HMST (Hoteli Maestral d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HMST (Hoteli Maestral d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

danny585@

potpisujem i dodajem da će do konačne odluke biti ovdje još dosta dobrih vijesti na one koje se ti naveo.
evo prve od njih a nadogradnja je i pojašnjenje ponude za kupare.

Za Kupare u igri samo Rusi, tražena jamstva otjerala ostale investitore

…Apsolutno smo zadovoljni, investitor možda jest jedan, ali je vrijedan. Pogotovo što namjerava dovesti i Marriott”, kaže Mladen Pejnović, čelnik Državnog ureda za upravljenje državnom imovinom (DUUDI), koji napominje kako nije nemoguće da odluka padne u idućih desetak dana. Na brzini bi se dobilo upravo time što je Avenue grupa priložila sva potrebna jamstva. Nekima od zainteresiranih investitora to je, kako se neslužbeno doznaje, bilo nepremostiva zapreka.

iz ovih izjava može se zaključiti da su kupari gotova star.
da su jamstva i dokumentacija uredni.

vjerujem da je upravo objava natječaja za hmst kumovala ovom iznenađenju:

… Ponajveće je iznenađenje da se na natječaj nisu javili Karisma Hoteli Adriatic, spoj Todorićeva Agrokora, meksičkog lanca Karisma i njemačkog turoperatora TUI.Odustalo je još četvero zainteresiranih, koji su kao i Karisma iskazali interes, no vjerovalo se da je upravo Karisma neupitna i da je praktički nastala ponajprije radi Kupara[/b]…[/i]

kupara? biće da je dubrovnik u pitanju.
biće da su u KHA procjenili da je hmst bolja prilika od kupara.
ako su platili koločep 75.000 eur po sobi 3* tada im hmst danas vrijedi 90.000 eur soba 3*.
uostlom što se ima više birati ili čekati,ozbiljan novac operira i svaka odgode kupnje je nepametna odluka za kupce.
uskoro će cijene na jadranu ići na novi višlji nivo i svi koji ne ugrabe servirane večere a ostalo ih je samo nekoliko imaće puno razloga za “plakanje” i to u bliskoj budućnosti.
scenarij na hmst vrlo izvjestan i predvidljiv za mene sa odličnim omjerom rizika i potencijalne dobiti.
sutra nastavljam sa dokupom pa kud puklo da puklo.

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

Raspisali ste se o Kuparima a ni tu nije sve čisto i bistro. Nebi se čudio da bude i ponavljanja natječaja. Sačekajte koji dan, jer koliko ja čujem neke stvari sa urbanističkim planom nisu ok, i pitanje koncesije na plažu navodno još nije riješeno, pa su na to upozoravali investitori. Nemojte zaboraviti da je ovdje i Todorić u igri, i ako je on (a kažu da je) bio zainteresiran i glavni favorit da ovo dobije, moglo bi tu još biti svega.

Naravno ovo nema baš nikakve veze sa Maestralima, ali kad već pišete ovdje o Kuparima.

Kao što vidite bio sam u pravu kad sam napisao da se radi o ruskom kapitalu a ne o Marriotu. No u konačnici ako u Kuparima nikne Ritz Carlton nikog neće zanimati tko je vlasnik, bitno je da dobijemo prvi Marriot kod nas. To je po meni jako dobro.

Nemoj misliti na m2!

u hr nikad nije sve do kraja čisto što se tiče papira,dozvola,planova…
to jednostavno ne postoji i tako je kako je.
važnije od toga da su neki investitori spremni preko toga preči jer ne žele da im netko odnese ispred nosa serviranu večeru.
a upravo sam to najavljivao nedavno na hmst i himr kao odgovor onima koji su pokušavali naći razlog zašto privatizacija neće proći.
alternativa privatizaciji ne postoji,to žele i hdz i sdp.
pokazat će se uskoro da su oni koji traže izlike,”utege” radi kojih ne kupiti gubitnici.broj serviranih večera se smanjuje a zainteresiranih kupaca ima sve više.stvarno netreba biti spektakularno mudar da se zaključi najizgledniji rasplet.
kada će se to dogoditi mene manje brine imam vremena čekati pogotovo kad sam uvjeren da ću prije ili kasnije zaraditi.
prosjek čekanja mi je za sada negdje na pola puta a dobit bitno veće od one avg zse investitora.
oni koji nemogu,ne žele čekati sretno im sa boljim prilikama.
svi će “progledati” a oni koji prije bolje će to naplatiti.
nastavljam sa dokupom,odjavljujem sa teme do novih značajnijih materjalnih činjenica.
sretno ribi i ribarima
respect

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...


