HMST (Hoteli Maestral d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HMST (Hoteli Maestral d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Po meni, ako je obvezujuća, onda nije uvjetovana. Znači, ako se tražila obvezujuća ponuda, a stigla je ponuda koja je na bilo koji način uvjetovana, onda ta ponuda ne smije biti ni razmatrana.

to će se znati tek nakon podrobne analize svake prispjele ponude jer to što je ponuda došla, ne znači automatski da je u svakom pogledu valjana i sukladna uvjetima natječaja….

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....



Što im to sad znači uvjetovana? Mogu li uzeti 2. ili 3. ponudu.

Neznam što će se dogoditi, ne bi me ništa začudilo, ali ako opet ponište stvar onda bi trebali prestati pokretati nove natječaje.

Po meni, ako je obvezujuća, onda nije uvjetovana. Znači, ako se tražila obvezujuća ponuda, a stigla je ponuda koja je na bilo koji način uvjetovana, onda ta ponuda ne smije biti ni razmatrana.

PS Uletio sam nešto sitno jer mislim da je diskont između cijene za javnu ponudu i tržišne prevelik u odnosu na rizik.
[/quote]
Odustane li prvi ponuđač ,ponudi se drugom ,a odustane li drugi ,ponudi se trećem.
Sve tri ponude su dobre i iznad očekivanja.
Tako da uopće nema straha.
Mada ne vidim nikakvog razloga zbog kojeg bi gosp. Ćorić odustao.
Pa nije on dao ponudu iz dosade ili zabave.
Hipoteka će biti brisana ,a dubinsko snimanje je sigurno obavio.
Trenutno se može zaraditi 45 kn po dionici.
Nije loše ,a rizik je vrlo mali.
Takav dividendni prinos nema baš puno dionica. I ne čeka se godinu dana.

Koji su onda uvjeti natječaja? Prije je bilo svašta, sada je tko da najviše njemu djevojka?

Osma točka poziva veli da mogu odbacit ponude ako im se ne sviđaju samo zato jer to žele, ali ne postoji nikakvi uvjeti. Ako postoje trebali su to navesti kao što su navodili prije. Ne naknadno odbaciti ponudu jer se netko žali svom rođi da je bolje u državnom vlasništvu.

@zorangutan, znam da svi mi imamo potrebu pronaći logično objašnjenje zašto je sadašnja cijena toliko diskontirana u odnosu na onu koju nude potencijalni kupci.
Na cerp.hr jasno piše da su pristigle tri obvezujuće ponude i iznosi koji se nude za državni udio.
Što se tu ima dodatno analizirati?
Da se tražio plan ulaganja, dokapitalizacija, zadržavanje radnika… Okej, analizirajte to, važite. Ovdje se tražila najviša ponuđena cijena. To nije teško izanalizirati. 🙂

Novinar je izvukao iz natjecaja uvjet koji navodi
“Prilikom odlučivanja o izboru najpovoljnije ponude, CERP će se rukovoditi najvećom ponuđenom cijenom, pod uvjetom da predmetna obvezujuća ponuda nije uvjetovana od strane ponuditelja, odnosno ista mora biti dostavljena bez rezervi.” i sad se na osnovu toga tu lemantira…Pa naravno da se nece uzet u obzir ako kupac uvjetuje..Prodavatelj je stavio uvjete i tko ih zadovolji..taj je kupac..Ako drzava odluci prodat

http://www.cerp.hr/natjecaji/javni-poziv-za-prikupljanje-obvezujucih-ponuda-za-kupnju-dionica-hoteli-maestral-d-d-dubrovnik/1514

Pozdrav

svi smo mi Crobex

U prvom natjecaju se uvjetovala hortikultura i sadnja macuhica.

Sve je to OK sto pisete, al u natjecaju pise i samo ova samostojeca recenica :”CERP ima pravo ne prihvatiti niti jednu pristiglu ponudu”…
Sve mogu odbaciti cak i ako su valjane.


Sve je to OK sto pisete, al u natjecaju pise i samo ova samostojeca recenica :"CERP ima pravo ne prihvatiti niti jednu pristiglu ponudu"…
Sve mogu odbaciti cak i ako su valjane.

Ponude se odbacuju kad ih ne dođe dovoljno, recimo kad dođe samo jedna. Kad dođu tri, a sve mahom veće od planirane cijene, onda ne poništavaš natječaj.

U nasoj drzavi je sve moguce. Pa i na prosloj prodaji su Cesi ponudili vise pa im ponistili natjecaj.
Prodavac uvjek moze ne prodati, po svakom natjecaju za prodaju. Vidjet cemo sve za 10 dana. Jel pukovnik ili pokojnik. Znat ce se i jel Vrenko prodala pametno na 338 kn

Izvješće za Q3:
http://www.zse.hr/UserDocsImages/financ/HMST-fin2018-3Q-NotREV-N-HR.pdf

Nema ništa posebno, nešto malo lošije nego lani.

halfte trinken, halfte Šarcu geben


U nasoj drzavi je sve moguce. Pa i na prosloj prodaji su Cesi ponudili vise pa im ponistili natjecaj.
Prodavac uvjek moze ne prodati, po svakom natjecaju za prodaju. Vidjet cemo sve za 10 dana. Jel pukovnik ili pokojnik. Znat ce se i jel Vrenko prodala pametno na 338 kn

Nisu ponudili više, nego manje. Objašnjeno je i zašto je natječaj poništen.

O turističkih kompanija nalošije izvješće.
Prihodu su stagnirali, odnosno realno pali kao i broj noćenja.
Dobit je gotovo identična prošlogidišnjoj dok su se kratkoročne obveze povećale.

Hitno potreban kapital, možda i malo kasno..

New Report

Close