HMST (Hoteli Maestral d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HMST (Hoteli Maestral d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Meni je samo jedno zanimljivo, da ti koji sad prodaju to nisu radili kad je cijena bila puno veća.

ja bih pak volio znati tko je kupovao zadnjih desetak dana iznad 300 kn!!?? protrgovano oko milja kuna!

Zanimljiva je transparentnost papira na burzi.
Zar dionicari nebi trebali znati sve o imovini.
Ovako ispada da smo mi obicni kladionicari i nista vise.
Zar Boban ne bi trebao objasniti razloge odustajanja kupaca?

Na koje odustajanje tocno mislite?

kako oni procjene da vrijedi 470kn, a onda nitko ne nudi ni 300kn? Ocito neki problem u procjeniteljima. No dobro da firma napreduje, svake godine 100 000kn vise prihoda uz minimalnu amortizaciju imovine.

Dvoboj lrh- hmst jos uvijek 1:1

Recite vi meni ko bi kupija hmst a hotel joj pod hipotekom za kredit solani ?Nije problem u cijeni cijena moze biti visa ali imovinsko-pravni odnosi su problem.Ko bi od vas kupija stan pa da je i u pola cijene od trzisne a da je isti optetecen hipotekom?Nitko naravno i tu je problem!


opet neće biti ništa, po tko zna koji put.

jamačno tvrdim..


Invest je ovo objavio u 11:16
CERP objava ( nema ponuda ) u 12:01

Hvala, Vidoviti Invest


http://www.cerp.hr/default.aspx?id=4461
Svaka čast Invest!

Slovenac, kakva je sada prognoza?

Molim vas za jedno pojasnjenje. Laik sam koji je naslijedio dionice, medju njima i HMST. Nadala sam se sretnom zavrsetku price, no eto izgleda da cemo sacekati. Meni se ne zuri i zanima me jedna stvar – ako danas sutra pocetna cijena bude i 200kn ili se proda po 150kn..meni i dalje moje dionice ostaju ili sam prisiljena prodati ih po cijeni koju je netko ponudio drzavi? Jer ako mi ostaju ne razumijem cemu uopce sekiranje oko cijene kada ce s novim vlasnikom sigurno rasti vrijednost dionice. A ako i ja moram dati svoje dionice po ostvarenoj cijeni (hm zasto bih?) imamo li pravo zaista kao suvlasnici traziti razjasnjenja nekih stvari od CERP-a..?
Kao sto rekoh potpuni sam laik i zahvaljujem na svakom pojasnjenju kao i savjetu (dionice koje sam naslijedila kupljene su davno, po cijeni visoj od 350kn)
Hvala!

Invest pa sve ste sami napisali, kad se srede imovinsko pravni odnosi hmst se može brzo prodati po cijeni viši od 300 kn po dionici, a do tada sve zavisi od toga kako če taj pad možda iskoristiti neki novi investitori, mirovinci,…, očekujem cijenu tu negde na razini petkovog trgovanja.


… Ako tri godine pokusavate nesto prodat..ako dva natjecaja propadnu onda nije greska i krivnja u kupcima nego u tome sto i kako prodajete.

HMST se prodaje od 2005. godine.
Dakle, već 11 godina. Vaš link …

Ako jedna hotelska tvrtka, usprkos izvrsnoj lokaciji i, općenito, velikom razvojnom potencijalu, nakon (više od jednog) desetljeća ponovljenih natječaja ne uspijeva pronaći kupca, nije li krajnje vrijeme da se zapitamo zašto je tome tako !?

Sjetimo se samo nekih bisera:

– “Te dvije točke bit će razmatrane tek nakon što dobiju očitovanje vladinog ureda za zakonodavstvo može li se u vrijeme mandata tehničke vlade donositi odluke tolike vrijednosti.”
Vaš link …

– Ili famoznih CERP-ovih uvjeta natječaja koncipiranih isključivo s namjerom da bi se otjeralo kupca: Vaš link …[/url]

Ako izuzmemo opće poznate činjenice (politička korupcija, državne institucije (CERP) koje ne znaju, niti žele obavljati svoj posao kako treba), možemo zaključiti da su u ovom slučaju problemi poput neriješenih pravnih odnosa (hipoteka na hotelu Splendid temeljem osiguranja otplate kredita danog Solani Ston) ili nedostatka političke volje da se tvrtka proda transparentno, samo vrh ledenog brijega zvanog dubioze.

Angry Bob: "As for the good news - There is no f...... good news!" https://www.youtube.com/watch?v=hMaVIAlJlnw

pa amer je napisao da to ide po 500 kn
a sada opet ništa

@blacksarah

Možete zadržati svoje dionice i nakon privatizacije ako procijenite da vam se to više isplati. Prihvaćanje eventualne ponude za preuzimanje je dobrovoljnog karaktera, također možete odrediti i samo dio dionica prodati a dio ostaviti.
Jedina situacija u kojoj ste prisiljeni prodati svoje dionice je tzv. istiskivanje manjinskih dioničara, koje većinski vlasnik može izvršiti ukoliko ima preko 95% dionica, pa mu zakon omogućuje da preuzme potpunu kontrolu nad kompanijom i isplati manjinske dioničare.
Inače eno na HIMR je uspjela privatizacija pa možete na njihovom primjeru pratiti što bi bilo kad bi prošla i na HMST.

New Report

Close