HMST (Hoteli Maestral d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HMST (Hoteli Maestral d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ja na ovu temu mogu samo reci… strpljen spasen…. vrijeme ce pokazati svoje… tik-tak..


daliboreop. nije pošteno suđenje. ja sam u jednoj rečenici napisao da stagniraju, jedu sami sebe i ajme nama ako se hmst ne proda. nagradili su me nulama. ti napišrš isto, članak duži od migrinih i dobiješ peticu.nije pošteno.
gost se želi osjećati važnim, biti okružen pažnjom, raskošem i spreman je sve to i platiti.po tom pitanju maestrali su obična rupa od hotela .

kupari su ruševina za koju treba platiti rušenje i na lošijoj lokaciji od maestrala u uvali lapad u koju da ne zaboravimo grad će uložiti 100 mil kn.
i dajte vi sad tim rusima koji su kupili kupare objasnite zašto nebi trebali kupiti i maestrale koje žele.
evo kada bi vas oni uzeli za savjetnika kojim bi im se riječima i argumentima obratili?
nemorate službeno može i iz srca kao u zadnjem komentaru a mi ćemo glumiti ruse koji su odlučili da žele kupiti.
možda svi zajedno dođemo do najboljih odgovora.
ne kaže se badava da je više glava pametnije od jedne.
ako bi argumenti bili pravi možda ću baš ja prvi prodati po bid-u u pon,iako se čini da se i po asku može bez problema.
i da će se moći još neko vrijeme.

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

Ma mozemo se mi tu diskutirati i prepucavati koliko nam drago, ali ovdje je sve jasno, ova dionica ima samo jedan smjer. Samo je pitanje koliko će visoko i kojom brzinom će tamo stići.

Zainteresiranih znamo da ima, cijenu još ne znamo ali vjerojatno će prema najavama ostati ista dakle oko 475 kuna po komadu.

Bez obzira dal će se ovaj put konačno prodat ili ne, u idućem periodu očekuje nas zanimljivo trgovanje. Sit back and enjoy the fireworks 🙂

Sudeci po kolicinama na prodaji malo ih je koji vjeruju u neuspjeh
Mozda iznad 350 bi zivnulo malo ali ne previse

kupari su plačeni min koliko je država tražila.
a tražila je za koncesiju na 99 godina a ne u trajno vlasništvo.
uključuje i postotak od prometa tako da je pokušaj povlačenja paralele sa prodajom maestrala koji se prodaju u trajno vlasništvo je smiješan ako ne i …
činjenica da su svi osim jednog investitora odustali znači da su uvjeti postavljeni visoko ali ipak dovoljno nisko da ih netko prihvati.
bravo za mladena i ekipu koji su odradili kvalitetnu procjenu na kuparima i ne sumnjam da će vrijeme pokazati da su isto i na hmst ,himr…
početna cijena prihvačena od investitora koji javno izražavaju želju da kupe maestrale.
kome nije navedeno dovoljno da barem i sa najmanjim dijelom svog potfelja preuzme ovaj omjer rizika i potencijalne dobiti koji je po meni iznimno povoljan sretno mu sa boljim prilikama.
možda griješim(nebi bilo…) a u pravu su oni koji tako ne vide.
do sada se nisu proslavili što ne znači da neće.
prošlost ne garantira budućnost zar ne?
najgori scenarij je pad natječaja.
pitanje za njih ako žele odgovoriti
koliko će vrijedit lokacija uvala lapad u dubrovniku u slučaju pada natječaja?
moj je odgovor: više,svakim danom više
kada smo kod toga neka daju svoju procjenu svi oni koji se ne slažu sa mojom da m2 u uvali lapad vrijedi min 700-900 eur.
kada bi netko odlučio kupiti maestrale da ih sruši dali bi to bila neka senzacija?
nebi jer zemljište bez hotela po meni vrijedi 400-500 kn po dionici.
nemamo li mi već primjera kupovine u dubrovniku radi rušenja i nove gradnje?
ne vidim izgledan loš scenarij dugoročno a za kratkoročno može čovjek i ući u prvu kladionicu na svakom čošku,to mene ne zanima,niti namjeravam sa takvima gubiti vrijeme.
mene ne zanima koliko će u slučaju pada natječaja vrijediti:posteljina,beštek,stolice i stolovi,pločice u kupaoni,trava ispred hotela…
ostavljam samoproglašenim guruima da se igraju sa svojim exelicama koje su dobra stvar i sam ih koristim ali ne tako da se ne vidi šuma od drveta.
što je šuma na hmst :
1.lokacija-potencijal svjetskih razmjera čija vrijednost raste svakim danom
2.lokacija-potencijal svjetskih razmjera čija vrijednost raste svakim danom
3.lokacija-potencijal svjetskih razmjera čija vrijednost raste svakim danom
ako bi bio investitor koji ozbiljno želi lokaciju dubrovnik prvo pitanje koje bi si postavio je:
ako sada propustim kupiti kada ću opet imati priliku i koliko će me to tada stajati?
pri tome ne mislim ne neko selo 10-20 km od dubrovnikakao sheraton već dubrovnik u pješačkoj zoni do starih zidina
dali imamo investitora koji ozbiljno želi dubrovnik?
hahaha to mi je jedna od najmanjih briga u životu.
ne zato jer sam 100% siguran da ga imamo već jer sam 100% siguran da ćemo ga imati i da će morati platiti više.
ne mislite tako?
mogu li domaći nazovi kupvci kupiti hmst po koliko su ga mogli do prije par mjeseci dok nisu došli rusi,česi i tko zna tko još sve ne,lavina je pokrenuta i nema više natrag koliko god mi šutili o tome ili se zabavljali ovdje analizirajući FI,širinu fuge na pločicama u kupaoni,debljinom spužve ispod laminata,uzorkom na posteljini,visini drške na čašama za šampanjac…

