacuju većinom mali, koji u prosjeku posjeduju 60 dionica.

50+ dionica ima 189 dioničara
100+ dionica ima 126 dioničara
200+ dionica ima 74 dioničara
300+ dionica ima 50 dioničara
400+ dionica ima 44 dioničara
500+ dionica ima 40 dioničara
1000+ dionica ima 30 dioničara

Top 50 je pojačao poziciju za 561 dionicu.

P.S. najveći prodavač u ovoj godini ostao je na istoj količini kao i prije dva mjeseca. Više ne prodaje, a razloge prodaje ili ne prodaje zna samo on.


Na forumu vlada opci konsenzus da je HPB podcijenjen

baš i ne.to da je jako podcijenjen pišete samo vi koji ste odavno kupili dionice pa sad navijate za rast kojeg nema pa nema.
mi sa strane koji to objektivno gledamo kažemo da jest u određenoj mjeri podcijenjen, ali ništa posebno u odnosu na ostatak tržišta kako vi to nastojite prikazati

I ja se slažem da je ta dionica podcjenjena,
Ponovno i osnovno, koja god vlada proda HPB, ta gubi izbore. Iako više nema nikakovog utjecaja na ekonomiju ove rasprodane države.


Na forumu vlada opci konsenzus da je HPB podcijenjen, ali na prodaji su neki veliki nalozi, pa stopaju porast cijene… ali ako ista znam je to da se cijena ne moze zauvijek stopati i da ce prava vrijednost uvijek doci do izrazaja, a prava vrijednost HPB-a je trenutno iznad 1000 kn, tocnije 1200kn, sto je BV te dionice.

Pa ja ne vidim neki konsenzus. Svi nešto očekuju, al kad krene priča o valuaciji, potencijalima i rizicima, počnu se pisati źelje mjesto objektivne stvarnosti i racionalnih i realnih ocekivanja.

Naprimjer, kako ste vi došli do prave vrijednosti (što god to značilo) od 1.200 kuna? Dajte nam to malo razradite i pojasnite. Unaprijed hvala.

@iknow
Nisam kompetentan da ulazim s Vama u raspravu, ali Vam mogu reci par razloga zasto imam dionice:
1. Prije Agrokora cijena je bila oko 800 kn, u medjuvremenu su zaradili dodatnih 350 mil kuna neto dobiti i vise od 600 mil kuna sveobuhvatne dobiti/povecanje kapitala
2. P/E je oko 6, trzi se na 0,5 BV
3. Svaki kvartal je poslovanje sve bolje, raste dobit, trzisni udio…odnosno trend poslovanja je je.ben
Meni dovoljno da parkiram svojih 15% portfelja…i više bi da nema države unutra

Rastimo zajedno...

. Prije Agrokora cijena je bila oko 800 kn, u medjuvremenu su zaradili dodatnih 350 mil kuna neto dobiti i vise od 600 mil kuna sveobuhvatne dobiti/povecanje kapitala

Zaraditi je jedno, a stanja preknjiženja iz statusa 1. 2. 3. itd su drugo.
Naravno, to se onda prikazuje kao dobit.

Pa ja ne vidim neki konsenzus. Svi nešto očekuju, al kad krene priča o valuaciji, potencijalima i rizicima, počnu se pisati źelje mjesto objektivne stvarnosti i racionalnih i realnih ocekivanja.

Naprimjer, kako ste vi došli do prave vrijednosti (što god to značilo) od 1.200 kuna? Dajte nam to malo razradite i pojasnite. Unaprijed hvala.

heheheee, i to o rizicima i očekivanjima napiše lik koji na opte, sad na 8 kn piše, citiram:

Barbosa, 02.01.2020. u 23:15
Ja očekujem znacajnu premiju za Optimu. Optima nije major player nego jezicac na vagi buduceg uspjeha A1 ili Tele2 u Hrvatskoj, pa IMHO, ovdje cijena mora biti da takva izuje prodavatelja iz cipela i izbaci konkurenciju iz igre na dulje vrijeme.

