HMST (Hoteli Maestral d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HMST (Hoteli Maestral d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

evo nas u još jednoj novoj godini,godini odluke?
po meni slagalica se slaže u tom smjeru.
u zadnje vrijeme kao da je politička situacija bila teret konačnog raspleta a pošto se i tome nazire rasplet …
svi glavni politički čindbenici ne boje se izreči da se turizam mora privatizirati,ekonomski stručnjaci to već godinama ponavljaju,imaćemo i premijera iz realnog sektora koji bi se morao sa time slagati,državna blagajna je prazna da se niti miševi nebi mogli nahraniti.
postoji li uopće mogunost značajnijeg odgađanja već započetog procesa privatizacije ako uzmemo u obzir da je izgledno skorašnje sastavljanje vlade u kojoj su svi za privatizaciju?
na brdovitom balkanu ništa nas više nemože iznenaditi,ipak sam optimista da je ovo godina odluke.
uz sve gore navedene razloge za takav ishod dodao bi očekivani još veći priljev “ozbiljnog novca” što će na one već prisutne koji u redu čekaju da odnesu servirnu večeru unjeti još veću nervozu.
zašto?
realno je za očekivati još rekordniju sezonu od prošle a to će imati za posljedicu pojačanu percepciju isplativosti kupnje ili percepciju većeg gubitka propuštanjem prilike.
zšto još rekordnija sezona?
konkurencija je na koljenima i kako sada stvari stoji morat ćemo se ove godine “braniti” od napasnih turista koji su ostali bez svojih destinacija a ti se turisti broje u desecima miliona.
kako se obraniti?
najlogičnija i najlakša je metoda povečati cijene i više od planiranog.
ili otvoriti hotele ranije u pred sezoni i produžiti rad u posezoni.

U Dubrovnik će ove godine uploviti 500 kruzera


“…čime se kruzing-sezona produljuje za više od mjesec dana…”

sve to bi ozbiljnom novcu mogao biti značajan dodatni okidač za kupnju ili za odluku platiti više od drugih.
možda i griješim,nebi bilo…

dali sam krivo polovio da su novim zakonom o oporezivaju dobiti izuzeti oni koji prodaju dionice u javnoj ponudi ako se ne zadovolji uvjet o 3 godišnjoj neprodaji?
nisam detaljno upućen jer nisam trader ali mislim da je interesantno za ovu dionicu gdje je to realan scenarij pa neka upučeniji razjasne.

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

Čudi me da nitko nije komentirao nastup Pejnovića na tv-u neki dan?
Iako jasno je da ta ekipa sad odlazi no kako vidim novi premijer u brzoj prodaji državne imovine vidi spas za proračunske minuse. Pitanje je samo naravno što je za njih brzo, koliko on stvarno ima mandat nešto napraviti i kako će se postaviti “nekoalicijski” Most.

Nemoj misliti na m2!

Na kojoj je to tv i emisiji bilo kolega ?..Uvjeti i cijena su kolega najbitniji…nadam se da nece bit kao sa nekim do sad privatizacijama…glavno da se proda pa makar i za 1 kunu i brigo moja predji na drugog

Pozdrav

svi smo mi Crobex

a koju drugu mogućnost imaju osim prodati za onoliko koliko je netko spreman platiti.
nema te vlade sa donekle zdravim razumom koja bi ovo stopirala.

U nekoj od informativnih, analizirali najave prvih poteza novog mandatara koji je odlučio već ove godine značajno srezati deficit između ostalog brzim unovčavanjem državne imovine. Nakon toga pitali su Pejnovića za mišljenje koji je rekao da su puno toga pripremili i da nova vlada može odmah krenuti u realizaciju. Nisu izrijekom spominjali Maestrale ali koliko ja pratim nema toga puno što je u ovako visokoj fazi pripremljeno za prodaju.
Naravno da je preduvijet da daju fer cijenu i normalne uvjete.
Država osim što će dobiti neke novce može onda računati i da im se vrati dug koji je ovdje blokiran. 20-30 mil eur možda ne izgledaju puno ali 20-30 ovdje – 20-30 negdje dalje pa za čas u proračun sjedne milijarda a to je već 0,3% deficita manje za rezanje negdje dalje. Ako premijer uspije srezati kamatu i već smo u okvirima.

Nemoj misliti na m2!


