HMST (Hoteli Maestral d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HMST (Hoteli Maestral d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Gledajući cijene ostalih ovdje je još najsigurnije plasirati teško stečene mrvice .
Pa kad bilo da bilo

borsa@
neće valovi i bura odnjeti uvalu lapad,ipak ona svakim danom vrijedi više a čekamo i sa optimizmom taj FI možda nas i on ugodno iznenadi?
ministar koji zna da mora,koji radi,koji kaže da ćemo do lipnja znati,da će realizirati mogao bi biti šlag na tortu.
gogo ajmo delat,počisti te kosture i natječaj na sunce!
🙂

ovo je priroitetno vijest za građevinare ali
rekao bi da i od danas položajna renta hmst vrijedi u nekom dijelu više.

…”Donošenje te odluke, istaknuo je premijer Andrej Plenković, ohrabrujući je signal za sve one koji putuju prema Dubrovačko-neretvanskoj županiji i Dubrovniku, jer će njegova provedba bitno olakšati i ubrzati protok ljudi i roba prema jugu Hrvatske…”

Vlada donijela odluku o Pelješkom mostu

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

Dobro imam dionice hmst i bilo bi mi super, da je sutra natječaj i da bude cijena 600 kn. Ali ljudi šta bluzite tu o tome koliko vrijedi Dubrovnik. Pa vrijedio je i prije par mijeseci sa kamatnim stopama na nuli i stranim kapitalom koji ima mnogo para da kupi HMST ali niko nije htio po 310 kn. Znači sve to pisanje kako je Dubrovnik super je bez veze dok država ne riješi probleme koji postoje u HMST. Ako jih ne riješi neče biti uspješne privatizacije još slijedečih 30 godina, a kako vidimo tu nije slučaj kao na HMST da može uprava raditi dobar posao i bez privatnog vlastnika jer taj profit što ga prave nije ništa i samo održavanje status quo pozicije. Znači bavite se pisanjem o tome kad če država riješiti probleme, a ne o tome kako je Dubrovnik super destinacija.


Dobro imam dionice hmst i bilo bi mi super, da je sutra natječaj i da bude cijena 600 kn. Ali ljudi šta bluzite tu o tome koliko vrijedi Dubrovnik. Pa vrijedio je i prije par mijeseci sa kamatnim stopama na nuli i stranim kapitalom koji ima mnogo para da kupi HMST ali niko nije htio po 310 kn. Znači sve to pisanje kako je Dubrovnik super je bez veze dok država ne riješi probleme koji postoje u HMST. Ako jih ne riješi neče biti uspješne privatizacije još slijedečih 30 godina, a kako vidimo tu nije slučaj kao na HMST da može uprava raditi dobar posao i bez privatnog vlastnika jer taj profit što ga prave nije ništa i samo održavanje status quo pozicije. Znači bavite se pisanjem o tome kad če država riješiti probleme, a ne o tome kako je Dubrovnik super destinacija.

kolega čekamo da gogo počisti kosture i objavi natječaj a to ne možemo mi.
ali možemo komentirati argumente radi kojih vjerujemo u pozitivan scenarj.
zašto bi bilo nepotrebno,nepoželjno isticati sve ono što ide u prilog novog natječaja ili prodaje u tom natječaju po večoj cijeni?
pa i vama kao dioničaru bi to trebalo biti u interesu,osim ako ste u fazi kupovine pa…
🙂
prodavači koliko vidim drže dovoljnu količinu na ask-u i ne vidim problem niti za prodaju niti za kupnju osim ako…
mi ne odlučujemo ,mi samo komentiramo da prikratimo vrijeme + kroničari smo vremena
netko i to mora pa ne zamjerite,nedajte da vas to uznemirava…
🙂

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

Još bitnije pitanje je ovde, da li je nekome u interesu, da se ne riješe kosturi iz ormara da uvijek propadne privatizacija. Kako god okrenemo ključno je pitanje, da li država uopšte nešto radi po pitanju HMST ili ne. Ako ne, onda možemo slobodno u zimski san za slijedečih par godina…

Kolega Slovenac1
Čudim se vašem pitanju”dali je nekom u interesu”
Pa kod nas se sve vrednije od 10 kn je podložno analizama i ništa se ne dešava slučajno.
Ako netko nije riješio kosture a dao je na prodaju znači da je bilo namjerno.
Po meni,čeka se netko tko je spreman dati nešto i ispod stola jer ovi do sada nisu pokazali dobru volju.

