HMST (Hoteli Maestral d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HMST (Hoteli Maestral d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

http://files.glasistre.hr/GlasIstre.pdf
676M eura novih ulaganja u turizam


Ovaj migra navlači jače nego što smo to radili plavac i ja dok je bila na 110kn 🙂

odjavim se s teme i najavim na neću pisati(ne i čitati)
a vi kolega odmah “nož u leđa”
evo vam prostora i prilike da iznesete svoje viđenje činjenica o hmst
ostavite se moje nebitne malenkosti.
respect,konkurirate za ferplay zse investitora 2015[emo_palacg]
i vama i meni je u interesu da ne pišem na temi a vi me “povlačite za jezik”?
navlačenje,drukanje ili kakogod su termini koji se mogu koristiti tek nakon 1,0 Bv.a po 250 praktično kupujemo nekretnine u dubrovniku “u pola cijene” pa…
druga je stvar što niste vjerovali sami sebi i u ono što ste napisali na ovoj temi pa ste prodali po koliko?
sve je dokumentirano pa ću naći ako ćete inzistirati.
kao što je dokumentirano sve što i ja pišem >5g(najvećim dijelom na himr)
i dalje kod napisanog stojim,dobar dio toga je i potvrđen a za ostalo ćemo vidjeti
živi bili…
sretno u trgovanju

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

Nije li malo glupo da u 4 godine nisu uspjeli riješiti u potpunosti papirologiju, pa da se za Kupare ovih par zainteresiranih tuku tko će uložiti i platiti više.
A što se mojih “promašaja u brojkama” tiče ja se rijetko oslanjam na novinske članke jer tu bude svega, i ovo prezentacija iz ministarstva: JAVNI POZIV

Vrlo jasno piše:
Izgradnja novih hotela s 1600 smještajnih jedinica kategorije 4 i 5*
Vrijednost ulaganja 150-300 mil €

Ponavljam da ovo ne investira Marriot, ali jako je važno da taj brand dođe i na ovakav način. No pravi potez bi bio da je stvarno ušla neka od velikih stranih hotelskih tvrtki i to bi bio jako dobar znak. Nažalost to se još nije dogodilo, ali i ovo je nešto.

Nemoj misliti na m2!

Evo u Večernjem ovaj Paladina predstavnik Avenua grupe iz Beča reče da su još zainteresirani za Maestral ali ne želi ništa još otkrivati….

Domači Valamar, Adris, Toda oni bi još čekali? E neče moči, očigledno je stigao ozbiljni novac i kupuje sve dobre lokacije po Jadranu[emo_smijesak]

http://www.vecernji.hr/hrvatska/to-ce-biti-luksuz-kakav-u-hrvatskoj-jos-nije-viden-1030492

Kolega daliborop sami ste stavili novinski članak (s valjda pogrešnom informacijom) kojeg ste onda pogrešno komentirali. Ja sam samo ispravio a vi budite toliko velik čovjek pa priznajte pogrešku.

Je u pravu ste, u članku se pisalo o 1500 kreveta, a meni je ostalo u glavi tih 1600 smještajnih jedinica iz natječaja. Zato se uvijek i pričalo o projektu od 150 pa do 300 mil eur. Mene je začudila spomenuta cifra jer ne vidim kako bi to izveli sa 100 mil eur, i pored toga što imaju svoju građevinsku operativu.

No mislim da je ovo što je Paladina spomenuo Maestrale sasvim dovoljno, a da se više pustimo Kupara bar na ovoj temi.

Sutra bi trebala krenuti igra “najbrži prst” 🙂

Oprezni sam optimista, i sve najbolje dioničarima Maestrala.

Nemoj misliti na m2!

http://www.vecernji.hr/hrvatska/to-ce-biti-luksuz-kakav-u-hrvatskoj-jos-nije-viden-1030492

“Što konkretno zanima Avenue grupu u turizmu osim Kupara?
Ne mogu sada baš sve otkriti, ali zainteresirani smo, recimo, za dubrovačke Hotele Maestral.”

PAMETNOM DOSTA

Cudno da ovako eksplicitno plasi ostale.
Po njmu kupac ispod 500 ne treba ni davati ponudu

Z prave investitore i ozbiljni novac 6 mio eur za jamstva nije nikakav problem.

:: Neki od potencijalnih investitora u Kupare, kako se neslužbeno doznaje, kažu da su natječajni uvjeti bili (pre)strogi. Jesu li tražena jamstva uistinu bila neuobičajeno visoka?

Možda, s obzirom na to da je bila riječ samo o sudjelovanju na natječaju… Ta su jamstva, inače, iznosila šest posto investicije, dakle za nas nepunih šest milijuna eura budući da smo ponudili projekt vrijednosti malo manje od sto milijuna eura. To možda jest razlog koji je obeshrabrio neke potencijalne konkurente, no nama jamstva nisu bila problem i ne mogu reći da mi je žao što je ispalo da smo mi jedini ponuđači.

svaka mu se pozlatila pri spomenu maestrala.

New Report

Close