Na kojoj je to tv i emisiji bilo kolega ?..Uvjeti i cijena su kolega najbitniji…nadam se da nece bit kao sa nekim do sad privatizacijama…glavno da se proda pa makar i za 1 kunu i brigo moja predji na drugog

Pozdrav

tako je i dr ivo prodao inu(kupio zgradu za duplu lovu i da sad ne nabrajamo …) po sitemu “brigo moja predji na drugog”
ali baš i nije briga prešla na drugoga
zar ne?
najizglednije da će guliti do kraja života pa …
dali ima netko kome njegova škola nije dovoljna?
mislim da ne jer bio bi to “kamikaza” pokušaj nakon neovisno procjenjene imovine na 470.
imamo priličan broj zainteresiranih za kupnju a svjesni su da je imovina procjenjena na 470 pa …
dapače očekujem da će oni sa jaaaaako puno putra na glavi pokušati se prikazati kao veći katolici od pape.
možda i griješim nebi bilo…

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

hvala onome tko je danas omogućio da briga njegova pređe na drugoga, i mene,htio sam sve uzeti samo za sebe ali presporo reagiram :-))
nego ima li što novo,katastrofično a da neznam?
dali je uvala lapad još na mjestu,za hotele više manje jer ionako i samo zemljište vrijedi 470 po dionici.
zadnje koliko sam polovio svi su za prodaju svega i to bez odgode.
natječaji su još u tijeku pa bi hmst i himr trebali biti prvi na listi za realizaciju.
rusi,česi,adrs i ostali su u niskom startu nabrijani i nestrpljenjem očekuju da startni pištolj okine.
tema nam je zamrla a sprema se najveća odluka u povijesti hmst.
zamrla je i cijela zse ali ipak…

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

Moj kolega @migra, još će to niže pa će te imati još bolju priliku!
Sada je očito da je još jedna sezona propala jer uskoro počinju pripreme za sezonu, a od privatizacije ništa.

iz vaših usta(tipkovnice) u…
ja sam spreman,nabrijan da preuzmem dio tog tereta 🙂
nije još ništa propalo ili bolje rečeno “još hrvatska ni propala”
prije toga treba sve što se može prodati a za hmst je natječaj u tijeku pa bi po logici stvari trebao i prvi “otići”
sezona?
trebala bi biti nešto do sada neviđeno jer prave konkurencije više i nema.
mogao bi,trebao bi to biti ozbiljnom novcu motiv više da kupi,plati više od drugih.
inače sam optimističan a sad još i više jer nisam čuo niti sa jedne političke strane naznake mogućeg protivljenja prodaji.
kako sad izgleda ostaje da vidimo tko će kupiti najatraktivniju turističku lokaciju u hr a i šire.
moji su favoriti rusi jer žele hmst a love su puni kao brod i to cash.
ako su im kupari bili ok ovo je za njih šlag na tortu
mislim svaka čast kuparima ali ovo je u pješačkoj zoni do dubrovačkih zidina.
u prekrasnoj uvali koja će biti još prekrasnija jer će grad u plažu uložiti brutalnu lovu.
očekujem da će i adrs isto pun cash-a kao brod zagristi
a što tek reći za čehe koji žele neprijateljski preuzeti adrs prije svega radi njegovog turizma.
mogu li oni biti nezainteresirani za hmst???
možda i griješim nebi bilo…
nećemo dugo čekati odgovor

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

pitao sam ali nitko ne odgovara pa ponavljam pitanje ako neko tko prati temu zna odgovor.
ako danas kupljene dionice otpustim u ponudi dali svejedno plačam porez na dobit??
dali javna ponuda isključuje 3 godišnje vrijeme zabrane prodaje?
mogla bi to biti velika dobit pa bi i porez mogao biti…

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...


pitao sam ali nitko ne odgovara pa ponavljam pitanje ako neko tko prati temu zna odgovor.
ako danas kupljene dionice otpustim u ponudi dali svejedno plačam porez na dobit??
dali javna ponuda isključuje 3 godišnje vrijeme zabrane prodaje?
mogla bi to biti velika dobit pa bi i porez mogao biti…

Naravno!

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.


Moj kolega @migra, još će to niže pa će te imati još bolju priliku!
Sada je očito da je još jedna sezona propala jer uskoro počinju pripreme za sezonu, a od privatizacije ništa.

Teško če nova vlada početi mandat u kojem se zalaže za privatizaciju tako da poništi natječaj koji je u toku. Tako da je veoma verovatno baš obrnuto, da če se po formiranju vlade nastaviti postupak privatizacije HMST i HIMR.

New Report

Close