HMST (Hoteli Maestral d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HMST (Hoteli Maestral d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


…sve me ovdje podsjeća na himr scenarij
sa par godina odgode
živi bili…


Dragi moj Migra poslovanje HIMR možeš samo sanjati na HMST sa ovakvim managementom i bez investicija. A što se tiče privatizacije zna se, bez riješavanja problema (tu je ključna želja države, koje kako vidimo nema) nema privatizacije još slijedečih 100 godina. Pa sad ko voli neka čeka…
[/quote]

kolega pogledaj ponovo kakvi su rezultati bili na himr na početku privatizacije a kakvi 2-3g kasnije?
na kraju se večina nas složila da uopće nije neophodna privatizacija.
vidim da se i ovdje ide u tom smjeru,istina nešto sporije ali strpljivi najčešće dočekaju..
čak je valamar platio i skuplje himr jer je odgađao kupnju.
i po tom pitanju očekujem ponavljanje tog scenarija i ovdje.
ako ne griješim i tebe usprkos prodaji kopka rasplet ovdje ili je tvoja prodaja shortanje?
🙂
ako si mislio na granici štopati turiste kao što znaš ovi u dubrovnik dolaze avionom pa…
:-))

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...



…sve me ovdje podsjeća na himr scenarij
sa par godina odgode
živi bili…


Dragi moj Migra poslovanje HIMR možeš samo sanjati na HMST sa ovakvim managementom i bez investicija. A što se tiče privatizacije zna se, bez riješavanja problema (tu je ključna želja države, koje kako vidimo nema) nema privatizacije još slijedečih 100 godina. Pa sad ko voli neka čeka…
[/quote]

kolega pogledaj ponovo kakvi su rezultati bili na himr na početku privatizacije a kakvi 2-3g kasnije?
na kraju se večina nas složila da uopće nije neophodna privatizacija.
vidim da se i ovdje ide u tom smjeru,istina nešto sporije ali strpljivi najčešće dočekaju..
čak je valamar platio i skuplje himr jer je odgađao kupnju.
i po tom pitanju očekujem ponavljanje tog scenarija i ovdje.
ako ne griješim i tebe usprkos prodaji kopka rasplet ovdje ili je tvoja prodaja shortanje?
🙂
ako si mislio na granici štopati turiste kao što znaš ovi u dubrovnik dolaze avionom pa…
:-))

[/quote]

E vidiš tu nam je različito mišljenje, ja mislim da nema šanse, da ovi u HMST ponove rezultate HIMR. Bez ozbiljnih investicija i stranog partnera nema šanse. Samo pozitivna nula u rezultatima non stop. Vidječemo…A isto tako sam pravilno pogodio, da država posle propalog natječaja nije imala želje riješti probleme u HMST. A mogli su, da su htijeli, nešto tu ne štima, a nemam pojma zašto se ne želi riješiti te probleme, kosture iz ormara.

A da isto tako ponovim, da HMST vrijedi zgog lokacije i 600 kn po dionici ali samo ako se riješe imovinsko pravna pitanja, bez toga ne vrijedi ni 310 kn kako smo vidjeli posle propalog natječaja. Tu se nema šta dodati, to je de facto realnost.

To ce se rijesiti. Prije ili kasnije. Bez sumnje.
A mislim da se opet ovdje smucas jer si nanjusio da bi naredna dva kvartala mogla biti na tragu prvog, bar djelomicno. A zamisli da jos dignu room rate za bijednih 10-15 eura po nocenju… Nerealno?
Ha? Jesi tu zbog toga ili si nezavisni promatrac? Zabrinut? Hehe…

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.


To ce se rijesiti. Prije ili kasnije. Bez sumnje.
A mislim da se opet ovdje smucas jer si nanjusio da bi naredna dva kvartala mogla biti na tragu prvog, bar djelomicno. A zamisli da jos dignu room rate za bijednih 10-15 eura po nocenju… Nerealno?
Ha? Jesi tu zbog toga ili si nezavisni promatrac? Zabrinut? Hehe…

Aha znači cilj mojeg pisanja na forumu je srušiti cijenu na 200 kn, da bi ja ponovo kupio dionice???Nisam znao da forumaši imaju takvu snagu. Što se tiče rezultata, bit če ovo pozitivna nula i ove godine, par mio kn je kap u more. A pošto sam prozvan, da pišem zato jer sam kao nešto nanjušio, nema problema, odjavljujem se sa ove teme. Ni kad sam imao dionice HMST i nadao se privatizaciji nisam pisao na forumu zato, da bih nekoga uvjeravao u nešto ili imao neki utjecaj na tržištu, jer je svakome jasno, da ga niko od forumaša nema, pa to nisam radio ni sad kad nemam dionice.

