HMST (Hoteli Maestral d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HMST (Hoteli Maestral d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Clanak iz 6. mjeseca o investicijama u turizmu:
https://vlada.gov.hr/vijesti/ministar-lorencin-za-novi-list-razvoj-turizma-ostvarit-cemo-sinergijom-javnog-i-privatnog-nacionalnog-i-lokalnog/17202

“Konačno po pitanju Raba i Maestrala, kontinuirano smo u razgovorima s potencijalnim investitorima i očekujemo da će se uskoro pronaći kvalitetan strateški ulagač, koji je spreman javiti se na javni natječaj i omogućiti rast, investicije i razvoj Imperijala, a time i cjelokupnog turističkog proizvoda na Rabu.”


Clanak iz 6. mjeseca o investicijama u turizmu:
https://vlada.gov.hr/vijesti/ministar-lorencin-za-novi-list-razvoj-turizma-ostvarit-cemo-sinergijom-javnog-i-privatnog-nacionalnog-i-lokalnog/17202

"Konačno po pitanju Raba i Maestrala, kontinuirano smo u razgovorima s potencijalnim investitorima i očekujemo da će se uskoro pronaći kvalitetan strateški ulagač, koji je spreman javiti se na javni natječaj i omogućiti rast, investicije i razvoj Imperijala, a time i cjelokupnog turističkog proizvoda na Rabu."

još jedna potvrda da nije pitanje dali već samo kada.
večini to nije dovoljno ona želi zaraditi puno i brzo.gdje ih je to dovelo?
zar nije dovoljna činjenica da ćeš zaraditi zar mora biti i brzo???
doći će dan kada će ta večina shvatiti zašto avg zse investitor nije u zadnjih 7 godina zaradio ništa.večina vidi bolje prilike i dalje i danas pri vijesti da je marriott koji radi godišnji promet bitno veći od cijelog hr turizma predao ponudu za kupare???,prilika je to za manjinu(i mene)da se poveća zarada.
tko se ovog boji(dugoročno) bolje da se ostavi burze.
nije para za svakoga
novac leži na cesti samo…
pametnom je dovoljno jednom a…
kupovaću ja kad nitko neće nije tako bilo jednom da sada,na kraju mi se debelo isplatilo.ako je tako bilo ne znači i da će biti.
živi bili…
možda krivo gledam,nebi bilo…

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

gledam malo HIMR tu su veliki prometi, a i HUP Zagreb vidim da trguje u puno vecim kolicinama nego sto je uobicajeno…a oni su vec davali ponude drugdje

Ovako na prvu, cini mi se da je nesto mozda procurilo…. i HMST je tu negdje unutra to je sigurno, jer svi se nekako slazemo s zakljuckom da ne bi gubili vrijeme na natjecaj da nemaju nakog zainteresiranog

u svakom slucaju, nesto se definitivno kotrlja iza brda…


Clanak iz 6. mjeseca o investicijama u turizmu:
https://vlada.gov.hr/vijesti/ministar-lorencin-za-novi-list-razvoj-turizma-ostvarit-cemo-sinergijom-javnog-i-privatnog-nacionalnog-i-lokalnog/17202

"Konačno po pitanju Raba i Maestrala, kontinuirano smo u razgovorima s potencijalnim investitorima i očekujemo da će se uskoro pronaći kvalitetan strateški ulagač, koji je spreman javiti se na javni natječaj i omogućiti rast, investicije i razvoj Imperijala, a time i cjelokupnog turističkog proizvoda na Rabu."

Ma dobro rekao je i to:
“Žurbe za ta dva poduzeća nema, a oglasit ćemo ih točno toliko puta dok ne dobijemo željenu cijenu.” Što znači da bi mogli staviti oni još i 10 natječaja bez da imaju unaprijed poznatog kupca…

U pravu si Slovenac, ali iz te recenice mozes izvuci i zakljucak da se cijena nece spustati…. Mislis stvarno da bi pokrenuli ponovo isti natjecaj s istom cijenom i uvjetima koji vec nije uspio… mislim da ipak nisu toliko bedasti.

