HMST (Hoteli Maestral d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HMST (Hoteli Maestral d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

ima koga?
izgleda da nema nikog osim mene ,nema veze jer najljepša iskustva me vežu uz situacije sličnim ovoj.
ovo mi se čini da prolazi ispod radara a moglo bi se pokazati od krucijalne važnosti.
nitko nije puniji lovom na svijetu od kineza a sada su krenuli u šoping i baš prvo u dubrovnik?
pitam se zašto?:-)
a sad kad su najpernatiji zagrizli stvarno nebi volio biti u koži svih onih koji su glumili nezainteresiranost zadnjih godina i izmišljali “utege” na utege.
svakome po vlastitom izboru,neznam za poštenije.
na himr je izmišljanje utega imalo svoju cijenu a ovdje očekujem radi atraktinosti destinacije da će ta cijena biti još i veća.
baš me zanima…živi bili…

…Naime, Dubrovački vrtovi sunca nedavno su dobili novog vlasnika, a riječ je o kineskoj korporaciji HNA Tourism Group osnovanoj 2007., a prema Bloombergu sjedište je u Pekingu, pruža različite usluge u turizmu i posluje u Aziji, Europi i Americi. HNA Tourism Holding (Group) je, sudeći prema prošlogodišnjim objavama, u poslovnoj ekspanziji, odnosno stalno traži prilike za akvizicije, a meta su – hoteli.

Dubrovačkog rekordera po dobiti preuzeli Kinezi

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...


ima koga?
izgleda da nema nikog osim mene ,nema veze jer najljepša iskustva me vežu uz situacije sličnim ovoj.
ovo mi se čini da prolazi ispod radara a moglo bi se pokazati od krucijalne važnosti.
nitko nije puniji lovom na svijetu od kineza a sada su krenuli u šoping i baš prvo u dubrovnik?
pitam se zašto?:-)
a sad kad su najpernatiji zagrizli stvarno nebi volio biti u koži svih onih koji su glumili nezainteresiranost zadnjih godina i izmišljali "utege" na utege.
svakome po vlastitom izboru,neznam za poštenije.
na himr je izmišljanje utega imalo svoju cijenu a ovdje očekujem radi atraktinosti destinacije da će ta cijena biti još i veća.
baš me zanima…živi bili…

…Naime, Dubrovački vrtovi sunca nedavno su dobili novog vlasnika, a riječ je o kineskoj korporaciji HNA Tourism Group osnovanoj 2007., a prema Bloombergu sjedište je u Pekingu, pruža različite usluge u turizmu i posluje u Aziji, Europi i Americi. HNA Tourism Holding (Group) je, sudeći prema prošlogodišnjim objavama, u poslovnoj ekspanziji, odnosno stalno traži prilike za akvizicije, a meta su – hoteli.

Dubrovačkog rekordera po dobiti preuzeli Kinezi


Niste kolega usamljeni….ima nas koji smo na okidaču…. na žalsot teško je više kupiti a da ne čistiš ask, ovaj robot od kupca je neumoran…. 🙂
Prošlih godina u hotelskom kompleksu Vrtovi sunca u Orašcu dominirali su rusi i ruskinje (krasivaje djevuške), ove bi godine moglo biti čini se više kineza….
Lagano ali sigurno svi turistički kompleksi već su pod nečijom kapom, vlasničkom strukturom… čini se da i ovaj biser neće dugo čekati gazdu…

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE

ING@
znači nismo sami u svemiru?
ili nismo sami u hmst?
ok,nek nas je barem dvoje zainteresiranih za raspravu,ovo je i prilika da se ispucamo jer kad dođe vijest neće se ovdje opet moći doći do “tinte i papira”,kisika…
🙂
znam da smo protresli temu potencijal uzduž i poprijeko+ da i vrapci ….ali
čovjek se uvijek iz početka iznenadi kako kolikogod vrednuješ potenciajl uvijek te ispočetka
iznenadi da ne upotrijebim neke teže kvalifikacije.
najbolje je reći ovdje je samo nebo granica.
a samo će jedan kupiti svi ostali će biti gubitnici i to veliki gubitnici.
i svi ćemo se pitati kako to da već odavno nije netko kupio?
🙂

U siječnju ove godine ostvareno je, prema podacima iz sustava e-Visitor, 31 posto više dolazaka i 34 posto više noćenja nego u istom razdoblju lani, izvijestila je Turistička zajednica grada Dubrovnika.

