HMST (Hoteli Maestral d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HMST (Hoteli Maestral d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



@boca

pitanje je NAMJENE zemljišta po prostornim planovima jer jedno je ako je to građevinsko zemljište gdje se može graditi hotel, a drugo ako je građevinsko gdje je namjena park, parking ili igralište ili ako uopće nije građevinsko…razlika u cijeni je tada drastična

Naravno. A koja je namjena u ovom slučaju?


Država može situaciju oko imovinsko pravnih pitanja kod HMST riješti vrlo brzo AKO ima interes….

Interes države dijametralno je suprotan interesima malih dioničara.
Trakavica traje već 11 godina, završetak iste se ne nazire.
Vaš link …

Angry Bob: "As for the good news - There is no f...... good news!" https://www.youtube.com/watch?v=hMaVIAlJlnw

Sve što se ovdje dešava (iako bi naravno trebalo biti suprotno) nema veze s onim što bi doista trebalo biti.

Izgubljeno vrijeme čekajući i vjerujući da će se doista nešto dogoditi.

Žalosno.

Da “analiza”. Žalosno.

Vi kupujete ? Ja ću vam prodati dionice po 10 eura (mislim za 2 dionice 10eura)
ne trebate platit odmah, kad budete mogli. Dobro da uopće netko hoće kupit tako
nešto jadno kao što hoteli u Dubrovniku.

Možda bi se već i prodalo da nije u nekoj zabiti.
Nema ceste, puta, infrastruktura stara. Ima vode, struje ?
Da je neka lokacija već bi ovo bilo prodano, a ne ovako slaba
više od nekoliko minuta pješice do Straduna.

P.S. Analiza “nećeš razbojniče” tako jefitno kupit koliko god nisko navlačio da padne.

Hvala na lijepim riječima.

Osobno mislim da ste dobar čovjek.

No, vratimo se na temu. Govorim, odnosno, pišem ono što je realno. Nakon ovakvog debakla, i to ne jednog koji se dogodio vezano za prodaju dijela vlasništva ove tvrtke, očekivati brda mislim da nije realno. Očekivati doline je puno realnije.

Napišite što točno očekujete od prodaje dijela vlasništva odnosno kako vidite cijenu u budućnosti ove tvrtke. I za kraj, kada ponovno misle raspisati natječaj i po kojim uvjetima, možete ovaj puta i licitirati s cijenom.

BTW, i nedavno sam bio napadnut iako nisam napisao ništa negativno. I to stalno ponavljanje da će se dogoditi isto kao i s HIMR zaboravite jer neće.

Nitko relevantan ne misli da neće ubrzo biti privatno i da treba ostati
državno u bilo kojem obliku.
Privatizacija je zapravo tehnička stvar, a hipoteke će rješiti za 2 dana
kada se donese odluka. Sve ovo pada u vodu jedino ako Živi zid,
Jedina opcija i Pametno formiraju Vladu.

Amen.


Hvala na lijepim riječima.

Osobno mislim da ste dobar čovjek.

No, vratimo se na temu. Govorim, odnosno, pišem ono što je realno. Nakon ovakvog debakla, i to ne jednog koji se dogodio vezano za prodaju dijela vlasništva ove tvrtke, očekivati brda mislim da nije realno. Očekivati doline je puno realnije.

Napišite što točno očekujete od prodaje dijela vlasništva odnosno kako vidite cijenu u budućnosti ove tvrtke. I za kraj, kada ponovno misle raspisati natječaj i po kojim uvjetima, možete ovaj puta i licitirati s cijenom.

BTW, i nedavno sam bio napadnut iako nisam napisao ništa negativno. I to stalno ponavljanje da će se dogoditi isto kao i s HIMR zaboravite jer neće.

na način kako se situacija odvija zadnjih dana i tjedana (porast tržišta) ovo se sve više čini kao odlična prilika, jer je u međuvremenu ovo jedino palo, i to drastično, a znamo i razlog- neuspjeli natječaj.
U pozadini svega ipak ovo vrijedi procjenjenu vrijednost, pa čak i više, problem leži u drugim poznatim činjenicama.
Na ruku im ide, i nastavak identične Vlade (most-HDZ) koji će zasigurno brzo ponovno pokrenuti prodaju, ovaj put sa čistim papirima a onda prodaja neće doći u pitanje.
A onda će se sadašnja cijena činiti smijurijom.

Ovo je moje osobno mišljenje i nije nagovor na kupnju. Zadnjih dana sam kupio određenu količinu u rasponu 240-250, i smatram ovo izuzetnom prilikom za strpljive.

Gdje vidite da su čisti papiri?


Gdje vidite da su čisti papiri?

nisu još, ali će biti. to je stvar političke volje za rješavanjem stvari i skidanjem hipoteka.
Jednostavno hipoteku mogu prebiti preko bilo koje druge firme trenutno u državnom vlasništvu- i papiri su čisti.

Volio bih vidjeti da netko ponudi konkretnu računicu jer ove priče da to vrijedi samo zato što je to Dubrovnik mi ne drži vodu (a niti potencijalnim kupcima državnog paketa očito).
Moje mišljenje je da privatizacija (dionice + dug), rušenje i izgradnja novih objekata bi vjerojatno koštala 250.000 do 300.000 eura po sobi. Toliko će otprilike koštati i Maistrin novi hotel Park (možda i malo više).
To su velike cifre i nije ni blizu bagatele, IMHO.

Već sam više puta pisao da je član uprave Valamara osobno rekao da ima hrpa problema a ne samo jedan, ali nekima ni to nije dovoljno.. Oni se ne žele baviti s raspetljavanjem i rješavanjem toga svega ali opet forumaši kao i na LRH riješe to za desetak minuta, samo treba pitati.

Skinu ovu hipoteku i prebace na drugu firmu? I šta onda s tom firmom, ona prebaci na neku treću? Pa jedan od problema HMST i je što su na njih stavljane tuđe obveze (solana). Plus priča oko DAB-a i kamata koje se nigdje ne vode i knjiže? To se ne sječam da je ovdje itko ikada spomenuo. Plus nerazjašnjena priča oko zemljišta i tužbe ljudi koji potražuju vlasništvo.

I na to sve onda još treba uzeti u obzir da tko god to kupi hoće 4 zvijezdice minimalno, a vjerojatnije i 5 jer će ovo sve skupa biti jako skupo a znamo (ili ne znamo?) da više zvijezdica osim više cijene znači i veće marže. A da to digne na 4/5 zvijezdica većinu treba porušiti jer se postojeće ili ne može ili nema smisla uređivati.

Ne kažem da ovo vrijedi 0, ali treba biti realan jer ovo su realni problemi i ne rješavaju se. Tu su i godinama se već njima nitko ne bavi. I zato je (između ostaloga) smiješno ovo uspoređivati sa HIMR

Sada me možete napasti da je to Dubrovnik i biti ironični kako to nitko neće, pa da drukam i pričam gluposti ali mogu se kladiti da 90% ljudi nije zagrebalo ni jedan od navedenih problema. Sigurno će cijena rasti kada se opet raspiše natječaj ali dok se ove stvari ne riješe neće nitko ni za 150 kuna po dionici ovo kupiti. Stavite sve gore na papir pa ćete vidjeti i sami.

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche

New Report

Close