HMST (Hoteli Maestral d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HMST (Hoteli Maestral d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Laku noć kolega 🙂


Zatišje pred buru?

Nekad se pričalo sto na sat, sada tišina.

Zašto?

Treba li sad pričati?

Pričalo se sto na sat jer je HMST bio u postupku privatizacije, natječaj je propao, ništa se javno ne zna da li se riješavaju ili kad če se riješavati problemi zbog kojih je natječaj propao i to je to, o čemu onda pričati?

Istina. Onda treba šutjeti.

Tema opet postaje aktualna jer iz CERP-a ovih dana idu Plenkoviću vezano za dalnju privatizaciju. Pitao sam za zk-uložak jer možda netko ima tu informaciju. Kolega Frankie je imao info o KSST iz gruntovne kada te informacije preko interneta također nisu bile dostupne.


Tema opet postaje aktualna jer iz CERP-a ovih dana idu Plenkoviću vezano za dalnju privatizaciju. Pitao sam za zk-uložak jer možda netko ima tu informaciju. Kolega Frankie je imao info o KSST iz gruntovne kada te informacije preko interneta također nisu bile dostupne.

Zna se sve zašto je natječaj pao, pa neka počnu raditi na problemima….

Zašto je pao?

Mislim da su ovde kolegi koji su bili dobro informirani i upučeni u situaciju sve lijepo napisali, samo treba pročitati na forumu…

Nitko od kolega nije napisao nego je kopirano iz novina, zna se u kakvom je stanju naše novinarstvo. Sve što je bilo sa hipotekama, uporabnim, građevinskim i inim dozvolama je lanjski snijeg. To je sve u novinama pisalo pred 3 mjeseca, štošta se od tada moglo promijenit, a i ništa, zato pitam. Ovih dana opet ide prijedlog privatizacije pred premijera i zbog toga je za očekivat da se nešto promijenilo.
Luđak je ona osoba koja stalno radi istu stvar očekujući drugačiji rezultat.
Da se vratim na naše novinare, svima su bila puna usta Maestrala pred kraj natječaja, no nitko nakon natječaja nije dignuo slušalicu i nazvao par ozbiljnijih investitora koji su otkupili dokumentaciju i upitao ih zašto nisu predali obvezujuću ponudu. Mislim da je to zanimljivija tema nego raspravljat o 11 investitora iz prvog kruga od kojih polovica nema 2000kn na računu.


Nitko od kolega nije napisao nego je kopirano iz novina, zna se u kakvom je stanju naše novinarstvo. Sve što je bilo sa hipotekama, uporabnim, građevinskim i inim dozvolama je lanjski snijeg. To je sve u novinama pisalo pred 3 mjeseca, štošta se od tada moglo promijenit, a i ništa, zato pitam. Ovih dana opet ide prijedlog privatizacije pred premijera i zbog toga je za očekivat da se nešto promijenilo.
Luđak je ona osoba koja stalno radi istu stvar očekujući drugačiji rezultat.
Da se vratim na naše novinare, svima su bila puna usta Maestrala pred kraj natječaja, no nitko nakon natječaja nije dignuo slušalicu i nazvao par ozbiljnijih investitora koji su otkupili dokumentaciju i upitao ih zašto nisu predali obvezujuću ponudu. Mislim da je to zanimljivija tema nego raspravljat o 11 investitora iz prvog kruga od kojih polovica nema 2000kn na računu.

Ponavljali su isti natječaj 10 puta bez da bi išta promijenili osim cijene u zadnjem natječaju, tako da stvarno možemo konstatirati da su luđaci da.

Rješit će se te hipoteke i problemi kad se donese odluka za tili čas.
Teško je znati u čemu je točno stvar. Očito neki privatni interesi.
Šankovi, ležaljke, kumska nabava što li, možemo nagađati ???

Jedino što traži strpljenje. Strpljivi pobjeđuju.
Vrag odnija prišu.

Hmmm ako su privatni interesi 10 puta do sada minirali privatizaciju, onda stvarno imamo velike šanse, da če ovde neko početi riješavati probleme…

slovenac1@
ne vidim razlog za pretjerani pesimizam,skepticizam usprkos dosadašnjem tijeku privatizacije…
imamo vladu i to stabilnu.
znači izgledno da će doći i dan da se netko ozbiljnije pozabavi ovim slučajem.
realno je očekivati da nećemo dugo čekati.
osobno mislim da je ekipa zadužena za rješavanje kostura u nedosatku vremena,možda i znanja a možda i namjerno išla logikom spustit ćemo brutalno početnu cijenu i netko će radi velikog diskonta uzeti i rješavati “utege” usput po sistemu “vuk sit a koza cijela” ali…
rekao bi da se je tu išlo ciljano na sevriranje “večere” po akcijskoj,promotivnoj gratis cijeni domaćim igračima.možda i namjerno ostavljeni kosturi kako bi se destimulirali,obeshrabrili,zaplašili ostali.
sada kada je jasno da to oni niti pod ovim uvjetima ne žele a jedan od razloga za to je mogao biti i
istovremeni izbor i boljih serviranih večera koje su i ugrabili zar ne?
sve se odjednom nemože niti “progutati”,odraditi da se i želi radi više razloga.
sada ostaju 2 moguća scenarija:
1.ponavljanje svega pod istim uvjetima jer bi domaći bili spremni,željni sada ugrabiti a oni imaju svoje kanale da te želje izraze zar ne?.
2.odustajanje od daljnjeg serviranja domaćima,čišćenje kostura i prodaja.
u tom slučaju bez kostura nema razloga,potrebe više za promotivnoj početnoj cijeni već nešto bliže onoj prvoj procjeni od 470.
ovo je u međuvremenu postala još vrijednija položajna renta i jedna od najbolji na mediteranu trenutnih na prodaju lokacija a za to nemože ne biti interesa u slučaju rasčišćavanja.
i ovoj će vladi biti proračun “pretijesan” za sve želje,potrebe,zahtjeve tako da netreba niti sumnjati da će biti vrlo zainteresirana za prihode od privatizacije,dapače uskoro će prijedlog novog proračuna i uvjeren sam da će u njemu biti predviđena koja mlrd-ica prihoda od privatizacije.
nećemo dugo čekati potvrdu ovih predviđanja.
ne vidim razloga za nervozu dioničara već samo onih koji će to htjeti postati.
uostalom na to mi i liči trgovina,očekujem intenziviranje tog procesa.
možda i griješim,nebi bilo…

P.S.
u zadnje padu uspio sam uhvatit nešto iako i po najnižoj cijeni ukupnih količna bitno ispod očekivanih.
čestitam pesimistima koji su se u vremenu preobratili u optimiste što su mene ali očito i ne samo mene dobro ispesimizirali i i uvjerili da će po 200 ili niže biti kao”salate”
svaka čast majstori,svaka se školica mora platiti,ne žalim se.
ostaje da vidimo tko će platiti a tko naplatiti sljedeću školicu.
sretno svima

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

New Report

Close