Ono sto ja mislim je da ce cijena ostati ista (470kn) ali da ce drzava ili lokalna uprava investitoru pomoci na druge nacine (promjena koncesijskog ugovora na plazu, smanjenje komunalne naknade itd.itd. opcija je puno)

Ali to samo ja pretpostavljam, da je takav neki dogovor nacelno postignut…

Drzava ili lokalna samouprava moze pomoci da rijesi kosture iz ormara, sto oni ne cine. Da to ucine, onda vrijedi 470 kn…kako oni po tom pitanju nista ne rade,onda se u to nitko nece petljati

Drzava ili lokalna samouprava moze pomoci da rijesi kosture iz ormara, sto oni ne cine. Da to ucine, onda vrijedi 470 kn…kako oni po tom pitanju nista ne rade,onda se u to nitko nece petljati

Ako ponoviš to još 98 puta postati će istina.

使用を信頼し、あなた自身の能力の

kupari su bili oličenje problema,prepreka…
ili su rješene ili ozbiljan novac više ne želi čekati,neda se preplašiti…
zar bi bilo čudo da se isto ponovi i na hmst?
večini će biti jer to je njezina sudbina
na njoj ćemo zaraditi
kad-tad
tko se boji neka pričeka arbitražu biti će i tada dionica na prodaju zar ne?
živi bili…

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

Bez obzira na nedavni rast cijene dionice i povećanje opsega trgovine, ne bih zaključio kako je to konačna reakcija tržišta za HMST u ovom mjesecu.

Vjerojatno veći dio naše male investicijske zajednice ima uloge u drugim pozicijama, te sada strpljivo čekaju rezultate za 3Q, a – ovisno o rezultatima – jedan dio kapitala preselit će u druge dioničke pozicije.

Tek tada očekujem značajniju reakciju tržišta na vijest o 3. pokušaju privatizacije HMST (i HIMR, naravno).

Na kraju, u prethodnom pokušaju prodaje državnog udjela, izvršiti kupnju jedne dionice Maestrala po 250kn – nakon objave poziva za iskazivanje interesa – bilo je pravo remek djelo. Dakle, vjerujem kako će s vremenom i objavom predstojećih izvješća i cijena HMST jačati.

P.S. Nije nagovor na kupnju dionica, nego pokušaj prognoze razvoja cijene HMST u listopadu.

fender00@
tako je ali
nije se moglo kupiti po 250 dok se još nije znalo da je početna 470
a to po meni bitno mjenja percepciju povučene paralele jer mi danas znamo da je najizglednija početna cijena 470 i da su teoretski moguće samo manje korekcije te cijene.
kada se je bilo saznalo za početnu cijenu 470 raslo je i na 400 prije pada prvog natječaja.
danas sa sigurnošću možemo i reći da je ozbiljan novac ne samo stigao već je postao nestrpljiv zar ne?
po meni najvažija vijest u zadnje dvije godine u turizmu a i šire,važnija od uspjelih natječaja u turizmu.
danas velika večina zse investitora potpuno zanemaruje tu činjenicu.
netko je u zabludi i biće nu ispostavljen račun.
nisu godine u pitanju prije mjeseci a uz malo sreće tjedni ili dani
da vidimo tko će to biti.

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

Samo strpljenja kolege, napisao sam vec koliko tu ima okidaca gdje cijena moze reagirati. Od objave kvartalnih sa rezultatima sezone, do objave koliko je ponuda stiglo i koja ce biti cijena… a onda tek cekamo obvezujuce ponude 🙂
Sve u svemu, na ovoj dionici se ima uskoro puno toga zanimljivog dogadjati, a ja uopce ne vidim kako bi mogli 9 Studenog docekati sa cijenom ispod 300, mislim da to nije moguce. Nije nagovor na kupnju samo moje razmisljanje.

E sad, zasto vec nismo na 300 – mislim da nije realno ocekivati da cemo odmah tako visoko, jer dionica je mjesecima tavorila na 200 i onima koji su kupovali njima je ova cijena zarada od 25% tako da razumijem prodavace, ali jos vise razumijem kupce 😉

Kao sto rekoh, samo jos malo strpljenja

New Report

Close