HMST (Hoteli Maestral d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HMST (Hoteli Maestral d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Da je samo hipoteka vec bi otislo u proslom krugu jer je cijena spustena i preko toga.
Zaglavili smo slicno kao i ekipa iz Lrh-a i samo pisemo hvalospjeve .
Ne bi me iznenadilo jos 50 kn nize u iducem natjecaju.

borsa@
u slučaju rasčišćavanja a nema toga što se nemože ako se želi nebi mi smetalo niti početna 10 kn
istina u tom slučaju radi transparentosti više bi volio javnu aukciju po unaprijed određenim uvjetima.

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

Moguće da će biti i 50 kuna niže. No, to je manje važno. Meni je veći problem što sve jako dugo traje.

Slovenac je postao pesimist, a kad sam ja pričao onda je rekao da drukam….

Stay calm and govern on…

@Borsa
Cekaj neke stvari ne kuzim. Kupio ovo na 80,kupio LRH na 1800. I kazes zaglavio. Daj Boze da ovako ostanem zaglavljen jos par godina. A najveci problem je hipoteka. Za apsolvirat onaj dio oko zemljista treba proucit zakon o denacionalizaciji, Zakon o turističkom i ostalom građevinskom zemljištu i zadnje izmjene i dopune. Kad to sve proucite onda donesite odluku. Ja donio odluku da majci ovo necu prodat ispod 450.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

Kako vam nije jasno kako se ovdje izvlace novci? 🙂
Drzava objavi natjecaj, ekipa otkupi dokumentaciju i natjecaj propadne. I tako u krug. Dakle, lova je u dokumentaciji, a ne u sobama. Hotele mogu i zatvoriti, nemaju nikakav rizik u ovom poslu. :)))


Moguće da će biti i 50 kuna niže. No, to je manje važno. Meni je veći problem što sve jako dugo traje.

Slovenac je postao pesimist, a kad sam ja pričao onda je rekao da drukam….

Stay calm and govern on…

Ja nisam pesimist nego realist, držim dionice i čekam…Ono što je fakat je to, da niko nije htio kupiti po 310 status quo poziciju, e sad ili če se nešto promijeniti i rešiti neke probleme ili jednostavno neče biti prodano…

…Ono što je fakat je to, da niko nije htio kupiti po 310 status quo poziciju, e sad ili če se nešto promijeniti i rešiti neke probleme ili jednostavno neče biti prodano…


bitno izglednijim držim prodaju a na već iznesene razloge dodajem da će sa odmakom poslovanja od +0 i daljnjim restrukturiranje a u prvom redu tu mislim na započeti proces smanjivanja radnika i troškova radne snage koji su značajno iznad prosjeka sektora može očekivati ubrzana evolucija “ozbiljnog novca”.
tako su i na himr izmišljali “utege” a kada su uvidjeli da je “vrag odnio šalu” i po skuplje je bilo jeftino zar ne?
očekujem dodatne dokaze da i hmst ide u tom smjeru sa fi 3q i 4q.
nitko ne želi čekati duže naplatu ali pri iznimno vrijednoj položajnoj renti čija vrijednost je nemalo narasla u zadnje dvije godine nije mi teško čekati i ne vjerujem da ću dugo čekati da netko ugrabi ovo.
u novoj vladi državnom imovinom će se baviti Goran Marić a držim ga jednim od pametnijih,realnijih,poštenijih hdz-ovaca a ovdje se za rješenje ne traže čuda.
malo dobre volje,sposobnosti a pri činjenici da je ovo jedna od najpoželjnijih udavača u regiji nebi trebali dugo čekati “vjenčanje”
živi bili…

p.s.
već idući tjedan ćemo biti pametniji jer po premijeru stiže prijedlog proračuna pa da vidimo kolika su očekivanja od privatizacije.
stav hdz-a i oporbe je da država nema što raditi u turizmu pa…

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

Izašlo je izvješće.

http://zse.hr/UserDocsImages/financ/HMST-fin2016-3Q-NotREV-N-HR.pdf

bitno izglednijim držim prodaju a na već iznesene razloge dodajem da će sa odmakom poslovanja od +0 i daljnjim restrukturiranje a u prvom redu tu mislim na započeti proces smanjivanja radnika i troškova radne snage koji su značajno iznad prosjeka sektora može očekivati ubrzana evolucija “ozbiljnog novca”
tako su i na himr izmišljali “utege”a kada su uvidjeli da je “vrag odnio šalu” i po skuplje je bilo jeftino zar ne?
očekujem dodatne dokaze da i hmst ide u tom smjeru sa fi 3q i 4q….


