HMST (Hoteli Maestral d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HMST (Hoteli Maestral d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Slažem se kolega Hrc da migra malo pretjeruje.
Ne bi se složio da ostali turisti ruše rekorde jer na osnovu nekoliko objavljenih izvješća vidimo da je kod većine mali rast.
To samo u bombastičnim naslovima novina ali 3Q ne pokazuje tako na žalost.
Osim poduzeća koja su imali akvizicije pa nije usporedivo.

pa definitivno je da je ov o rekordna turistička sezona. no isto tako svima mora biti jasno da nije moguće organski bez akvizija rasti više od 10-15 %, već takav rast je sektorski “brutalan”.
Akvizicije su tu da za jačanje i rast.. No sama činjenica o tolikoj dobiti u sektoru (uz jako puno prikrivene dobiti) je idiličan, te smatram da je i dalje ovaj sektor uvjerljivo najprofitabilniji, što je opet druga stvar od best buy-a.

još dosta će vode rijekama proteći prije nego hmst bude zadovoljavajuće profitabilan a prilično sam uvjeren da večina onih koji imaju ove dionicu nisu radi toga niti kupovali.
večina čeka privatizaciju koja je i izgledna + izgledna po večoj cijeni od današnje.
da ima potencijalno boljih prilika ima a koliko su te druge prilike pokrivene ovako traženom i atraktivnom imovinom kao ovdje o tome bi se dalo…
moj je dojam bio na temelju fi3q da i po pitanju poslovanja idemo upozitivnom smjeru a zašto je to neke toliko pogodilo neka se sami izjasne i pojasne svoje “viđenje” koje je očito drugačije od mojeg.
mogao bi i danas prodati i pokupiti zaradu ali radije čekam rasplet jer ga držim izgledno pozitivnijim od izlaska.
nakon dužeg standby moda ovdje je realno za očekivati nekakvu “aktivaciju” u nekoj budućnosti
izglednije da će to biti prije nego kasnije…
time will tell

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

http://zse.hr/userdocsimages/novosti/JgDyRsdUwDG7qzh2rz2w7w==.pdf

s obzirom da da je od mojeg zadnjeg posta prošao 21 dan a ne “mjesec dana”
nadam se da mi neće biti uzeto za zlo 🙂
čim nešto napišem dočeka me se na nož ,napravim prostora neistomišljenicima i oni u 21 dan ne napišu niti jedan jedini post.
pa da dignemo temu iz mrtvih ako se smije a ako ne opet ok.
sačekuša na bid-u i postavljanje vrša,mreža ili….
šalu na stranu nije se tada još točno znala sudbina danas ministra državne imovine gorana marića.
kakve bi mogle biti implikacije?
meni je upala u oči njegova izjava “da se bicikl ne prodaje po zimi”
kako to protumačiti?
meni prvo pada na pamet da neće biti prodaje po poklon cijenama.
a ovdje je za to pretpostavka čišćenje kostura.
ako želi skupo prodavati morat će se sam primiti posla i natjerati druge da se prime posla zar ne?
nije mi ostavio dojam osobe fikusa koji će se zadovoljiti pozicijom,plačom i neprimjetnošću
.

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

Boban otplovio
Dolazi Plenkijev pajdo iz mladosti
Znaci u 2017 prve najave prodaje,do tad uzivajte


Boban otplovio
Dolazi Plenkijev pajdo iz mladosti
Znaci u 2017 prve najave prodaje,do tad uzivajte

Bilo je ovde mnogo pokušaja prodaje pa ništa od toga, znamo svi zašto se nije našao kupac. Znači ovde se traži informacija o tome, da li se nešto rešavaju problemi, ako se ne rešavaju ni u 2017 ovo neče biti prodato….

