HPB (Hrvatska poštanska banka d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HPB (Hrvatska poštanska banka d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

kol. Iknow, vidim da pratiš region, a ima li koja jeftinija na kosovu ili albaniji…beš to, ja tamo ne trgujem ali dobro je imati u vidu a žurim se na kavu pa nabrzaka samo domaća burza:

zaba P/B 1,06

pbz P/B 1,00

kaba P/B 1,12

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

Mislim da je Kaba ovdje slučajan uljez, a Zaba i PBZ su preuzete banke sa freefloat ispod 5% i to su daleko veće i profitabilnije banke od HPB.

I Zaba i PBZ isplaćuju dividendu i vraćaju kapital dioničarima što kod HPB nije slučaj, a ne vjerujem da će biti još dosta vremena.obzirom da je adekvatnost kapitala te banke (stopa uk. kapitala) još uvijek ispod 20%, a kod PBZ odnosno Zabe 23,6 odnosno više od 27%.

Vaš link …

Kako je prosjek za ukupni kapital 22,75%, HPB mora još dosta zaraditi ili povećati profitabilnost odnosno smanjiti obveze da bi uhvatila prosjek domaćih banaka i došla u položaj da dioničarima vrati dio uloženog.

50 je previše s obzirom na današnju cijenu, prije 10-15,to je održivo

S ovim kvartalom book ide na solidnih 1220-1230 kn, a za 2.5 godine ili mrvu vise na okruglih 1500. Neka se u tom trenutku nadjemo na 0.6 BVPS to je 900 kn iliti 50% na danasnju cijenu uz rizik nula. Ako bude realnijih 0.7x to je debelo preko 1000 kn.
A ako sasvim izgledno u tom roku dodje neka ponuda za preuzimanje, a nije neka tajna da bi Adris platio premiju kao i za CO, onda govorimo o necem puno ozbiljnijem.
Naravno da ce se sad naci politicki znalci koji ce mi objasniti zasto je to nemoguce, zadnja drzavna banka tralala i tralala, ali mene su zivot i Petar Preradovic naucili da je od svih stvari na svijetu stalna samo mijena. I zato sam uvjeren da ovo ide u prodaju i to kombi Adrisa i fondova uz dobru cijenu.
I svoj ulog sam stavio na to. Cekati mogu.
Pozdrav i Sretna Nova svima!!

Bolje jeftino kupovati nego jeftino prodavati.

@Barbosa uvijek volim pročitati vaše videnje stvari, a odgovor u kojem se referirate na bankarski sektor kolegi Iknow sa stranim bankama koje sišu dobit van kroz dividendu, i zato su interesantne investitorima pa im je cijena 1bv i onu kriminalnu olupinu kaba u istu kategoriju je kao i mastercard – neprocjenjivo 🤣😂
A u korupciji koju živimo, izgledniji je potres u budućnosti nego med i mlijeko. Sve to u kratkom roku 1-1,5 god.
SNG2020

pišem samo na dionicama koje držim..

kol. ivan0003, to su, komparirajući sektorski, banke koje kotiraju na zse, zbog ćega i kako se trže na 1+ book uopće nisam ulazio ali se trguju na 1+ book a hpb NE, hpb na tk vrijedi 0,5 book a kada već spominješ, posluje sa odličnom netto dobiti od 20etak% na kapital godišnje u odnosu na kabu koja je do prije neki dan poslovala sa gubicima a ipak se trguje se po p/b 1,12

a o potresima otompotom, već sam ti napisao da bi se mogao iznenaditi, nezahvalno je prenositi glasine ali mogu reći da bi uskoro vladi hr moglo zatrebati puuuno sviježih para a ne smije se zaduživati…u tome kontekstu ono najmanje što očekujem je izdašna dividenda a o nekim javnim natječajima se ne usuđujem niti razmišljati…a možda i bude na tvoje…tko će ga više u ovome kaosu znati…