slovenac1@
nije tako cno,dapače po meni niti priibližo.
zar ne vidite šta se u dubrovniku događa.
čak i kinezi izgubili živce i ne žele odgađati kupnju u dubrovniku?
svakim danom,satom,minutom položajna renta vrijedi više.
ovu su nekretnine a ne kladionica.
tko nema strpljena neka proda dionice može i iza svakog čoška
u kladionicu ,,može i splata iz sata u sat ali ako dobiješ.
ovo mi se čini kao neusporedivo bolje ulaganje.
a sporost?
novi ministar se prijeti da radi punom parom pa…
možda se čeka da nestrpljivi prodaju pa će onda natječaj:-))
nije neki problem prodati, ima onih koji u redu čekaju da spase nestrpljive ,potrebite,da učine dobro.
i mi smo nekad zar ne?
i koliko vidim nismo u minusu a najblji dio je tek pred nama pa…
biti će zanimljivo vidjeti novu valuaciju tur. biznisa na jadranu na lokaciji vrh vrhova.
mislim da možemo očekivati neočekivano jer serviranih večera vrlo malo ostalo a tek ovakvih?
jadran se pretvorio u zlatnu koku a dubrovnik najzlatnija od svih pa…

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

Molio bih dosadne ljude da se više ne rotiraju po bidu u rasponu od 279,39 do 280,51. Mora da postoji inteligentniji način za upražnjavanjem slobodnog vremena. Hvala unaprijed.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

ministar na mukama?
a hmst nije na niti jednom spisku radi kojeg bi se odgađala prodaja?

“Ono što bude u danom momentu najbolje kotiralo na tržištu a da nije od strateške važnosti za Republiku Hrvatsku.”

da hmst nije od strateške važnosti i vrapci pjevaju već godinama.
a koliko dobro kotira na tržištu turistička lokacija vrh vrhova jadrana a vjerojatno i šire?
pri žestokoj profitabilnosti lokacije dubrovnik?
ako ovo nije kandidat br1. za prodaju neznam tko je?
naravno uz neophodno čišćenje kostura ali ako sad neće imati tko počistiti a dobili smo i novo ministarstvo radi toga a kada će ?

http://www.slobodnadalmacija.hr/novosti/hrvatska/clanak/id/468624/jadrolinija-hrvatska-lutrija-croatia-airlines-imunoloski-hp-ministar-maric-mora-odabrati-tvrtke-cijom-ce-prodajom-drzava-zaraditi-15-milijarde-kuna-pomozite-mu

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

Nema hmst na listi za prodaju? Opozoravao sam na to, da država ništa ne radi, da bi riješila probleme (više nego očigledno zbog nekakvog interesa, da se ne proda) i zato neče biti novog razpisa prodaje u doglednom roku.

Počinje privatizacija stotinu tvrtki iz CERP-ova portfelja

slovenac1@
ako i nije na listi za prvi krug prodaje,to je samo prvi od….

“… No, od navedenih privatizacijskih aktivnosti neće se, međutim, ostvariti predviđeni proračunski prihodovni planovi od 1,4 milijarde kuna u 2017….”

a s druge strane možda netko od nas navlači negativu pa zato nema natječaja još?
možda kada bi taj netko nešto prodao bi i stvari krenule u pozitivu?:-)
ja sam da pokušam razbiti “smolu” zadnjih dana dokupio neke količine pa ako ne pomogne
vjerojatno ću još dokupiti.
vi ste se s druge strane pretvorili u dežurnog skeptika,pesimistu pa bi možda pomoglo da baš vi nešto poduzmete:-)

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

Bio sam ja na ovoj dionici dosta vrijemena optimista pa su me činjenice demantirale na žalost. No još uvijek nisam pesimist nego realist, ako nema hmst na spisku prodaje onda je to činjenica, realnost, a ne pesimizam. Realnost je isto to što sam več pisao, ako se riješe problemi, kosturi, onda može prodaja i po 500,600 kn, ako se ne riješe, uopšte neče biti prodaje. Firma posluje sa pozitivnom nulom i ne možemo se nadati takvom poslovanju kao kod himr gde je uprava i pod državnim vlasnikom pravila lijepi profit. Sve to je čisti realizam.

New Report

Close