slovenac1@
izgledno da će se i ovdje potvditi pravilo baš kao i na himr da će biti prodano kada večina bude uvjerena da neće.
ovo može biti samo atraktivniji mamac od himr a realizacija?
uviiek na vrijeme za strpljive
neće bura niti valovi odnjeti uvalu lapad ako do sada nisu.
svakim danom vrijedi više sviđalo se to nekome ili ne.
iskustvo nas uči da će netko jednog dana izgubiti živce u strahu od propuštanja prilke.
nova metla uvijek bolje mete govore stari ljudi pa da vidimo kak će novi ministar novog ministarstva skrojenog po njegovoj želji “mesti”
očekivanja su velika ne samo naša već i ministra financija,cijele vlade,sa smanjivanjem poreza za 1,8 mil građana biti će prihodi od privatizacije još poželjniji.
još će više očiju i prstiju biti usmjerene prema novom ministru.
idemo delat,primit se posla
sredit te kosture pa se neće “prodavati bicikl po zimi”
pomesti kosture a procjena imovine je odavno napravljena .
od tada je položajna renta na jadranu nemalo narasla a dubrovniku kao elitnom određištu još i više.

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

Ne želim dramatizirati, ali mi se ova trgovina čini najmanje čudnom. Mrtvom s laganom tendencijom prema dolje.


Ne želim dramatizirati, ali mi se ova trgovina čini najmanje čudnom. Mrtvom s laganom tendencijom prema dolje.

Šta je tu čudno ako je očito da je situacija status quo? Ako bi se riješavali problemi ili pripremala nova prodaja trgovalo bi se više, kako toga nema niko ni ne trguje…

Oprostite kolega, ali je vrlo bitno i trgovanje dok je “mirovanje”.
Koliko god zvučalo besmisleno, isto i te kako je pokazatelj “nečega”.


Oprostite kolega, ali je vrlo bitno i trgovanje dok je "mirovanje".
Koliko god zvučalo besmisleno, isto i te kako je pokazatelj "nečega".

Po meni trenutno trgovanje je pokazatelj, da se ništa ne radi, da bi se riješavali problemi ili pripremala nova prodaja (koja ionako nema smisla ako se ne riješe problemi).

slovenac1@
da nema neizvjesnosti nebi bilo niti za ovu dionicu zavidne likvidnosti.
kada dođe vijest vrijeme za kupovinu će biti prošlo svršeno vrijeme.
po meni mudri to i trenutno koriste.
vidim ovdje dobru priliku za novog ministra novog ministarstva?
zašto?
1.turizam po konzenzusu najvećih političkih stranaka je nešto gdje “država nema što raditi”
2.samom neprodajom državne imovine ministarstvo koje za njegove potrebe izmišljeno
nema nikakvog smisla a on bi ispao uhljeb vulgaris a ne izgleda mi tako da bi se pomirio sa tom percepcijom.
3.imovina hmst procjenjena na 470 i to sada možemo reći mirne duše da je to zastarjela valuacije nakon koje je vrijednost položajne rente jadrana a posebno dubrovnika nemalo narasla.
u zadnjem propalom natečaju radi pokušaja prodaje po vrlo niskoj početnoj cijeni otvara se mogućnost da Marić proda ovo po većoj cijeni čime bi dobio na vjerodostojnosti da će “skupo” prodavati ako će prodavati i time sebi priskrbiti percepciju “narodnog heroja”.
4.”samo ” treba maknuti kosture iz ormara koj su izgledno namjerno postavljeni kako bi netko za kikiriki “kupio”,ili kako bi se ovaj najveći od svih bisera (trenutno na prodaji) hr jadrana i šire “predao” u “poželjne” ruke a to bi u prijevodu bilo domaći igrači ili određeni domači ulagači.
5.morat će i puniti proračun htio,nehtio pa mu je ovo potencijalni best enty.
6. to “izmišljeno” ministarstvo će imati i troškove i bio bi vrhunac apsurda da “posluje” sa gubitkom,to bi bio predmet opće sprdnje.ok ni prvi ni zadnji ali definitivno nezavidan položaj u koji bi se dovelo po vlastitom izboru.
za neprodavati državnu imovinu definitivno netreba nam ministarstvo,može se to neusporedivo jeftinije napraviti.
očekujem da zarade svoju plaću ili da se maknu.
sat je počeo otkucavati,pa da vidimo…
neprodaja do sada nije bila u skladu sa hdz filozofijom.
ipak su oni stranka sa daleko najduljim,najdebljim spiskom donatora,možda slučajno a možda i ne.

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

New Report

Close