a sam mislio da si ti neki ozbiljan kada govoriš o valuacijama, potencijalima , rizicima i realnim očekivanjima a ti ono na kockarnici u stečajušama sa kokošarima i špekulantima…e baš svega na ovome forumu…a hpb ne vrijedi 0,5 bv od 1200kn ali zato opte, prezadužena tvrtka pod prinudnom upravom u insolvencijskom postupku kojoj kapital ćine polureparirana oprema i nešto malo instalacija vrijedi 90 bv od knjigovodstveno prenabrijanih, pazi, čitaj pažljivo, kapital od nula pa zarez, pa OPET nula pa tek onda devet, tj 0,09kn

dakle bilanca hpb od 2.424 milijardi kuna kapitala i zadržane dobiti ne vrijedi u pola ali ono na opte što piše da vrijedi niti 1 lipu, to tebi vrijedi 90 puta…pa kome ti to kuhaš mozak izokrečući sve naopako, koga ti to pokušavaš veslati da njegova 1kuna ne vrijedi 50lipa ali tvoja vrijedi 90 kuna???

stvarno svašta… nego, kada već pišemo o valuaciji, potencijalima i rizicima, koliko vrijedi ulog na crno na ruletu ako kuglica stane na crveno?
Dajte nam to malo razradite i pojasnite. Unaprijed hvala.

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA



Na forumu vlada opci konsenzus da je HPB podcijenjen, ali na prodaji su neki veliki nalozi, pa stopaju porast cijene… ali ako ista znam je to da se cijena ne moze zauvijek stopati i da ce prava vrijednost uvijek doci do izrazaja, a prava vrijednost HPB-a je trenutno iznad 1000 kn, tocnije 1200kn, sto je BV te dionice.

Pa ja ne vidim neki konsenzus. Svi nešto očekuju, al kad krene priča o valuaciji, potencijalima i rizicima, počnu se pisati źelje mjesto objektivne stvarnosti i racionalnih i realnih ocekivanja.

Naprimjer, kako ste vi došli do prave vrijednosti (što god to značilo) od 1.200 kuna? Dajte nam to malo razradite i pojasnite. Unaprijed hvala.
[/quote]

Pa napisao sam gore da je BVPS (knjigovodstvena vrijednost) od HPB-a 1200kn, tocnije 1197,57 kn.

Sto vam ovdje jos nije jasno?

Da ne raspisujem sad priču, razgovarat ćemo o valuaciji Optime nakon ponuda. Vidi se da je mantra diskreditirati sugovornika pod svaku cijenu i pritom ne opravdati i ne napisati ništa o investiciji i njezinom vrednovanju. A valjda je to naslijeđe nekih prošlih vremena i ovdašnje zaostale balkanštine.

Što se tiče HPB ona ima određeni upsajd kao što sam to bio i napisao neki dan, ali ni izbliza koliko tu neki pišu. Naravno, tržište može pokazati ovu ili onu cijenu, ali danas pri prodaji banke ne možete postići BV. Odnosno tangible BV i ako to postignete to je uspjeh.

Po meni je najveći problem država koja banku koristi kao polugu ili bolje rečeno ispunjavanje nekih političkih ciljeva. Naravno da banka kao i svaka banka koristi i uzima osiguranja, ali uvijek je to u takvim slučajevima labavije i pistranije. I to onda u situaciji kad i ako kulminira kriza može postati problem, mnogo veći od onog koji se prvotno mislilo da će postati. Druga stvar je sto su bankarske zarade trenutno u peaku i nije realno očekivati nastavak ovakvog trenda dulji niz godina.

