HMST (Hoteli Maestral d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HMST (Hoteli Maestral d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ako je samo hipoteka problem – država koja je puna imovine nema na što drugo staviti hipoteku?

halfte trinken, halfte Šarcu geben


A inace kod proslog pokusaja privatizacije bili su tu dva tri forumasa, koji su vrlo dobro insajdersko znali, da nema nista od privatizacije. Mogli bi i sad nesto napisati, da li se ista promijenilo od prosle godine.

jesu,tako su pisali dok se po vlastitom priznanju na ovoj temi nisu nakrcali na razinama
200-250,a i mi drugi smo jer smo bili uvjereni da će doći dan naplate.
ako se nisu iskrcali odgovor se nameće sam od sebe zar ne?
a možda će pokoji od onih koji su prodali,nestrpljivih ponovno ući.
free float je mali i to bi moglo imati značajnog utjecaja na nervozna cjenovna kretanja.
barem se je u prošlosti to tako dokazalo a
živi bili…

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...


Ako je samo hipoteka problem – država koja je puna imovine nema na što drugo staviti hipoteku?

Ili nema interesa zar ne….



A inace kod proslog pokusaja privatizacije bili su tu dva tri forumasa, koji su vrlo dobro insajdersko znali, da nema nista od privatizacije. Mogli bi i sad nesto napisati, da li se ista promijenilo od prosle godine.

jesu,tako su pisali dok se po vlastitom priznanju na ovoj temi nisu nakrcali na razinama
200-250,a i mi drugi smo jer smo bili uvjereni da će doći dan naplate.
ako se nisu iskrcali odgovor se nameće sam od sebe zar ne?
a možda će pokoji od onih koji su prodali,nestrpljivih ponovno ući.
free float je mali i to bi moglo imati značajnog utjecaja na nervozna cjenovna kretanja.
barem se je u prošlosti to tako dokazalo a
živi bili…

[/quote]

Ne, ako su kupili nešto ispod 250 kn, to ne znači, da se nešto fundamentalno promijenilo od prošlog propalog pokušaja prodaje. Ja sam očigledno loše procijenio tada, a oni su imali insajd info šta sve ne valja i zašto su propali svi pokušaji privatizacije.

Ja se kladim na dobar q2, bitno bolji nego prosle godine. To me jedino zanima.
A privatizacija ce sigurno biti. Kad bude. Manje vazno. A nesto se muva, budite uvjereni. Novca treba, a likvidne brzo prodavljive imovine nema puno.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Slovenac1@
itekako se je fundamentalno promjenilo
usporedi FI u zadnjih 36 mjeseci i sve je jasno u kojem se smjeru ide a o porastu vrijednosti položajne rente i vrapci već…
čak i kenezi od prošle godineu dubrovniku u turizmu?
i to recimo šira okolica dubrovnika a uvala lapad je u pješačkoj zoni do straduna.
odavno sam izrekao da pri takvim okolnostima mirno spavam i čekam.
RAST je svoje prije 3 godine rekao “470”
a od tada su se dogodila “čuda” + sve su konzervatrivno procjenili,odnosno sve se je prodalo se za skuplje pa..
kolega bili smo zajedno na himr i sve znamo kako je bilo i kako je završilo
valamar je u par tjedana povisio punudu od <500 na 819
kada je vrijeme sazrijelo i kada su se uka.kili da će bez toga ostati a ovo je ipak uz dužno poštovanje kategorija iznad.
samo će jedan odnjeti ovu premium serviranu večeru a svi ostali će biti veliki gubitnici
možda griješim,nebi bilo...

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...


Slovenac1@
itekako se je fundamentalno promjenilo
usporedi FI u zadnjih 36 mjeseci i sve je jasno u kojem se smjeru ide a o porastu vrijednosti položajne rente i vrapci već…
čak i kenezi od prošle godineu dubrovniku u turizmu?
i to recimo šira okolica dubrovnika a uvala lapad je u pješačkoj zoni do straduna.
odavno sam izrekao da pri takvim okolnostima mirno spavam i čekam.
RAST je svoje prije 3 godine rekao "470"
a od tada su se dogodila "čuda" + sve su konzervatrivno procjenili,odnosno sve se je prodalo se za skuplje pa..
kolega bili smo zajedno na himr i sve znamo kako je bilo i kako je završilo
valamar je u par tjedana povisio punudu od <500 na 819
kada je vrijeme sazrijelo i kada su se uka.kili da će bez toga ostati a ovo je ipak uz dužno poštovanje kategorija iznad.
samo će jedan odnjeti ovu premium serviranu večeru a svi ostali će biti veliki gubitnici
možda griješim,nebi bilo…

Ok, možda sam pogriješno napisao, sve ok za lokaciju, to su svi kupci znali i prošle godine, Dubrovnik je bio več 2016 top pa niko nije kupio. Znači nije problem lokacija, nego nešto drugo. Svi znamo što je to zar ne? I da još po stoti put ponovim, da ne bi izgledalo, da samo mračim, HMST je vrijedan i mnogo više, možda čak 600-700 kn po dionici ali SAMO AKO se riješe imovinska pravna pitanja.

Slovenac1@
rješeni su i neusporedivo veći problemi od ovih zar ne?
legitimno je pravo da svatko ima pravo na svoje mišljenje dali je bilo mudrije u nešto drugo ili dali će biti mudrije u nešto drugo a
to sve ovisi o prihvatljivim rizicima i poželjnim prinosima.
srećom pa svatko može izabrati što želi.
sa svojim sam izborom zadovoljan jer mi pokriva onaj nekretninski konzervativni dio portfelja i jer očekujem u nekoj budućnosti kapitalizaciju veću od potencijalno današnje.
i ti imaš razloga za zadovoljstvo jer si po vlastitim napisima izašao a procjenjujem i zaradio.
u isto to vrijeme neki su na “zicerima”,”perjanicama” izgubili značajno pa…
na himr smo čekali godinama ali se je u par dana sve odigralo i mnogostruko naplatilo strpljenje.
upravo to i ovdje vidim kao najizgledniji scenarij za dovoljno strpljive.
nestrpljivi su oni na kojima se na marketu zarađuje,svatko ima pravo na svoj izbor i neznam za poštenije od toga.
naravno sretno i svima da u boljim prilikama bolje naplate.kao i uvijek do sada u nekoj ćemo budućnosti rezimirati.

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

Uskoro ce Maric guknuti, a onda ce sve biti jasnije. Ne trebamo vise mlatiti praznu slamu.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

marić ne guče ali EK da

http://www.seebiz.eu/ek-i-formalno-odobrila-95-milijuna-eura-za-dubrovacku-zracnu-luku/ar-158530/
destinacija vrh vrhova polako ali sigurno ide prema “exploziji”.
jednog će dana netko zbrojiti 2+2
biti ćemo tu da to u čudu popratimo
da se tome divimo
a i da naplatimo,kao na himr i na drugim turistima.
čisto da ne ispadne kao neko gubljenje vremena bez razloga
i razbacivanje strpljivošću
:-))

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

Izgleda da ove godine nema ništa od privatizacije:
Vaš link …

Ovi trenutni stručnjaci su izgleda jaki samo na jeziku.
Molim poštene prodavatelje da mi prodaju po 265 jer nema ništa od privatizacije do iduće godine, a možda i dulje.

halfte trinken, halfte Šarcu geben

I ja idem na bid. Ocekujem kisu po bidu danas. Hvala!

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

New Report

Close