HMST (Hoteli Maestral d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HMST (Hoteli Maestral d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Mene sad jako zanima, s obzirom da nema nikakvog službenog dokumenta na CERP-u, je li se održala sjednica 6. studenog ili se nije održala? Ako jest, zašto odluka nije objavljena na CERP stranicama, a ako nije, tko je i zašto lagao, a tu mislim prvenstveno na ministra Gorana Marića, ali i na HMST.

http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/KFeMFvsDCbcwnuxhshVzNA==.pdf


http://www.cerp.hr/UserDocsImages/sjednice/2018/Sjednica%202011.2018/Hoteli%20Maestral%20Du%20produ%C5%BEe.pdf

….."do isteka roka valjanosti obvezujuće ponude ponuditelja….."


Istek roka valjanosti obvezujuće ponude je prema Uredbi o načinima upravljanja dionicama i udjelima ( NN 129/13 i 66/14 ) koja je bila na snazi u vrijeme raspisanog natječaja. ,60 dana , u kojem roku se nakon donošenja odluke o izboru najboljeg ponuditelja mora s istim sklopiti ugovor.
Rok od 60 dana je krajnji rok za sklapanje ugovora , međutim u natječaju je određen kraći rok tj. 15 dana.
Ako je odluka donijeta 6 . studenog ,onda se ugovor trebao zaključiti 21. studenog ,međutim rok je produljen . ( smatram za maksimalno još 45 dana. )
Ako se u tom roku sklopi ugovor ,onda izabrani ponuditelj ima još rok od 30 dana u kojem je dužan izvršiti jednokratnu uplatu cijene iz obvezujuće ponude.
Dana 26.10. 2018. donijeta je nova Uredba u kojoj su određeni malo drugačiji rokovi i to 30 + 15 dana ,ali u prijelaznim i završnim odredbama određeno je da se ova Uredba ne primjenjuje na ranije pokrenute postupke
koji će se dovršiti po tada važećoj Uredbi .
Dakle ,ovdje su relevantni rokovi 15+30 iz natječaja i 60+30 iz tada važeće Uredbe.
Ne vidim problem u tome što je ovaj rok od 15 dana produljen ,navodno iz objektivnih razloga za koje nije kriv ponuditelj.
Još malo vremena za skupljanje novaca pa će možda platiti odmah po zaključenju ugovora s obzirom da nije mogao priložiti dokumente o bonitetu.

kolege, da nije žalosno bilo bi jako smiješno.
Za ne vjerovat.
Public servant, jednostavno da ne može biti jednostavnije, raspišeš natječaj i tko je dao najlukrativniju ponudu taj i pobjeđuje.
Simple as that.
Ali ne, nemože to biti jednostavno.
Eto, to je osnovni razlog zašto mi kao društvo ne možemo naprijed.
Pa sad razmislite kako je na nižim razinama županija, gradova i općina


… Eto, to je osnovni razlog zašto mi kao društvo ne možemo naprijed.
Pa sad razmislite kako je na nižim razinama županija, gradova i općina

Ne moramo razmišljat, sve je to, vjerujem, većini više-manje poznato, samo što nitko ništa ne poduzima da nešto promijeni, niti se tu može bilo što postići pojedinačnim akcijama.
Jedino se može spakirat kofere i baj, baj rvacka katolička domoljubna domovina!

halfte trinken, halfte Šarcu geben

Drug Mara… životopis propalog socijaliste. I sad sudbina HMST ovisi na koju se nogu taj lik stane ujutro. https://www.dnevno.hr/kolumnisti/denis-kuljis/cilic-je-najuspjesniji-hrvat-ove-godine-jeste-li-primijetili-da-ga-je-iz-prvog-reda-pratio-najneuspjesniji-1253550/

Najveća ljiga na forumu: Zorangutan Najdosadniji proljev na forumu: Barik

Iz ovih objava nije mi jasno gdje je problem, kod CERP-a ili najvišeg ponuditelja?

Marić je gostovao u emisiji N1, mislim da se zove pressing, gledao sam prvih dvadesetak minuta nije spomenut HMST, mozda je spomenuto što u drugoj polovici intervjua.

Možda žele prebacit potpisivanje u slijedeću godinu? Ne znam koja bi točno bila logika, ionako se ne zna tko tu pije tko plaća, bez ikakve odgovornosti za (ne)učinjeno.

http://hr.n1info.com/Video/Pressing/a353862/N1-Pressing-Goran-Maric-6.12.2018.html

Ima tu gore cijela emisija.

Ja sam pogledao malo napreskokce i nisam našao nista o HMST.
Mozda netko drugi tko je gledao kompletno je uočio da ne nešto spomenuo.
U svakom slučaju, ukoliko ga novinarka to nije uopce pitala, to bi bilo vrlo neobično.

Spomenuo je HMST kad je nabrajao što je sve ove godine prodano u ukupnoj vrijednosti oko milijardu kuna.

Da……znači prodano…….ali ugovor nije potpisan…..Jedino što sada igra je fraza “do isteka roka valjanosti obvezujuće ponude ponuditelja…..”
Ako uspiju riješiti stvar do onda, super…….ako ne, ZNA SE……

Prema tome kako ja shvaćam rokove iz Uredbe ,krajnji datum za zaključenje ugovora bio bi do Sveta Tri Kralja.
Međutim ,ako ministar Marić uračunava novac od prodaje Maestrala u prihod ove godine onda će ugovor biti potpisan i isplata izvršena svakako do isteka godine.
Sve ostalo bi bilo jako neozbiljno i diletantski od jednog ministra.

Marić – sinoć na Novoj TV:
“Za hotel “Hrvatska” već je na Vladi prijedlog da se prihvati najpovoljnija ponuda od 46 milijuna kuna, za hotel “Maestral” je Upravo vijeće donijelo odluku o prihvaćanju najpovoljnije ponude od 156 milijuna kuna.”

Vaš link …[/url]

New Report

Close