HMST (Hoteli Maestral d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HMST (Hoteli Maestral d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Slovenac1
Druže, jesi ti jučer liparisao po bidu?:-) Ajde, ajde, ipak je uletila poneka ribica… Pozdrav!

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

slovenac1@
realizam?
sve to za himr stoji ali
uvala lapad je jedan drugi svijet od potencijala za biser mediterena rab i koji ima odličnu upravu koja je dobro upravljala.
dubrovnik je za koju godinu lokacija gdje će hoteli raditi 12mjeseci u godini a to je neki drugi “svemir”,i extra kategorija cash mashine.
tekuće poslovanje nije nešto što je vrijedno spomena pored potencijala.
nemam problema sa mirnim snom ovdje.
čak sam i u solidnom plusu,rasplet je na putu pa će biti bonusa na bonuse.
1,4 mlrd kn nije malo a turizam je bitno lakše prodati(opravdati) nego druge stvari pa…

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

http://zse.hr/UserDocsImages/financ/HMST-fin2016-4Q-NotREV-N-HR.pdf

Dobit veća za 50%. Još uvijek nevelika, ali ide nabolje. Prodat će se ovo pod suho zlato.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Što reći nego…BRAVO!!!!

još jedan u nizu dokaz o kakvom se potencijalu radi.
samo će jedan kupiti a svi ostali će biti žestoki gubitnici.
ministar kaže da će prije ljeta drugi krug,prodaje drž imovine,u njemu očekujem hmst

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...


još jedan u nizu dokaz o kakvom se potencijalu radi.
samo će jedan kupiti a svi ostali će biti žestoki gubitnici.
ministar kaže da će prije ljeta drugi krug,prodaje drž imovine,u njemu očekujem hmst

Samo ako se riješe kosturi iz ormara inače nema šanse. Sve ostalo nema nikakve veze ovdje…

Još su mnoge hotelske nekretnine neprodane. Hoće li se mijenjati model prodaje kako bi se ubrzale investicije?

Način prodaje hotela i turističkih kompleksa izazvao je goleme teškoće jer turističko zemljište nije ušlo u temeljni kapital tih društava. Ni Zakon o turističkom zemljištu to nije promijenio, naprotiv. Ministarstvo državne imovine do kraja 2017. godine pripremit će izmjene zakona radi okončanja dvadesetogodišnje apsurdne prakse da se to zemljište koristi bespravno i bez ikakva plaćanja vlasniku. Nakon otklanjanja tih apsurda državi ne bi trebao biti interes zadržavati vlasništvo u hotelskom sektoru.

Goran Marić

Znaci pricekat cemo jos malo. Nema veze, bar ce se skuplje prodati. Em zbog cisce situacije em zbog vise razine burze. Nema sumnje nikakve.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Zakon o turističkom zemljištu je samo jedan od problema za HMST. O ostalima več su pisali kolege ovdje kad je propao prošli natječaj, tako da ja mislim da nema šanse za novi natječaj ove godine…

pošto je gotovo cijeli turizam prodan bez donesenog zakona o tur. zemljištu i sve funkcionira sigurno bitno bolje nego da nije bilo privatizirano pa mi smješno zvuče izjave da bi nedonešeni zakon bio prepreka za još ovih par turista za prodati.te dvije stvari nisu uvjetovano povezane niti su meni smislen izgovor.
po meni ključ svega drži ministar financija jer velike bi neg posljedice mogle usljediti ako bi netko iz svojih hireva blokirao
prikupljanje 1,4 mlrd kn predviđenih u proračuno od privatizacije.
mogle bi i neke g.z.c. letjeti iz za njih izmišljenih fotelja.
sve drugo je još manje od javnosti “prihvatljivo” za prodaju
pa da vidimo.
kako sada stvari stoje na plaće za novoizmišljeno ministartvo će ići više od otvarenih prihoda i radi toga će netko jednog dana nekome položiti račune
živi bili…

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...


pošto je gotovo cijeli turizam prodan bez donesenog zakona o tur. zemljištu i sve funkcionira sigurno bitno bolje nego da nije bilo privatizirano pa mi smješno zvuče izjave da bi nedonešeni zakon bio prepreka za još ovih par turista za prodati.te dvije stvari nisu uvjetovano povezane niti su meni smislen izgovor.

možda je razlog u tome, da se ipak ne želi prodati neke firme u državnom vlasništvu? kako god bilo, ove godine možemo se samo uhvatiti za rukice i odplesati malo oko Dubrovnika:-)))))))))))

Slovenac
Drag si dečko i tvoje bojazni su iskrene, ali ne razumiješ hrvatski socioekonomskopolitički trenutak: naši sve žele prodati, samo žele prodati na način da oni u tome profitiraju. I zato sad to tako… Bit će, ne brini…

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

New Report

Close