HPB (Hrvatska poštanska banka d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HPB (Hrvatska poštanska banka d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Serislave,

zbilja očekuješ ovo na 900kn? Pa dokap će opet ići po 600kn…

Kaj got.
Da je nominala 400 vi biste rekli da ce ici po 400. To je ta logika.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

https://www.tportal.hr/biznis/clanak/vuic-dokapitalizacija-hpb-a-u-istom-statusu-kao-i-prije-godinu-dana-foto-20180427

600 kn…prije toga se ne isplati kupovat…treba vidjeti prospekt, cekati obecanje da ce 30-50% dobiti ici u divku, onda se isplati investirati

Tako nekako, da.
Samo tada cijena nece biti 500 kn.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Prema dolje izgleda vise ne ide, a prema gore je jako mali volumen.
Tako da se nekako ocekuje nagodba Agrokora, dokap i nekoliko recenica na blogu.
Onda ce to biti druga pjesma.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Prihvaćena ponuda HPB-a za za kupnju Jadranske banke Vaš link …

http://zse.hr/userdocsimages/novosti/CGSB1Q6OieHMDDt7bJygSQ==.pdf

“Odluka o stjecanju JABA-e donosi se na temelju informacija i pretpostavki da će se provesti dokapitalizacija Banke, te je ista poslovno opravdana u kontekstu daljnjeg rasta i razvoja Banke koji bi omogućio dugoročno održavanje adekvatnosti kapitala bez ograničavanja organskog rasta poslovanja.”

A za to naravno treba cijena dokapa značajno veća od 600 kn, što je bila stečajna cijena dokapa, dok je sad bitno drukčija pjesma. Mislim da ovdje država ne bi trebala skidati gaće ni pred kim te lijepo odrapiti book value i ošnešbangladeš. Naći će se dokapnika. Para ima, prilika nema.
Mjesto u NO bi trebalo sve riješiti.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Nažalost nema ovdje pomaka dok se ne odradi dokapitalizacija.
Budući da je plemstvo zaokupljeno bagrokorom i borgovima morat ćemo se strpjeti još neko vrijeme.

mi smo ipak zemlja slučaj

Točno. Upravo toliko.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.


http://zse.hr/userdocsimages/novosti/CGSB1Q6OieHMDDt7bJygSQ==.pdf

"Odluka o stjecanju JABA-e donosi se na temelju informacija i pretpostavki da će se provesti dokapitalizacija Banke, te je ista poslovno opravdana u kontekstu daljnjeg rasta i razvoja Banke koji bi omogućio dugoročno održavanje adekvatnosti kapitala bez ograničavanja organskog rasta poslovanja."

A za to naravno treba cijena dokapa značajno veća od 600 kn, što je bila stečajna cijena dokapa, dok je sad bitno drukčija pjesma. Mislim da ovdje država ne bi trebala skidati gaće ni pred kim te lijepo odrapiti book value i ošnešbangladeš. Naći će se dokapnika. Para ima, prilika nema.
Mjesto u NO bi trebalo sve riješiti.


Opće je poznato da su se ti članovi N.O. do sada gadno naradili, u bilo kojoj firmi, pa da vidimo kako će ovi sada zasukati rukave.
Ja sam, odavno već, dobio stručan odgovor, sa najvišeg mjerodavnog mjesta, da članovi N.O. mogu i ne moraju moraju biti upućeni u rad društva nad kojim su Nadzornom odboru.
Da članovi N.O. imaju ikakvu odgovornost, stručnu, političku, moralnu… da li bi do svega ovoga došlo?

REVOLUCIONARNE ZAMISLI BUDUĆEG MINISTRA: ‘HBOR i HPB bi trebali davati kredite s kamatom od jedan posto, a prije nego vratimo INA-u treba se napraviti jedna stvar…’

https://novac.jutarnji.hr/aktualno/imam-neku-ideju-za-petrokemiju-a-hbor-bi-trebao-davati-kredite-s-kamatom-od-1-posto/7390842/

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

To nije izvedivo.
Postoji nacionalna referentna stopa plus troškovi plus marža.
Tako da su to priče za malu djecu.
Osim toga, otkud kapital za tako nešto?
I za kraj, da ministar određuje poslovnoj banci kolike će davati kamate na kredite, pored živog regulatora?!? Pa makar bio predstavnik većinskog vlasnika.
Baš svašta.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.


To nije izvedivo.
Postoji nacionalna referentna stopa plus troškovi plus marža.
Tako da su to priče za malu djecu.
Osim toga, otkud kapital za tako nešto?
I za kraj, da ministar određuje poslovnoj banci kolike će davati kamate na kredite, pored živog regulatora?!? Pa makar bio predstavnik većinskog vlasnika.
Baš svašta.

malo pogledajte na stranicama recimo HBOR-a
imaju ‘akcijsku’ kamatu za neke projekte (programe) i 2%
a aktualni NRS je u rasponu 0,5 – 0,7%

za HPB se slažem, ne bi smio on njima nametati pravila igre

New Report

Close