HMST (Hoteli Maestral d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HMST (Hoteli Maestral d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@Invest: nisam ništa vas prozivao soobno niti vam se smijao. Naravno da država može sve riješiti ali da li je to rješenje? Iako sam sto posto za privatizaciju svega (izuzev vode, struje i sl.) ne bi htio takve stvari jer će to samo dovesti do širenja moralnog hazarda kakav imamo u PTKM i sličnim velikim kompanijama. Neznanje, kriminal i korupcija i onda dođe država i da kredit. Ali postoji problem da je to naš novac!!!

Iako, kada to ostane kao jedini problem napraviti će država i to, ovako mogu napraviti ustupak oko toga ali će i dalje ostati problemi na koje oni ne mogu utjecati i riješiti ih odjednom tako da sveukupno nije ništa napravljeno. Da mogu, već bi se riješilo.

I ne vidim u čemu je problem da napišete ovdje sve što ste pronašli i iskopali a može biti korisno, naravno ako to želite/smijete.

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche

Dok vi tu mračite na forumu, neko sve vrijeme lijepo skuplja količinu dionica…

Uzeo sam i ja nešto, uzet ću još po 240-250, jer jasno je da će ovo otići na 300 kuna čim se objavi natječaj i to je laganih 20-25% (treći put isto radim). Ali svejedno s druge strane mislim da neće naći kupca dok se ove stvari ne riješe, o tome raspravljamo. Netko misli da hoće i taj će kasnije od mene kupiti po 300, a ja ću mu poželjeti sreću da se proda.

A to što se svi ne slažemo ovdje oko svega nije razlog za biti uvrijeđen, stalno se netko osjeća napadnut. Umjesto da se iznose argumenti i brojke…

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche

@ValueWalk
Još kad bi vidjeli brojke koje smatrate da bi se trebale iznositi. 🙂

Na ovoj temi sam odavno to pisao, a s obzirom da biznis stagnira i problemi se ne rješavaju godinama, nije se previše promijenilo.

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche


Na ovoj temi sam odavno to pisao, a s obzirom da biznis stagnira i problemi se ne rješavaju godinama, nije se previše promijenilo.

Možete li ih napisati ponovno?

Turizam cvate, a hoteli stoje.
Pa gdje to ima?

http://www.slobodnadalmacija.hr/novosti/biznis/clanak/id/425545/nizemo-rekorde-ali-ovo-je-prava-slika-turizma-hrvatska-u-2016-po-broju-dolazaka-stigla-jugoslavensku-hrvatsku-iz-1987

U bivšoj državi najbolja joj je zarada od turizma (prema drukčijoj metodologiji izračuna) dosezala manje od tri milijarde dolara. Čak tri puta bolji turistički prihodi danas najbolji su pokazatelj koliko je razlike između masovnog turizma, koji je obilježio prošlo stoljeće, i ovoga današnjeg na Jadranu, u kojemu je zarada s istim brojem turista tri puta veća. A na to se moralo čekati cijelih 26 godina.

ValueWalk
Napisali ste, da dok se stvari ne riješe (a ne riješevaju se godinama), neče hmst kupiti na novom natječaju niko ni po 150 kn, a ipak ste kupili po 250 kn sad na burzi. Nekako kontradiktorno, znači vjerujete, da če država početi riješavati imovinsko pravna pitanja?

Sada su se svi naljutili i dijele neke minuse kao da to nešto znači, dječja posla. Točno je što ste napisali ali ne vidim zašto je kontradiktorno i zašto mislite da ste me sada ulovili i zeznuli.

Dakle, s jedne strane sam siguran da neće nitko to kupiti dok se problemi ne riješe. A pošto je to rekao i član uprave Valamara i još nekoliko ljudi koji znaju malo više od forumaša (uključujući i mene) stojim kod toga. Država neke stvari može riješiti u kratkom roku kao što kaže Invest, ali neke ne može. Da li zato čekaju s dijelom koji mogu ili ne, neću ulaziti, nije ni bitno.

S druge strane, kupujem na ovoj cijeni jer sam siguran da će se pronaći netko tko misli da su ti problemi minorni u odnosu na potencijal i da će se prodati bez da se te stvari riješi. Tom investitoru će to biti dobra kupnja (nekima je bila i na 340), meni će biti dobar izlaz s obzirom na moje razmišljanje o cijeloj priči. Znači ne kupujem jer mislim da će se prodati nego zato što mislim da će cijena narasti do te razine.

Isto kao što su ptkm, dlkv ili sunh bili super buy na desetak kuna unatoč svim problemima u kojima se nalaze.

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche

adris ruši stari hotel park i kreće u izgradnju novog hotela a la holivud.Ovo pišem kao primjer kada bi se
rušili maestrali i počela gradnja novog hotela.
vrijeme od rušenja do otvorenja recimo 2020. g.
što mislite dali će kupac u Dubrovniku ići u adaptaciju ili odmah u rušenje druge godine
koju je pobjedonosnu kombinaciju kupac pronašao u vrijeme jeftinog novca
adrisovi odvjetnici pronašli su rješenje za marjanske zavrzlame u splitu pa me baš interesira kako će lova
pronaći i ovdje rješenje.

Novi hotel Park biti će najbolji proizvod u koji je Adris grupa dosad investirala

@ValueWalk
Znači ništa od brojeva?



@ValueWalk

Znači ništa od brojeva?

Prolistajte unatrag, nemojte se ljutiti ali ne da mi se pretraživati

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche

New Report

Close