HMST (Hoteli Maestral d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HMST (Hoteli Maestral d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Hvala smootko! Ne znam gdje saznati te stvari a s obzirom da sam sada imatelj ovih i jos ponekih dionica neugodno mi je ne znati neke osnove. Kada se necim bavim zelim znati o cemu se radi pa ukoliko mi mozete vi ili netko od ostalih kolega preporuciti neku (pocetnicku) literaturu primam savjete! 🙂
Hvala!


@blacksarah

Možete zadržati svoje dionice i nakon privatizacije ako procijenite da vam se to više isplati. Prihvaćanje eventualne ponude za preuzimanje je dobrovoljnog karaktera, također možete odrediti i samo dio dionica prodati a dio ostaviti.
Jedina situacija u kojoj ste prisiljeni prodati svoje dionice je tzv. istiskivanje manjinskih dioničara, koje većinski vlasnik može izvršiti ukoliko ima preko 95% dionica, pa mu zakon omogućuje da preuzme potpunu kontrolu nad kompanijom i isplati manjinske dioničare.
Inače eno na HIMR je uspjela privatizacija pa možete na njihovom primjeru pratiti što bi bilo kad bi prošla i na HMST.


nakon koje privatizacije?

..stoga sam danas ponosan čovjek jer sve što sam izgradio danas sam svojim potpisom predao hrvatskoj državi...

Kolega plavi01,da dodatna dva mjeseca prolongata natječaja su mi sugerirala da će se rješavat i riješit ta famozna hipoteka i da će natječaj biti završen na cijeni iznad 400kn po dionici međutim ništa od toga i sad smo na početku. Svoje dionice nisam prodao i neću već naprotiv ova trenutna cijena mi je zanimljiva… 🙂

amerikanec

sve 5
obrazloženje stoji

Ispod 230 kn ne ide, prodaja mora biti jaca i niza

@serija
pogledaj si kako se kretalo trgovanje po danima nakon prethodnog propalog natječaja pa ćeš vidjeti što ovdje slijedi…

IGH, THNK, JDPL, ULPL, ATPL, INGR, IPKK, MGMA - najveći baloni na ZSE!!!! čuvajte svoje pare!!!!

A vidi ove na bidu kako se guraju ne bi da ce cijena pobjec

Tu je situacija ista kao kod prošlog propalog natječaja na himr, ne bi me iznenadio dolazak mirovinca na tim razinama i onda novi razpis gde je država sredila imovinsko pravna pitanja, kao što kaže Invest, ova cijena je diskonta sa obzirom na vrijednost…

Ono što bih ja molio, a sve prema prošlim forumskim predviđanjima, da je prestanete s predviđanjima mogućih scenarija jer ste do sada imali točno 0 (nula) pogodaka.


Ono što bih ja molio, a sve prema prošlim forumskim predviđanjima, da je prestanete s predviđanjima mogućih scenarija jer ste do sada imali točno 0 (nula) pogodaka.

Pogodio sam ja vrlo dobro situaciju na himr…Uostalom ovo je forum, svako meže pedviđati šta želi…

Istina, to ne sporim. Samo sam htio napisati da ne treba pretjerivati pogotovo nakon ovakvog debakla. No, vrijeme liječi rane.

>Rapski Imperial Valamaru, a Hoteli Maestral Rusima
Nazalost po tko zna koji puta ponavljam. rusi nemaju pristup iole vaznijoj privatizaciji u hr.
do daljnjega!
P.S.
Pogledajte slovence kako im je prosla arbitraza nakon ugoscavanja medvedeva … a sada je putin dosao da slovenci zainate amerima…samo bojim se da ce ih to jako jako skupo kostati. pogotovo sada nakon izlaska GB, njihovog glavnog logisticara u ratu s hr.

New Report

Close