evo malo crno na bijelo da se ide u očekivanom i pozitivnom smjeru,za sada nedovoljno brzo ali kako će stvari odmicati doći će do ubrzavanja koje će večinu iznenaditi.
pri cijeni 200 kn i dobiti 2 mil kn mnogi su se tome i samnom ismijavali na himr a danas im sigurno nije smiješno.
hmst ima veći potencijal od himr i sa ovom potvrdom pravog smjera zainteresirani kupci će radi iznimnog potencijala brže “izgubiti živce” nego na himr ako ne griješim…
raspljinju se i zadnji tračci nade u stečaj ili kupnju za kikiriki,ostaju samo mokri snovi nazovi kupcima
ovdje sada samo ozbiljan novac ima se čemu nadati.
strpljivi ioptimisti su za još jedan korak bliži naplati
živi bili…


…Na dan 30.9.2016. Društvo je zapošljavalo 128
stalna radnika, a godinu dana ranije 134 radnika, a njihovi troškovi su iznosili 15,44 milijuna kuna što je 3% niže od istog razdoblja 2015. godine.
Zahvaljujući uspješnim poslovnim rezultatima iz osnovne djelatnosti i smanjenju financijskih rashoda…


…Društvo je u razdoblju siječanj–rujan 2016.godine iskazalo dobit od 11,84
milijuna kuna, što je porast od 15% u odnosu na prošlu godinu, odnosno 27
% u odnosu na isto razdoblje 2014. godine te će i četvrtu godinu zaredom završiti s rastom dobiti…

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

Kolega molim vas nemojte više. Već godinu dana slušamo vaše lupetanje o ozbiljnom novcu koji je došao i pokupovat će sve na Jadranu a natječaj pao po 50-ti put. Bili ste mirni mjesec dana i sad opet u revijalnom tonu. Napišite neke konkretne brojke i komentare.
Citirat komentare o dobiti u 3 kvartalu je glupo jer znamo kako će to završit krajem godine, isto tako dok svi hrvatski turisti ruše sve rekorde Maestrali imaju rast prihoda 5%. Po meni očekivano loše.

Slažem se kolega Hrc da migra malo pretjeruje.
Ne bi se složio da ostali turisti ruše rekorde jer na osnovu nekoliko objavljenih izvješća vidimo da je kod većine mali rast.
To samo u bombastičnim naslovima novina ali 3Q ne pokazuje tako na žalost.
Osim poduzeća koja su imali akvizicije pa nije usporedivo.


Kolega molim vas nemojte više. Već godinu dana slušamo vaše lupetanje o ozbiljnom novcu koji je došao i pokupovat će sve na Jadranu a natječaj pao po 50-ti put. Bili ste mirni mjesec dana i sad opet u revijalnom tonu. Napišite neke konkretne brojke i komentare.
Citirat komentare o dobiti u 3 kvartalu je glupo jer znamo kako će to završit krajem godine, isto tako dok svi hrvatski turisti ruše sve rekorde Maestrali imaju rast prihoda 5%. Po meni očekivano loše.

kolega dajte malo sa razumjevanjem čitajte pa vam pročitano neće biti”lupetanje”i ispast ćete manje…
“ozbiljan novac” vam je već ugrabio masu toga na jadranu
niste još primjetili?
a to što nije i hmst još to meni nije dokaz da i neće već baš suprotno dokaz da je to samo pitanje vremena.živi bili….
vremena imam,čekati znam,želim,položajna renta svakim danom vrijednija ne vidim problem?
koji je vaš problem?
nije valjda moja malenkost kad me napadate.
“Bili ste mirni mjesec dana i sad opet u revijalnom tonu”
kada ste bili ljeni pogledati ja ću vas ispraviti
bio sam”miran” 41 dan u tom periodu sam i dokupio nešto ,nije puno ali veseli nas skromne,posebno ako je na i na dnu…
po vašem tonu vi niste i sada vas smeta moje iznošenje brojeva pa me napadate
“Napišite neke konkretne brojke”
pročitajte još jednom post na koji ste se referirali pa ćete pronaći u njemu više brojeva nego ste ih vi iznjeli tko zna od kada.
ako vas jednostavno smeta moja prisutnost ovdje mogli ste to i suptilnije riješiti.
nije meni problem opet sljedećih 41 dan ništa napisati ako ćete se vi tako osjećati bolje,sretnije ili možda nešto i kupiti,dokupiti.
i ako mislite da će radi toga cijena gore ili dole.
mene ovdje zanima kraj privatizacije a sve između se briše.
puno sreće u investiranju,kupnji ili dokupu hmst…
dajte vi podcrtajte sve razloge po vama zašto prodati dionice sada po 270
možda će baš moje završiti kod vas a i ne košta vas ništa pokušati a može vam se isplatiti,ja to nemogu ali biti ću sretan ako opet nešto uleti i meni u mrežu po akcijskim cijenama kao nedavno.

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

New Report

Close