HPB (Hrvatska poštanska banka d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HPB (Hrvatska poštanska banka d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


600 je cijena iz dokapitalizacije, zato smo tu.
Zašto ne ide gore? 3 razloga.
1. Promijeniš Upravu koja radi bolje nego ikad, sa anonimusima, naravno da prevladava oprez.
2. Državno vlasništvo i mali free float (slabo likvidna)
3. Dioničari NE sudjeluju u dobiti.

Po fundamentima nije skupo, ali nije ni prilika, zbog gore navedenog, čekam neki potres..
Ovo je moje razmišljanje i nije nagovor..


Najvaznije je ovo pod 2. tockom. Tko vjeruje u ovo ?

Status Quo: Roll Over Lay Down

Br. 3 Je problem ali ako se odluče na prodaju onda je to i riješenje problema

Zašto ne IPO


600 je cijena iz dokapitalizacije, zato smo tu.
Zašto ne ide gore? 3 razloga.
1. Promijeniš Upravu koja radi bolje nego ikad, sa anonimusima, naravno da prevladava oprez.
2. Državno vlasništvo i mali free float (slabo likvidna)
3. Dioničari NE sudjeluju u dobiti.

Po fundamentima nije skupo, ali nije ni prilika, zbog gore navedenog, čekam neki potres..
Ovo je moje razmišljanje i nije nagovor..

krečući od kraja, najmanji problem je naći tj naštelati razloge ili opravdanja…

1. ja i nisam baš bio prezadovoljan sa starom upravom… je, rezultati su evidentni ali upravo radi pokušaja uprave da dokapitalizacijom po nominali razvodni dioničku strukturu je dionica pala sa 850kn na današnje razine
2. drž vlasništvo je ovdje ćak komparativna prednost, sva ta drž. potrošnja, jamstva, krediti i poticaji za eu projekte i ministarstva i sl. uglavnom idu preko HPB i osim šro HPB na istima ostvaruje i više nego dobar prihod, širi se baza klijenata kao na npr. stambenim kreditima za mlade te kreditima Habora privredi u kojima HPB uživa skoro monopolski status

3. dioničari itekako sudjeluju u dobiti, pa kapital je svake godine 10+% veći a za pretpostaviti je, da sada kada je adekvatnost kapitala postigla jednu i više nego pristojnu razinu za stabilno operativno poslovanje banke, da će se dio dobiti ipak raspodijeliti dioničarima kroz dividendu…treba tražiti, pisati i ministarstvu i mirovincima da osim same banke i njenih djelatnika i dioničari MORAJU participirati u raspodjeli dobiti…po meni, pitanje je trenutka kada će se početi sa isplatom dividende.

a također, mali ff ima svoje prednost kao npr na ptkm koja je napucana do ludila a imamo i gro drž tvrtki kao npr jnaf kojoj drž vlasništvo i mali ff uopće ne predstavljaju problem da se dionica vrednuje 1,1 book… pa sve banke se trže po book+ i ne vidim razloga, osim plitkog tržišta, da se i HPB ne bi vrednovala isto, dakle bar 1200kn po dionici

a ti kolega čekaj potrese i dalje, možda te uskoro i strefi jedan i to onaj koji najmanje očekuješ 😉

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA



Ovdje će BVPS kroz 2-3 godine dosegnuti 1500 kn.
A negdje u tome periodu će se nešto desiti i u vlasničkom smislu.

ništa se neće desiti. ovo je zadnja banka u HR rukama i niti jedna vlada neće si dozvoliti da ode strancima u ruke, eventualno OMF-ovima koji su i tako odavno unutra, ali to će onda biti neutralno za cijenu dionice
[/quote]

tovariš 100% točno.ovdje se čeka godot privatizacije do koje će doći tko zna kada, možda za 20 godina kad država do kraja bankrotira,a čak i tada kupci će biti mirovinski fondovi tako da banka ostane “naša”
nema tu puno kruha za male, +/- 5% oko 600 kn i to je to




Ovdje će BVPS kroz 2-3 godine dosegnuti 1500 kn.
A negdje u tome periodu će se nešto desiti i u vlasničkom smislu.

ništa se neće desiti. ovo je zadnja banka u HR rukama i niti jedna vlada neće si dozvoliti da ode strancima u ruke, eventualno OMF-ovima koji su i tako odavno unutra, ali to će onda biti neutralno za cijenu dionice
[/quote]

tovariš 100% točno.ovdje se čeka godot privatizacije do koje će doći tko zna kada, možda za 20 godina kad država do kraja bankrotira,a čak i tada kupci će biti mirovinski fondovi tako da banka ostane "naša"
nema tu puno kruha za male, +/- 5% oko 600 kn i to je to
[/quote]

Onda lijepo cenjeno odmaglite od dionice od koje nema nista. Napravit cete uslugu prvenstvo sebi.

Bolje jeftino kupovati nego jeftino prodavati.

ne kol. kupoprodaj, neka pišu što god i kako god ih je volja, to je super, ne može bolje, rade nam kvalitetan pr. na kraju se i tako pamte samo materijalne činjenice a hpb je toliko fundametalno dobra ali i podcjenjena dionica da joj par trolova ne može ali baš ništa naštetiti ali dobro dođu da spamaju temu pa da se malo raspravljamo!

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

HPB je trenutno fundamentalno najpodcijenjenija dionica na ZSE, ali
prirodnim rastom od kvartala do kvartala, te sa dobrim poslovnim
rezultatima ispravit će se uskoro i ta anomalija.

što veći broj trolova, to je znak da je sve veći interes za kupnju ove dionice na ovim razinama, tako je do sada bilo svagdje u podcjenjenim dionicama i onda let tetrijeba

Ako se odluče na isplatu dividende koliko bi mogli dati

A zašto vi Barbosa mislite da je HPB jako podcijenjena?

Banka je na pola booka, ja ne vjerujem da u ovakvom stanju vrijedi vise od 0,6-0,7 BV. NLB se trzi na 0,7-0,8 BV sa vrlo izdašnom dividendom; Komercijalna banka Beograd koja je sanirana i očišćena od dubioza i pripremljena za privatizaciju i trenutno bi je bas NLB trebala preuzeti u Srbiji na cca 0,8 BV. Očekuje se nešto viša cijena do kraja procesa privatizacije. U Makedoniji su banke na booku ili im je cijena viša od booka no to je posebna prica i djelomično ima opravdanost u fundamnetu, a djelomično i stanju na tržišu vrijednosnih papira koje je u višegodišnjem rastućem trendu. Uglavnom, banke koje su na booku (ili više) su mnogo rjeđe nego one ispod njega. Tako da ne vidim to sto to vi vidite. I moram priznati da ne razumijem sto je to trenutno toliko sjajno kod HPB da bi je nazvali jako podcijenjenom?

Ja mislim da postoji upside i da tržište može apsorbirati i 20-30% vecu cijenu za HPB i opravdati je, ali nekakva velika fundamentalna podcijenjenost meni osobno nije vidljiva.

Meni je nešto jako fundamentalno podcijenjeno kad može rasti 100-200 ili vise%, pa HPB ne vidim kao kandidata za to.


Ako se odluče na isplatu dividende koliko bi mogli dati

Ako bi dali pola dobiti onda oko 50 kn po dionici. Ali o tom potom. Ovdje vrijednost raste s bookom i dobiti. A to je sve vece.

Bolje jeftino kupovati nego jeftino prodavati.

New Report

Close