HMST (Hoteli Maestral d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HMST (Hoteli Maestral d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


U jucerasjem jutarnjem je kolega doslovan citat a poslovni to prenosi ovako "U Zagrebu nas zanima samo centar grada, i još uvijek čekamo što će biti s privatizacijom Hotela Maestral u Dubrovniku," otkriva Ivesha."

Snažan interes stranih ulagača za dionice Arene


Bravo Lucijan, to ja zovem kompletirani post.
Informacija + izvor.
“Ako uspiju prikupiti 100 milijuna eura, zajedno s kreditnim sredstvima kompanija će imati na raspolaganju 250 milijuna eura koje planiraju uložiti u Hrvatskoj i Europi, ulaganjem u postojeće objekte i njihovo proširenje, ali i akvizicijama u Hrvatskoj i regiji. “Plan je uložiti oko 100 milijuna eura samo u Arenaturist, a zanimaju nas projekti u Beču, Münchenu, Budimpešti, Bratislavi. U Zagrebu nas zanima samo centar grada, i još uvijek čekamo što će biti s privatizacijom Hotela Maestral u Dubrovniku,” otkriva Ivesha.”

Znači 150 milijuna eura ostaje za akvizicije i druge investicije. Više nego dovoljno za Maestral + ostalo.

halfte trinken, halfte Šarcu geben

Jel se nešto muva? Prazan ask do 350. Netko nešto zna? Molimo info ako ima.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

he.he.he…vec su jednom osisali ovce kad su najavili isplatu dijela kapitala tada 350kn po dionici, srušili cijenu dionice a nisu isplatili ni lipe…. a sada prikupljaju lovu…ja im nebi dao ni kune…


Jel se nešto muva? Prazan ask do 350. Netko nešto zna? Molimo info ako ima.

apsolutno ništa novoga nema niti će biti prije jeseni….

Ignore: KressoM, delux

zar je problem biti strpljiv ovdje pri postoječim materjalnim činjenicama + ako vrijeme radi za nas?
zna se na kome je da “štrika”
ministar je obećao da će do kraja lipnja lista “za odstrel” pa…

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

to je trebalo kupovat na 120-130 kuna kada se moglo ocekivat da ce se zaradit sto posto i vise, ovo ovdje je sada moguce zaradit ali sumnjam toliki postotak kao prije par godina, a opet pitanje kada ce se prodat i dal ce se javit kupac .
nije nagovor na nista .

havi
Znaš onu s prolivenim mlijekom. Ali ajde, ima još u kanti.
Ja pak mislim da je popunjenost ove aviodestinacije neusporedivo bolja nego lani, a samim time i netto rezultat.
Dva su razloga za to:
1. Iako sezonski slabašan, Q1 2017 ima 3x veće prihode nego Q1 2016.
2. A na to je još ove godine Uskrs pao u Q2, a prošle je bio u Q1.
Pametnom dosta.
Jedno 16 mil prihoda je realno za očekivati za ovaj Q2. Možda i više.
Na to bi išla dobit od 1.2 mil. Opet, možda i više.
Volio bih čuti i drukčije mišljenje, ukoliko je argumentirano.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

P.S.
Mislim da će se pritisak privatizatora sad pojačati jer poslovanje polako, ali sigurno ide nabolje. A to onda stvara imperativ kupovine sad, a ne poslije. Poslije je skuplje.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

havi@
himr je bio dobar primjer što se može očekivati.
pa svemu mi sliči na njega ,čak očekujem istog kupca da uzme zajedno sa mirovincima kao i na himr.
samo da shvati da je vrag odnio šalu i da će premijum serviranu večeru odnjeti netko drugi.
+ biti će pun casha kao brod za koji mjesec ako ne griješim.-)

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

Izjavi danas doktor ekonomije !?!?..obicno kad se nesto najavi da se prodaje..ili da ce se prodavat..cijena padne..urusi se..Bit ce to neki novi ekonomski zakon..?!..

“Ministar Goran Marić ne želi reći o kojim je tvrtkama riječ, da im se, kaže, ne bi srušila cijena”

http://vijesti.hrt.hr/389335/maric-za-hrt-otkrio-koliko-ocekuje-od-privatizacije-drzavnih-tvrtki

Pozdrav

svi smo mi Crobex


Izjavi danas doktor ekonomije !?!?..obicno kad se nesto najavi da se prodaje..ili da ce se prodavat..cijena padne..urusi se..Bit ce to neki novi ekonomski zakon..?!..

"Ministar Goran Marić ne želi reći o kojim je tvrtkama riječ, da im se, kaže, ne bi srušila cijena"

http://vijesti.hrt.hr/389335/maric-za-hrt-otkrio-koliko-ocekuje-od-privatizacije-drzavnih-tvrtki

Pozdrav

ovisi kolika je početna cijena…ako zbog višestrukih neuspjelih pokušaja prodaje HMST sada spuste cijenu npr. na 250 ili na 200 kn, normalno da će i cijena na burzi pasti…. svi kalkuliraju da će početna cijena ostati ista, ali možda ova izjava ukazuje da neće biti tako, tj. da će država ići na spuštanje početne cijene

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

Možda. A možda su i u šumi.
Recimo da netko to pošlihta, čak i bez rušenja i gradnje novog, i oplete jedno dvostruki promet u odnosu na sadašnji. To je oko 100 mil. Uz konzervativan NPM od 15%, na RIVP je 19-20% (slobodno provjerite) to daje dobit od 15 mil godišnje. S prihvatljivim P/E=20 to bi dalo TK od 300 mil, iliti 100% više nego sada. Računajte sad što je prihvatljivo za platiti po dionici. A o stvarnom book-u da ne govorimo.
Naravno, postoje pitanja imovinsko-pravnih odnosa. Ali i činjenica da je dug 56% book-a, nakon revalorizacije 20-30%. Usporedite to s ostalim turistima.
Zato tvrdim da je sadašnja cijena OK za ulaz sa sasvim dobrim povratom u budućnosti.
Kome nije neka ne kupuje.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

New Report

Close