Većina vas ovdje poznaje banku po izgledu šaltera, a ne po načinu na koji posluje, zato vas još jednom pozivam da se bolje uputite u bankovnu scenu u Hrvatskoj i okružju. Ako ne bude išlo, ja ću uskočiti i pomoći.

dakle kol. Iknow… mi, dioničari hpb banku poznamo tek preko izgleda šaltera i nemamo blage veze na koji način i kako posluje…krasno, zar ti to za stvarno… ali zato ćeš nam ti to ljiepo objasniti i ukazati nam na eventualnu investicijsku pogrešku…

da spustimo to na neku nižu metaforičku razinu, ti koji se voziš u nabrijanoj golf dvojki(opte) koja samo što se ne raspadne i stane, nama dioničarima hpb koji vozimo novog luxury volvo xc 90 ukazuješ da se vozimo nesigurno i da ćeš nas ti uputiti što je za nas najbolje i kako da to ispravimo jer eto, mi ne znamo…e ovo je već za medicinsko vještačenje, ili tebe ili onih koji te doživljavaju za ozbiljno!

i ovaj prvi dio o zaostalim balkancima… tko je veći balkanac, onaj koji se po sistemu ogledalce-ogledalce , tko je najpametniji na svijetu, nameće, izokreće i diskreditira sve one koji se usude suprostaviti njegovoj (?)umnoj lijepoti, koji investira tj. kocka se sa fundamentalno bezvrijednom ponzijevom shemom ili onaj koji osnovom ekonomskih fundametalnih pokazatelja investira u trenutno podcjenjenu dioicu banke u expanziji koja već jedan dugi niz godina zarađuje i preko 20% uloženog po dionici?

stoga kolega, Dajte nam to malo razradite i pojasnite. Unaprijed hvala. 🙂

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

odeeee 600kn


Da ne raspisujem sad priču, razgovarat ćemo o valuaciji Optime nakon ponuda. Vidi se da je mantra diskreditirati sugovornika pod svaku cijenu i pritom ne opravdati i ne napisati ništa o investiciji i njezinom vrednovanju. A valjda je to naslijeđe nekih prošlih vremena i ovdašnje zaostale balkanštine.

Što se tiče HPB ona ima određeni upsajd kao što sam to bio i napisao neki dan, ali ni izbliza koliko tu neki pišu. Naravno, tržište može pokazati ovu ili onu cijenu, ali danas pri prodaji banke ne možete postići BV. Odnosno tangible BV i ako to postignete to je uspjeh.

Po meni je najveći problem država koja banku koristi kao polugu ili bolje rečeno ispunjavanje nekih političkih ciljeva. Naravno da banka kao i svaka banka koristi i uzima osiguranja, ali uvijek je to u takvim slučajevima labavije i pistranije. I to onda u situaciji kad i ako kulminira kriza može postati problem, mnogo veći od onog koji se prvotno mislilo da će postati. Druga stvar je sto su bankarske zarade trenutno u peaku i nije realno očekivati nastavak ovakvog trenda dulji niz godina.

Većina vas ovdje poznaje banku po izgledu šaltera, a ne po načinu na koji posluje, zato vas još jednom pozivam da se bolje uputite u bankovnu scenu u Hrvatskoj i okružju. Ako ne bude išlo, ja ću uskočiti i pomoći.

“Druga stvar je sto su bankarske zarade trenutno u peaku”

Slažem se samo s ovim gore napisanim i još ću dodati da su bankarske zarade trenutno brutalne, što i pokazuju rezultati poslovanja koji su najbolji u dugogodišnjoj povijesti.
Ponavljam, HPB nije imao ni kredita u Švicarcima, što je također pozitivna informacija, te nema rizika za poslovanje ni s te strane.

Više nitko ni ne spominje dokapitalizaciju, jer imaju toliko dobiti da su polugodišnju dobit od 2019.g. iskoristili za povećanje adekvatnosti kapitala.

Evo i link, ako mi ne vjerujete, jer u zadnje vrijeme me ekipa uvjerava da ne vidim dobro:

https://zse.hr/userdocsimages/novosti/HiSypfa8HQyXErh7kJ3FBQ==.pdf

Što tu još nije jasno?

New Report

Close