Nisam bas upucen pa me zanima da li razumijem strategiju ulagaca u ovu dionicu.
Realno ova dionica bez privatizacije ne vrijedi ni blizu sadasnje cijene, niti ce ikad vrijedit dok je u “nasem” vlasnistvu. To znaci da svi spekuliraju na privatizaciju koja se ceka sto godina i na cijeni oko 300 kn. To znaci da na danasnju cijenu up potencial 10%. Moze li mi netko opravdat takvu spekulaciju? Gdje je risk reward? Uz to netreba bit genije za zakljucit da ova vlada nece dugo trajati tako da je privatizacija u slijedece dvije godine po meni vise nego upitna.


Nisam bas upucen pa me zanima da li razumijem strategiju ulagaca u ovu dionicu.
Realno ova dionica bez privatizacije ne vrijedi ni blizu sadasnje cijene, niti ce ikad vrijedit dok je u "nasem" vlasnistvu. To znaci da svi spekuliraju na privatizaciju koja se ceka sto godina i na cijeni oko 300 kn. To znaci da na danasnju cijenu up potencial 10%. Moze li mi netko opravdat takvu spekulaciju? Gdje je risk reward? Uz to netreba bit genije za zakljucit da ova vlada nece dugo trajati tako da je privatizacija u slijedece dvije godine po meni vise nego upitna.

tih “300” je sa velikim upitnikom
zašto?
jer je RAST koji je procjenjivao i druge sve konzervativno procjenio,odnosno svi su prodani za više i to nemalo više.
ovdje su procjenili na 470 a od tada je narasla vrijednost položajne renta,ali i poslovanja…
dali je moguća takva pogreška?
valamar se je koji mjesc prije nego je platio 820 po medijima “kleo” da himr ne vrijedi niti 500
+ nisu htjeli platiti po 780 da bi kasnije platili više tako da…
i ovdje ih vidim kao najozbiljnijeg kanditata za novog vlasnika.
mi koji smo unutra ne gubimo već zarađujemo po osnovi položajne rente prije svega ali ovo je nekretninsko ulaganje gdje je najvažnija sigurnost.
meni je dovoljno da sam kupio po <250 nešto što je konzervativno procjenjeno prije koju godinu po 470.
lokacija je vrh vrhova i netko će kadtad izgubiti živce u čekanju.
čekanjem se jako puno propušta i kroz propuštenu zaradu + izgledno da će i cijena biti veća sa odgodom kupnje.
e sad ovako se razmišlja kao suvlasnik sa pogledom na uvalu lapad
iz hladovine,ležaljke i hladnom pivom pri ruci...
a možda je u tome i greška i bolje to vide oni koji nisu dioničari,koji samo razmatraju i niti neće postati?
time will tell
sve je dobro dok svi imamo baš ono što smo si izabrali.
win onima koji su unutra + win onima koji nisu
🙂

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...



Nisam bas upucen pa me zanima da li razumijem strategiju ulagaca u ovu dionicu.
Realno ova dionica bez privatizacije ne vrijedi ni blizu sadasnje cijene, niti ce ikad vrijedit dok je u "nasem" vlasnistvu. To znaci da svi spekuliraju na privatizaciju koja se ceka sto godina i na cijeni oko 300 kn. To znaci da na danasnju cijenu up potencial 10%. Moze li mi netko opravdat takvu spekulaciju? Gdje je risk reward? Uz to netreba bit genije za zakljucit da ova vlada nece dugo trajati tako da je privatizacija u slijedece dvije godine po meni vise nego upitna.