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

Mislim da če biti sve jasno posle 9.11., videčemo ko če sve oddati pisma namjere za kupovinu Maestrala.

Prvi natječaj na Maestralima do sada a da ne cure informacije o ponudama. Hm, da li je to dobra ili loša vijest vidjet ćemo. Iako sam oduvijek sumnjao da HFP, CERP, DUUDI sami puštaju info u medije. Zvao sam puno puta navedene institucije kada su bili natječaji za razne firme i od nikoga iz tih institucija a niti samih firmi nisam mogao izvući niti “a”.


… Zvao sam puno puta navedene institucije kada su bili natječaji za razne firme i od nikoga iz tih institucija a niti samih firmi nisam mogao izvući niti "a".

To je zato sto u tim institucijama rade vrhunski profesionalci sa visoko postavljenim ljestvicama. Hrvatska raste,nema vise povratka na staro.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

Bitno je ko če se prijaviti do 9.11., mislim da i do sada nikad nismo znali, ko se je prijavio 7 dana pre kraja roka za oddaju interesa

Znalo se je uvijek prije roka, osvanulo je svaki puta u novinama.

frankie@

ne slažem se da su baš “vrhunski profesionalci”ali su na putu prema tome za razliku od garniture prije njih.
barem su bili toliko pametni i pošteni da ongažiraju profesionalce da im naprave procjene vrijednosti.
kod mene radi toga imaju prolaznu ocjenu.
namjere im izgledaju poštenije od prethodnika.
slažem se da nema više povratka na staro.
na poklanjanje nazovi kupcima jer su navodno domaći a nisu.
čak bi rekao da su postavili nove standarde u prodavanju državne imovine tako da će i eventualna nova vlada imati velikih problema u pokušaju rušenja istih. i da nisu napravili ništa više od toga za mene bi bilo dovoljno za prolaznu ocjenu.
jedina zamjerka ekipi iz dudija ide na mali broj realizacija ali kako stvari stoje to se iz dana u dan mijenja.
interes postoji i to ozbiljnog novca pa će sigurno biti još više realizacija i nećemo dugo ćekati
čak ako se i ne probude domaći kupci i ako nisu primjetili da ih više netrebamo primjetit će prije ili kasnije.
neka gledaju i uče kako to radi ozbiljan novac.to će biti još jedan dodatni win u ovoj situaciji oko hmst.
mogla bi to biti win-win-win-win. situacija
avenue grupa je u pripremu natječaja za kupare uložila:
http://www.vecernji.hr/hrvatska/to-ce-biti-luksuz-kakav-u-hrvatskoj-jos-nije-viden-1030492

“Kuparima se već neko vrijeme bavi dvadesetak ljudi, a samo smo, recimo, na pripremu master i poslovnog plana potrošili više od dva milijuna kuna

a znali su da su samo jedan od zainteresiranih,štoviše bilo je i večih favorita na papiru,neki i domaći ali nisu se dali”impresionirati.
to ja zovem ozbiljna zainteresiranost ili kraće “ozbiljan novac”
koji želi i maestrale koji su na boljoj lokaciji od kupara pa sam sklon vjerovati da će i kod maestrala pokazati približno jednak stupanj “ozbiljnosti”
kupari su projekt koji će biti realiziran za nekoliko godina a maestrali su ipak u funkciji.
istina sa potrebom za značajnim zaokretom i ulaganjima ali novac očito nije problem pa …
svake godine jedan hotel može se bez problema preurediti i dignuti profitabilnost na viši nivo.
i radi toga očekujem njihovu još veću zainteresiranost.
moja percepcija je da su za razliku od nazovi kupaca savršeno shvatili što žnače fraze “vrijeme nije na našoj strani” i “ako ne kupim danas sutra će biti skuplje ili će kupiti netko drugi”
imam dionice i možda nisam ili nemogu biti objektivan…
mogu čekati koliko treba,štoviše mislim da ću što više čekam više zaraditi pa …
moža krivo gledam,nebi bilo….

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

Tržište očigledno ne vjeruje, da če se Avenue grupa prijaviti na natječaj, jer inače bi cijen več sad morala biti iznad 350 kn. No vidječemo…

New Report

Close