Ništa od bitke za Kupare, favoriti odustali zbog plaže?

Jao, jao…
Kao što sam i rekao. Natječaj i dokumentacija se pripremaju godina i opet su ga objavili a da nemaju sve gotovo. Ok neki će reći da je kupac pronađen p da to i nije važno. No jeli stvarno tako?
Upozoravali su ih sami investitori da nisu riješene neke bitne stvari i oni su sad na silu ipak pred izbore pustili natječaj i vrlo lako moguće napravili štetu za dravau jer u međusobnom nadmetaju mogli su možda postići i bolju cijenu. Svojevremeno se pisalo o investiciji od 300 mil eur, pa su spustili na 150, a sada se piše o 100 mil eur. Ne vidim kako će netko sa 100 mil eur sagraditi kompleks od 1500 soba sa 5*. To mora koštati bar duplo više i to sam malo rekao??

No još bi bilo gore da sad lokalci (a načelnik i vijeće su HDZ) krenu penaliti sa izmjenom UPa i koncesijama. Nadam se da neće, ali ništa me u ovoj našoj zemlji čudesa nebi iznenadilo.

Ovo me podsjetilo kad su onoj ruskinji u Opatiji prodali vilu bez zemljišta. Prvo je platila najskuplje ikad plaćeni m2 u našoj zemlji: 22.500 eur/m2 za neuređenu vilu. I onda je otkrila da zemljište oko vile nije u cijeni pa je grad jedan dan lijepo objavio natječaj za 5000 m2 zemljišta oko vile po 500 eur /m2.

Nemoj misliti na m2!


…Ne vidim kako će netko sa 100 mil eur sagraditi kompleks od 1500 soba sa 5*. To mora koštati bar duplo više i to sam malo rekao??..

Rus ce angazirat poduzetnika Marasa pa ces vidit kako moze i za 100 miljona kuna.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

Kolega dalibor ne citate pazljivo. Radi se o 1500 kreveta a ne soba. za 5-star prosjek je 2.25-2.30 kreveta po sobi znaci radi se o cca 650 soba odnosno oko 150,000 eura po sobi sto je sasvim standardno.

Ali u konacnici, ovo nema prvise veze sa HMST

Aha naravno kupac za Kupare je tako bez mozga, da nema pojma o tome koliko če potrošiti za investicije i da li če imati plažu[emo_smijeh] Ma sve je to dogovoreno po mome mišljenju

što napisati o “nazovi” novinarki autorici još jednog u nizu biser članaka?pa za početak njezino crnjak prezime govori više 1000 riječi
ali da ipak argumentiram.
ona je ogledni primjerak hr novinarstva.natječe se u crnjačenu jer nezna kako bi drugačije skrenula pažnju sa sebe,dok se u textu može nazrijeti malo objektivnosti naslovi su totalni promašaj i katastrofa koja nije u skladu sa textom.
mogao je naslov članka glasiti i
“prvi marriott(ritz carlton) u hrvatskoj”
ako se realizira biće to jedna od vijesti desetljeća u hr turizmu
što ona zna ustvari o hr turizmu?
na ovoj temi ima ljudi koji su za nju doktori znanosti u turizmu
mogao je i naslov glasiti“jedna obečavajuća ponuda za kupare”
sama navodi u članku da su predana sva jamstva i potrebna dokumentacija
i da je prodaja vrlo izvjesna.
država je postavila uvjete i kupac ih želi ispuniti
zar to nije dovoljno.
traži li ona i u svoji člancima “dlaku u jajetu”?
mogu dokazati da ne.
a što očekivati od autorice članka od prije godinu dana
u kojem je u naslovu ustvrdila:
“Nakon propale prodaje Maestrala, isto čeka Rab i Plat”
tako je samouvjereno ustvrdila.
a cijena himr je tada pala sa 540 na 390
malo kasnije kada se je potvrdilo da valamar radi DD cijena je narasla na 585.