🙂

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

također, tu smo se zabili na bv, ima i drugih fundamenata,…uopće vrijednost na tk što se mene tiće ne mora iznositi bv, ja sam za početak zadovoljan i sa 0,7-0,8 bv, tj nekih 900kn po dionici…ne treba mi prinos 200+% kao kol. Iknow da bi mi bilo interesantno ulaganje (ako se takvi prinosi uopće mogu smatrati “ulaganje” i koliko je to realno ostvariti znate i sami)… zadovoljan sam i sa stabilnih 20etak%god., ne nužno u tim omjerima ali onako, 10etak % dividende i 10etak % kapitala i držao bi je zauvijek.

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

Aha, pa tako recite, vi onda ne volite mnogo zaraditi. Zadovoljavate se skromnim rastom. To je u redu, međutim mislim da dividendu nećete vidjeti još koju godinu na HPB, a niti privatizaciju. Adris kojeg netko spominje nema baš nikakav interes da kupi HPB. Adris kupuje samo najveće biznise, broj jedan ili broj dva u nekom biznisu, a ne banke na razini 5% tržišta. Inače, mislim da bankarstvo nije biznis kojeg bi Adris želio imati u svome portfelju. Niti sa osiguranjima nisu presretni, za banke do sada nisu nikada pokazali poseban afinitet.

HPB vjerojatno više vrijedi od trenutne valuacije, ali niti izbliza kao Zaba ili PBZ, kada bi ih sveli na isti nazivnik odnosno istu veličinu.

Da, banke baš nisu niti neka velika sreća za ulaganje, posebno one koje to nisu u našem vlasništvu.
A ovaj jad preostali, to nam određujeje ekonomiju, a zapravo život.
Hvala svima koji su to postigli u ime takvog postignuća za naš iseljeni narod!
Imali ih imalo srama?

kol. Iknow, ma kakav adris, to su gluposti, uopće ne znam tko je to izvalio…

a volim zaraditi pare ali NE volim gubiti i još nisam upoznao onoga tko drugačije misli ali ajmo realno, prinos 200% ???… to nije investiranje, to je špeluliranje, kockanje…pa koja fundamentalno stabilna investicija može rasti po 200% i ako da, koliko to može trajati… molm te navedi primjer ali nemoj opte ili ptkm jer to što se tamo radi je takva navlakuša koju će mnogi požaliti…evo i kraš je imao svog šarana koji je platio za zse ne viđeno dobru premiju ali opet daleko ispod 200%, tu se rijetko lijepo odradilo 🙂 ali kolega, onima koji su imali prinos svih 150% skidam kapu na strpljenju i hrabrosti, ja sam dobio temperaturu već na 800kn i više nisam mogao izdržati i s obzirom na visinu uloženog, i više sam nego sam zadovoljan tim extra prinosom!

inaće, upravo izgasio ono sučeljavane na rtl…pa ono je uvreda za mozak, gore od lud zbunjenog…

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

Koliki je ovdje prinos
https://www.cnbc.com/quotes/?symbol=AAPL&qsearchterm=apple

Hmmm ne bi se složio za Adris. Adris ima svoje standarde ulaganja i bez obzira na banku od 5% tržišta, mogli bi oni nakon CO u HPB, to je komplementarno. Usput, poslali su mi napismeno da CO nije imao dobiti u 2018 i da nema pripisane dobiti po akumuliranoj svoti. Haha ili bolje hi hi hi. Trebaju malo više vremena.. Pripojiti još ove male sto je ostalo kod maćehe i ostalo posložiti..
Kako sam kažeš vrijedi i meni, “a možda i bude na tvoje”.. Ne smeta mi rast, dovoljno sam unutra, ali ti ja tu podrške na bidu jednostavno ne vidim, a likvidnost je bolja samo bez kontinuiteta, znači istovar za neke, vec na 650 🤣😂💪🥂

pišem samo na dionicama koje držim..

New Report

Close