tih "300" je sa velikim upitnikom
zašto?
jer je RAST koji je procjenjivao i druge sve konzervativno procjenio,odnosno svi su prodani za više i to nemalo više.
ovdje su procjenili na 470 a od tada je narasla vrijednost položajne renta,ali i poslovanja…
dali je moguća takva pogreška?
valamar se je koji mjesc prije nego je platio 820 po medijima "kleo" da himr ne vrijedi niti 500
+ nisu htjeli platiti po 780 da bi kasnije platili više tako da…
i ovdje ih vidim kao najozbiljnijeg kanditata za novog vlasnika.
mi koji smo unutra ne gubimo već zarađujemo po osnovi položajne rente prije svega ali ovo je nekretninsko ulaganje gdje je najvažnija sigurnost.
meni je dovoljno da sam kupio po <250 nešto što je konzervativno procjenjeno prije koju godinu po 470.
lokacija je vrh vrhova i netko će kadtad izgubiti živce u čekanju.
čekanjem se jako puno propušta i kroz propuštenu zaradu + izgledno da će i cijena biti veća sa odgodom kupnje.
e sad ovako se razmišlja kao suvlasnik sa pogledom na uvalu lapad
iz hladovine,ležaljke i hladnom pivom pri ruci…
a možda je u tome i greška i bolje to vide oni koji nisu dioničari,koji samo razmatraju i niti neće postati?
time will tell
sve je dobro dok svi imamo baš ono što smo si izabrali.
win onima koji su unutra + win onima koji nisu
🙂

[/quote]

hvala na odgovoru. za mene je ipak preskupo. vjerujem i ja da je valamar potencijalni kupac samo je pitanje kada. ljetos sam pricao s jednim bivsim direktorom maestrala i tu ima kostura u ormaru koliko hocete. cijela sadasnja uprava je trecerazredna, a stanje samih hotela je sramotno. po meni spekulacija s premalo potencijalne dobiti. lp

kolege,

“hoteli Maestral moguća su sljedeća iivesticija Brenda Park Plaza”,” ali još moramo pričekati”, kaže Boris Iveša


kolege,

"hoteli Maestral moguća su sljedeća iivesticija Brenda Park Plaza"," ali još moramo pričekati", kaže Boris Iveša

A čime dokazuješ tu svoju tvrdnju?
Imaš li kakav link na vijest ili članak ili samo lupetaš gluposti?

halfte trinken, halfte Šarcu geben

ako imamo lokaciju vrh vrhova za očekivati je i da će je pokupiti brend vrh vrhova ili malo ispod toga.
nekad,jednog dana kada netko shvati koliko propušta….
a nije sve u propuštanju jer samo će jedan kupiti a svima ostalima na propuštanje ide i izgubljena prilika.
kada se to samo zbroji i bez množenja dobije se veliki pushing + puno razloga za suze.
a uvijek imai opcija B,kupnja jeftinijeg zemljišta 10-15 km od dubrovnika.neki su tako napravili a vrijeme će reći koliko je to bila mudra ušteda.
ako uspije imamo priliku za izvoz domaće pameti u svijet ako ne i dalje od toga.
strana pamet ipak shvaća da je turizam biznis gdje su prvih 5 od 10
lokacija,lokacija,lokacija….
te da ovdje pričamo o pješačkoj zoni do straduna.
pa je izgledno da će i netko zagristi ako ne griješim a…

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

U jucerasjem jutarnjem je kolega doslovan citat a poslovni to prenosi ovako “U Zagrebu nas zanima samo centar grada, i još uvijek čekamo što će biti s privatizacijom Hotela Maestral u Dubrovniku,” otkriva Ivesha.”

Snažan interes stranih ulagača za dionice Arene

Interesa za ulaganje u hr turizam sigurno jos ima ..s obzirom na stanje na istocom mediteranu..grcka..turska..afrika…nece nedostajat ni ove godine…
Osobno nemam dionice maestrala nego jedne druge drzavne hotelske kuce koja cija privatizacija jos ni jednom nije oglasena i kad razmislim mozda i bolje..Sto se Hrvatska vise pozicionira na tom trzistu..sto vise brendova tu dodje..sto se vise podizu kategorije hotela ( u Istri mislim da nema vise ispod 4 *)..to ce i potraznja bit veca…a time i cijena nebi trebala bit manja…Naravno ogranicavajuc faktor je nasa administracija 🙁

Pozdrav

svi smo mi Crobex

New Report

Close