Nakon propale prodaje Maestrala, isto čeka Rab i Plat

vidimo da su i nazovi gurui slavodobitno jedva dočekali ovaj članak.
nebi li i oni koji nemaju dionice dodatno malo crnjačili i naravno nastavili sa pljuvanje po svim dionicama osim po jednoj nedodirljivoj”svetoj kravi”
ali nisu pročitali dalje od naslova već brže bolje napisali komentar zanemarujući najosnovnije činjenice iz članka.
joj,joj,joj[emo_palacd]

nema tog “nazovi”novinara,”nazovi” gurua koji može pobiti nepobitno a to je:
kupci žele kupovati jer im je povoljno,ne žele odgađati kupnju”servirane večere” i ništa ih neće spriječiti
potencijalni birokratski problemi,ni nazovi novinari ni nazovi gurui sa svojim biserima
problemi ako postoje biti će riješeni prije ili kasnije
privatizacija će uspjeti prije ili kasnije
večina će biti iznenađena prije ili kasnije
mi(manjina) ćemo zaraditi prije ili kasnije
kome navedeno nije dovoljno.sretno mu sa boljim prilikama
a sad stvarno do novih mat. činjenica

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

Očito bi sve trebalo prodati, odnosno bolja riječ je dati ili ti ga pokloniti u bescjenje i onda bi svi bili sretni. Jadne li logike kad svoje ne cijene…

što napisati o "nazovi" novinarki autorici još jednog u nizu biser članaka?pa za početak njezino crnjak prezime govori više 1000 riječi
ali da ipak argumentiram.
ona je ogledni primjerak hr novinarstva.natječe se u crnjačenu jer nezna kako bi drugačije skrenula pažnju sa sebe,dok se u textu može nazrijeti malo objektivnosti naslovi su totalni promašaj i katastrofa koja nije u skladu sa textom.
mogao je naslov članka glasiti i
"prvi marriott(ritz carlton) u hrvatskoj"
ako se realizira biće to jedna od vijesti desetljeća u hr turizmu
što ona zna ustvari o hr turizmu?
na ovoj temi ima ljudi koji su za nju doktori znanosti u turizmu
mogao je i naslov glasiti"jedna obečavajuća ponuda za kupare"
sama navodi u članku da su predana sva jamstva i potrebna dokumentacija
i da je prodaja vrlo izvjesna.
država je postavila uvjete i kupac ih želi ispuniti
zar to nije dovoljno.
traži li ona i u svoji člancima "dlaku u jajetu"?
mogu dokazati da ne.
a što očekivati od autorice članka od prije godinu dana
u kojem je u naslovu ustvrdila:
"Nakon propale prodaje Maestrala, isto čeka Rab i Plat"
tako je samouvjereno ustvrdila.
a cijena himr je tada pala sa 540 na 390
malo kasnije kada se je potvrdilo da valamar radi DD cijena je narasla na 585.

Nakon propale prodaje Maestrala, isto čeka Rab i Plat

vidimo da su i nazovi gurui slavodobitno jedva dočekali ovaj članak.
nebi li i oni koji nemaju dionice dodatno malo crnjačili i naravno nastavili sa pljuvanje po svim dionicama osim po jednoj nedodirljivoj"svetoj kravi"
ali nisu pročitali dalje od naslova već brže bolje napisali komentar zanemarujući najosnovnije činjenice iz članka.
joj,joj,joj[emo_palacd]

nema tog "nazovi"novinara,"nazovi" gurua koji može pobiti nepobitno a to je:
kupci žele kupovati jer im je povoljno,ne žele odgađati kupnju"servirane večere" i ništa ih neće spriječiti
potencijalni birokratski problemi,ni nazovi novinari ni nazovi gurui sa svojim biserima
problemi ako postoje biti će riješeni prije ili kasnije
privatizacija će uspjeti prije ili kasnije
večina će biti iznenađena prije ili kasnije
mi(manjina) ćemo zaraditi prije ili kasnije
kome navedeno nije dovoljno.sretno mu sa boljim prilikama
a sad stvarno do novih mat. činjenica

Ma naravno, hotelski lanac takvog renomea je predao sva jamstva i potrebnu dokumentaciju, izvršio dubinsko snimanje, a ne zna za neke probleme oko plaže ili nije mu jasno koliko če investirati???[emo_smijeh][emo_smijeh][emo_smijeh]Ovo je baš smiješno. Meni ovo više liči na dogovor, več poznati kupac če kupiti Kupare, neko HMST, a neko drugi HIMR.

Ovaj migra navlači jače nego što smo to radili plavac i ja dok je bila na 110kn 🙂

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

već sam jednom napisao da je vrijeme za strani kapital a svakoj vladi to paše jer izravno strano ulaganje podiže BDP
adris 550M eura
kupari 100M eura
maestral
imperijal

recimo cca 800M eura zadnje tromjesjećje,pred izbore ohoho ode BDP
a ACI nek se poštela našima jer oni su već u Dubrovniku i vuk sit i sve ovce na broju
a za 2016.već ide 676M eura napravljen plan

New Report

Close