HMST (Hoteli Maestral d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HMST (Hoteli Maestral d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

bojim se da je i 200 trenutačno previše dok se ne otkriju razlozi opetovanog fijaska. kao što netko reče, ako po n-ti put natječaj pada, onda nije problem u kupcima. mislim da tu slijedi opet izgubljena barem godina dana. a slijedeći natječaj ide za jednu kunu. ili će cerp srediti sve papire!!?? čisto sumnjam.

randopph i za himr se više puta ponavljao natječaj pa se na kraju našao kupac po najvišoj cijeni….naravno slažem se da bi bilo zanimljivo vidjeti šta to smeta kupcima…

činjenica je da HMST vrijede, i puno više od procjenjene vrijednosti, no zbog inertnosti nesposobnjakovića iz CERP-a koji nisu bili u stanju evidentirati kosture, riješiti hipoteke, dati državna jamstva, usprkos upozorenjima čelnih ljudi vodećih turističkih kompanija, ovdje nije došlo do prodaje, i zbog toga netko mora odgovarati.
Dugoročno, siguran sam da će se stvoriti politička odluka da se ovo proda i da se riješi sva problematika, a onda će biti tržišna utakmica koja će odvući cijenu u nebo.
No kada će to biti, nitko živ ne zna.
Ali ponavljam, Maestrali zaista imaju vrijednost koju inertnošću pojedinaca gube.

p.s. evo potvrde da nisam negativni druker na ovoj temi, već realist.
Iako trenutno nemam ovih papira, za razliku od papira potencijalnih kupaca, pa sam direktno/indirektno veoma zainteresiran za ovu tematiku

Pitam se šta su radili sad dva mijeseca u CERPu, očigledno sunčali se uz more. I da očigledno ovde mora doči do riješenja hipoteka i onda se može brzo to prodati.


mene zanima a znalo je to biti objavljeno ako ne odmah tada kasnije od tih 7 otkupljenih dokumentacija koliko je bilo DD?
to bi dosta govorilo o ozbiljnosti tih kupaca.jer ne malo nas na ovoj temi može otkupiti dokumentaciju pa to i nije neki pokazatelj.
u jedno sam uvjeren da od propalog natječaja od prije 1h do sada položajna renta uvale lapad vrijedi više i tako će biti iz sata u sat sve do trena dok netko ne kupi pa i nakon toga.
bio sam i ostajem kod toga da bi im bilo pametnije kupiti prije nego poslije.
pa i vlmr-u koji je istom taktikom platio više himr a na lokaciji dubrovnik to može biti samo još više izraženo.
da je trebalo i da i dalje treba imati dobre živce stoji ali burza nije za svakoga niti večina može zaraditi jer zakon prirode najjači od svih kaže da to može biti samo manjina a tko će biti u manjini a tko u večini?
živi bili…
p.s.
za neko likovanje pesimista ne vidim razlog jer oni od toga što su bili u pravu da neće biti ponude nemaju ništa osim ako sada iskoriste priliku i kupe od onih koji žele,moraju prodati(po meni malo vjerojatno)
a mi koji ćemo dočekati taj dan ćemo imati pa se nikako nebi mjenjao sa njima usprkos trenutnoj situaciji koja nudi svima nama priliku za dokup.
živi bili pa vidjeli tko će je iskoristiti

kolega, neobično ste mi dragi sa svojim stilom pisanja, koje je vrlo korektno.
osjetih se prozvanim, pa da reagiram.
Ja zaista ne likujem, već pokušavam biti realist i podijelit neke stvari s vama, no redovito nailazim ne neargumentire i neartikulirane odgovore.
Slažem se s vama, ali shvatite i da je vrijeme novac i sjetite se izreke “psi laju a karavane prolaze”. To vam je sukus mog razmišljanja.
I ponavlja, moje osobno mišljenje je da je ova cijena od 230 kn diskontna, ali opet možda nije uzimajući u obzir vrijeme i druge prilike koje u međuvremenu prolaze, a ovdje i nema neke pretjerane sigurnosti.

Treba jos procekati ponedjeljak kad pocnu prodavati ovi sto posljedni saznaju.


Treba jos procekati ponedjeljak kad pocnu prodavati ovi sto posljedni saznaju.

ha-ha
oni kad vide gdje se cijena zatukla, neće im past na pamet prodavat..
ne brinite za njih.
brinite za vrijeme do novog natječaja.

Kakvo je to vrijeme do novog natjecaja?

bravo invest, lijepo ste to sročili. to je bilo i meni na pameti. nego, da se nadovežem, zna li netko (da ne tražim) na koliko je izašao kolega plavac i u koje vrijeme? znam da je ulagao poslije u druge turiste koji su osjetno porasli što samo potvrđuje tezu vrijeme je novac.

Plavac je izasao pred kraj proslog natjecaja kada je cijena bila preko 400kn, iako ako se dobro sjecam poceo je kratit od 320 ili 350kn. U biti neka sam kaze.

@randopph

sjecam se o cemu pricate, ako vam kaj pomaze ja sam izasao 24.07.2014 po 335 , kolega plavac je mislim isto negdje u ovo vrijeme izlazio , cini mi se i po vecoj cijeni .

nisam nikog poimence imanovao kao pesimistu koji “likuje” a ima i takvih.
razumljivo i sa pravom pesimisti sada uzimaju svoj “dio kolača” iz činjenice što su bili u pravu.
kao što bi i mi optimisti uzeli da je ponude bilo.
treba malo prespavati iako je uglavnom dobro “protreseno” što bi mogli biti razlozi ovakvog raspleta koji za nas koji možemo ,želimo,znamo čekati i nie tako strašno osim za one koji ne spadaju u tu kategoriju pa će prodavati na dnu a neće dočekati rasplet.
danas sam počeo sa dokupom i planiram još u skladu sa priljevom cash-a.
pad je i veći od mog očekivanja što je za mene dobro.
ako ćemo na ovim izborima dobiti stabilnu i relativno brzu vladu za očekivati je i novi natječaj,u međuvremenu se možda i nešto rješi,morat će se kad tad jer očito bez toga neće biti prodano.
da nije pretprošli natječaj na himr pao nebi bilo prilike za kupovati po 450 a prodavati po 819 zar ne?
svako zlo za neko dobro
e sad kako za koga jer oni koji su tada prodali po 450 nije im neka utjeha što je prodano po 819.
isto vrijedi i ovdje samo za one koji će dočekati.
slažem se da je moguće da će u međuvremenu biti i boljih prilika.
neka nam cijeli market i dalje raste pa će biti sve više sretnijih ljudi više optimizma u zraku.
a vrijeme sve dovede na svoje mjesto kad tad
i kad tako želimo i kad ne želimo
ako je netko od pesimista osjetio nekakvu nekorektnost u komentarima moje isprike.
i dalje držim da je ovo jedna izgubljena bitka u ratu i da se tek na kraju mrtvi broje i gleda tko je pobjednik.
razloge za svoj optimizam i dalje temeljim na iznimno rijetkoj i vrijednoj položajnoj renti čija vrijednost raste iz sata u sat.
samo po sebi nije dovoljno ali meni je da i dalje čekam.
neka svatko za svoje novce sam za sebe odluči kako dalje
respect
p.s.
s obzirom da namjeravam dokupljivati odjavljujem se sa ove teme do novih značajnih mat činjenica.
sretno kupcima i prodavačima

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

New Report

Close