HMST (Hoteli Maestral d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HMST (Hoteli Maestral d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

hahaha cuj ovu dvojicu

kolega kanabis jos cekam odgovor odakle 50 novih soba (jesu li to nabrzinu zazidali novi hotel na onom brdu iznad?)

kolega autolik, molio bih pojasnjenje na koji nacin firma koja posluje s profitom “jede samu sebe”. Takodjer, zahvaljujem na vasim zrncima mudrosti koja kazu da “rast koji je nikakav ukazuje na stagnaciju poslovanja”

hehe ma neka, drago mi je da ste tu, jer znam sto za dionicu znaci pojava negativnih drukatora, tj. onih koji se nisu stigli ukrcat 😉

http://www.zse.hr/UserDocsImages/financ/HMST-fin2015-3Q-NotREV-N-HR.pdf

Ukupna dobit u prvih 9 mjeseci 10.3 milijuna, što je porast od 10% u odnosu na prošlu godinu. Porast poslovnih prihoda, uz istovremeno smanjenje poslovnih rashoda. Znači stabilizacija poslovanja i racionalizacija troškova.

U cashflowu vidimo porast primljenih sredstava od kupaca za 2 milijuna u odnosu na prošlu godinu (to sugerira bolju naplatu potraživanja), a u bilanci imamo još 8.6 mil za naplatu.

Znao sam da su dizali cijene, i da je bila rekordna sezona, ali ovo je čak i iznad mojih očekivanja! Čestitke upravi i radnicima!

Ova tvrtka se mora hitno privatizirati i istina je da jede samu sebe a ako se vi želite zavaravati ovakvim izvješćima OK.
Pogledajte si malo taj izvještaj o novčanom tijeku koji spominje te. Oni konstantno posuđuju novac da bi vraćali stare dugove s tim da se dug DABu ne vraća uopće. Ovo jedna politička odluka da se prestane odugovlačiti, preko noći vodi u insolventnost, a onda su svi modeli otvoreni. Komercijalne banke bi ih već pritegnule, ali ovo muljanje sa DABom još prolazi za sada.
No kako sam već rekao ja sam optimista u ovom krugu pa nije toliko važno ovo što sam pisao, ali nije OK da se ovo loše poslovanje podržava i još se čestita upravi.

Nemoj misliti na m2!

ja zadovoljan izvjescem

Adriatica rooms su sobe koje nisu bile u funkciji. Imate u izvjescima kada su ih obnovili

hehe dečki samo vi drukajte na dole, možda nešto i kupite još ispod 300 😉

kumulativni rezultat je 10% veći, povećan je prihod od poslovanja a istovremeno smanjeni su i materijalni troškovi i troškovi osoblja. To su činjenice. Onaj ko zna nešto o hotelskom biznisu, zna koliko je teško to postići. I naravno da zaslužuje čestitke.

A o kreditnoj izloženosti nema previše smisla raspravljat, jer ono ovisi o poslovanju kroz koje se dugovi servisiraju. A koliko vidim dugovanja nisu velika i uredno se servisiraju.

samo kratko sa godišnjeg.
na prvu FI bolji od očekivanog.
to je ionako u drugom planu a u prvom su naravno rusi

http://liderpress.hr/biznis-i-politika/hrvatska/duudi-ponuda-avenue-grupe-za–realizaciju-projekta-kupari-i-udovoljava-uvjetima-natjecaja/

pazite na svoje dionice jer uskoro bi mogle vrijediti bitno više.
prodano se teško kupi nazad.
tako je bilo,ne znači da će tako i biti ali opreza nikad dosta.

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...


nisam nimalo zadovoljan! rekordna sezona, povećani kapaciteti, više cijene, a mizeran rast prihoda i dobiti. jedino me još očekivana privatizacija drži unutra.

točno…izvješće uopće nije dobro uzimajući u obzir rekordnu sezonu i rezultate konkurencije

@Danny
Znači cijena je na 300 kn zbog iznimnog poslovanja?
I dugovi se uredno servisiraju?
Pa oni upce ne vraćaju dugove. Pročitajte malo ta izvješća. Ne drukamo na dolje jer svi znamo da cijena nije tu zbog poslovanja nego zbog privatizacije. Drukanje bi bilo da pisemo da nece nista biti od privatizacije. Ja sam u dosadasnjim krugovima tvrdio da nece biti ponuda i bio sam u pravu. Ovaj puta mislim da ce drzava dobiti neku ponudu. Vidjet cemo skoro tko ce dati pisma namjere. Ako sada nebi bilo ništa mislim da bi se igra okrenula. Model viden puno puta: DAB zatraži naplatau, banke uskrate refinanciranje i onda neki podobni investitor dokapitalizacijom ulazi unutra. zato je bitno da sada ovo nitko ne minira i da se sve odradi sto prije

Nemoj misliti na m2!

danny
najave su bile dovoljno vremena prije službene objave, tako da su se ozbiljniji veći igrači prije ukrcali na vlak! a većina je bila unutra i otprije. ovo sad su uleti buregđija i zakašnjelih.

i da, imaš pravo. uopće ne vrijedi i nema smisla raspravljati o poslovanju i rezultatima. sada je samo bitan uspjeh privatizacije!

cijena je sad formirana zbog privatizacije a nije ybog poslovanja ali ne davno pejnovic je rekao da natjecaj ide kad bude interesa i interesa vjerujem ima cim je pusten natjecaj,sve ce biti podredjeno zainteresiranim strankama samo da uspije privatiyacija

kolega daliborop
ja uopće nisam govorio da je cijena narasla zbog poslovanja, ne stavljajte mi riječi u usta. Svi znamo zašto cijene raste, ne mijenjajte temu.

Prvo – Danas je izašlo izvješće, i ja sam samo to komentirao u mom postu
A drugo – izvješće je dobro i bolje od prošlogodišnjeg.

A onaj ko tvrdi da je poslovanje loše i da je ovakvo izvješće loše, taj ili nema pojma ili druka na dole

New Report

Close