http://www.seebiz.eu/dubrovnik-u-sijecnju-31-posto-vise-dolazaka-i-34-posto-vise-nocenja/ar-150004/

mislim da imam dobru ideju?
predložiti cerpu,ministru da ne prodaje hotele jer čini mi se da to potencijalne investitore godinama zbunjuje.
dođu pogledaju hotel,vide pločice bez fuga,staru posteljinu,izgrižen beštek i svakava oni čudesa vide i na kraju zaključe da su hoteli takvi da je najbolje ne kupiti.
nego predložiti cerpu da prodaje zemljište bez hotela a da kupac koji kupi zemljište dobiva hotele gratis za 0 kn, ili još bolje uključiti u cijenu zemljišta i rušenje a
s obzirom da vjerujem da zemljište vrijedi više od zadnje početne možda netko zboji 2+2.
ok,karikiram malo ali šta nam ostaje u ovoj apsurdnoj situaciji u državi apsurdistan na brdovitom balkanu?
moramo nekako prikratiti vrijeme do…
dok ministar radi,ma više ministara radi,a ako i sada ne pomogne što je i novo ministarstvo formirano
tada ću i ja diči ruke jer bio bi to dokaz da su više sile uplele,neke neovozemaljske?
🙂

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

migra,
čini se da nije samo nama HOMS interesantan….i gospodin Vuk pomalo dokupljuje…

ps Veseli me da je novo imenovani precjednik nadzornog odbora jedan poznavatelj dioničkog tržišta iz Dubrovnika…. 🙂

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE

ING@
bilo bi neobično da nema još zainteresiranih za najveći od svih neprodanih bisera,nebi pogriješili kada bi ga svrstali u bisere mediterana,on to po lokaciji zaslužuje a za ostalo još čekamo.
čvrsto vjerujem da se rasplet ne može više odgađati,jednostavno situacija je “sazrijela” gladajući iz svih kuteva.

p.s.
simpatičan je ovaj vaš homs lapsus i podsjetnik na neka prošla vremena kada smo i njime trgovali,zarađivali.

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...


ING@
bilo bi neobično da nema još zainteresiranih za najveći od svih neprodanih bisera,nebi pogriješili kada bi ga svrstali u bisere mediterana,on to po lokaciji zaslužuje a za ostalo još čekamo.
čvrsto vjerujem da se rasplet ne može više odgađati,jednostavno situacija je "sazrijela" gladajući iz svih kuteva.

p.s.
simpatičan je ovaj vaš homs lapsus i podsjetnik na neka prošla vremena kada smo i njime trgovali,zarađivali.

Sada si me nasmijao, da..da…….. jao HOMS….
BW. Nismo sami u svemiru, ali bi rekao da su mnogi pretrčali u građevince, ne kažem loša odluka, ovisi u kojem tajmingu…… mišljenaj sam da do rezultata nema potrebe trošit energiju na građevince, pa čak i miljenicu iz Vukovarske… 🙂

Po nekim slutnjama neće se dugo čekati da jedan od rijetkih bisera na samom jugu zablista, uostalom idu sunčani dani…
Kako znam skoknut na jug, moju omiljenu destinaciju, začuđen sam da je toliko turista…. pa još nije krenula niti kruzer sezona, doduše snima se R.H. ali da će sezona dolje trajati 8 _ 10 mjeseci je činjenica….

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE

ING@
“pretrčavanje” je IN ovih dana ili iztrčavanje iz hsmt je IN ovih dana.
biti će opet ovdje stresa i adrenalina u pokušaju vračanja IN.
destinacija dubrovnik a kad to kažem ne mislim u širem smislu kao neki koji su od dubrovnika udaljeni 1/2h vožnje autom pa se reklamiraju kao dubrovnik već na ovakve dubrovnik destinacije koje su u pješačkoj zoni do straduna definitivno imaju potencijal za cjelogodišnji turizam sa
brutalnom naplatom sezone.
imamo mi i primjera u neposrednoj blizini koji to već danas dokazuju pa…
imam neki feeling da će “grabež” za ovim biserom biti među najzabavnijim događajima na zse ove godine,nešto što će biti među obilježivačima ove godine.
dani prolaze a kraj lipnja se bliži kada bi najkasnije morali znati bitno više.
a vani prvi znaci proljeća na kontinetnu a na jugu barem x2
i ja jedva čekam
🙂

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

nije sa juga za sada ali
zašto ne i jedna uspomena na južni bid-ask
🙂

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

Niste sami… Evo i mene malo.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.


Niste sami… Evo i mene malo.

kolega serislav@ dobrodošli
biti će nas opet kao mrava kada se otvori natječaj.
samo dionica neće biti kao mrava na žalost.
biti će opet kao mrava razočaranih
biti će ovo opet najaktivnija tema i topit će se tikovnice
a kako turizam svakim danom blista novim rekordima biti će kupaca željnih da ugrabe ovaj biser mediterana isto kao mrava.
možda i griješim,nebi bilo …ali..
🙂

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

Ovdje posijediš prije nego se nešto počne zbivati…


Ovdje posijediš prije nego se nešto počne zbivati…

Strpljen spašen. Da je sve riješeno i da posluje pod privatnikom cijena bi bila 500-600 kn.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

New Report

Close