HMST (Hoteli Maestral d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HMST (Hoteli Maestral d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Nema smisla sad razbijati glavu, ovdje je rast neminovan, samo je pitanje sto ce biti okidac:
– da li objava o pristizanju pisama namjere?
– da li objava prodajne cijene?
– ili objava kvartalnog gdje cemo vidjeti reultate sezone?

Okidaci su tu, samo strpljenja. Pisama namjere ce sigurno biti, jer je receno da ce natjecaj biti raspisan kad netko pokaze interes. Rezultati sezone su sigurno dobri, s obzirom da je bila rekordna sezona. A sto se prodajne cijene tice – ako bude smanjena, to je ok, jer je onda i veca sansa da natjecaj prodje.


ne razbijam glavu niti najmanje.tko nauči(a ja jesam) u životu bit strpljiv za njega nema straha,samo pokušavam proniknuti u ulagački mentalni sklop avg zse ulagača jer to nikako ne uspijevam već godinama.
u najgorem slučaju cijena dole 20% i na cijeni koločepa smo tako da ne vidim problem.
možda krivo gledam…

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

Očigledno uz sve uvijete i jamstva našao se odličan kupac za Kupare. Očigledno je Migra u pravu, dolazi ozibiljni novac na Jadran…


Marriot interntional-ritz carlton[emo_smijeh][emo_smijeh]
kolega ne obračati pažnju na “bezveznjake” već na samoprozvane gurue gutače bilanci pogubljene u vlastitoj šumi exelica jer ako oni kažu da ne vide ozbiljan novac onda je to tako.
opčenito sve što oni kažu je zakon i nema drugog zakona.
nikad ali baš nikad ne dovoditi u sumnju ili propitivati mišljenje gurua
“bezveznjake” staviti na ignore.
nastavak pravila za uspješno investiranje uskoro
[emo_smijeh]

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...


Na kraju naravno AKO privatizacija ovaj puta prođe i to po cijeni iz prethodinih natječaja neki dioničari će zaraditi znatno više nego da su ulagali u dionice koje ja preferiram a u istom su sektoru. To je ok i sukladno je rizicima koje taj AKO nosi.

Dalibore, hvala ne samo za iscrpne već i, za razliku od ostalih, argumentirane postove.

Znaš li koliko dugo (godina) već traje pokušaj privatizacije HMST ?
Našla sam vijest još iz 2010. godine o jednom takvom pokušaju u nizu:
Vaš link …
Možeš li specificirati razloge, osim onih svima dobro poznatih (politika, kapilarna korupcija itd.)zašto prije navedeni privatiz. proces (čitaj: trakavica) tako dugo traje ?

Angry Bob: "As for the good news - There is no f...... good news!" https://www.youtube.com/watch?v=hMaVIAlJlnw

jedna obvezujuca

http://www.seebiz.eu/kupare-zeli-samo-avenue-grupa-u-suradnji-s-hotelskim-lancem-marriot/ar-121703/

Ovo se već davno znalo da oni pucaju na Kupare. I nema to previše veze sa Marriotom direktno, nego je to isto kao što je Leko sa Starwoodom otvorio Sheraton.
Iza toga je ruski novac, tj radi se Sergeju Gljadelkinu

Nemoj misliti na m2!

Evo vam tekst od prije godinu dana:

Tajnoviti ruski milijunaš munjevito preuzima hrvatske tvrtke[/url]

Nemoj misliti na m2!

Iza toga je ruski novac, tj radi se Sergeju Gljadelkinu


Barem znamo tko će izvodit radove (HDEL)i biti nadzor (IGH)[emo_smijeh]

moje poruke nisu poziv na kupnju, prodaju dionica niti savjet za ulaganje - za takve stvari imate vlastitu glavu SVE VAS BUM TUŽIL !

johhny …. da bas tako i za te firme to je veci poguranac

pepe7

Dalibore, hvala ne samo za iscrpne već i, za razliku od ostalih, argumentirane postove.

Znaš li koliko dugo (godina) već traje pokušaj privatizacije HMST ?
Našla sam vijest još iz 2010. godine o jednom takvom pokušaju u nizu:
Vaš link …
Možeš li specificirati razloge, osim onih svima dobro poznatih (politika, kapilarna korupcija itd.)zašto prije navedeni privatiz. proces (čitaj: trakavica) tako dugo traje ?

vama je prioritet vijest stara 5 godina u ovom trenutku?
niste mogli naći ništa novije ili vam treba baš nešto određeno…
ne zamjerite ali dobro ste me nasmijali.
kasno je sad da se izvuče i vijest iz 2000 ili 1950.
mislim za kupovati po cijeni kojoj se moglo danas.svi smo si sami krivi.
sutra ćemo trenirati prstiće svi zajedno pa nek najbrži odnese.
neznam za poštenije od toga.
nema tog gurua koji može to spriječiti,nemože tu pomoći ni šuma exelica velika kao amazona,može se samo dodatno izblamirati i zakoprcati u vlastitoj mreži.
nigdje nije bilo večih problema nego na kuparima pa vidimo da ozbiljan novac se neda više zaplašiti niti sa guruima a možda su i oni ustvari isto bezveznjaci svoje vrste?
hmst je još jedna večera servirana na stolu pa…
sa kuparima jedan večera manje biće veća grabež za preostalim večerama
živi bili…
a možda krivo vidim nebi bilo…

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

Znaš li koliko dugo (godina) već traje pokušaj privatizacije HMST ?

Prvi natječaj je bio 2005. Bila je samo jedna ponuda od 10 mil eur.
Drugi 2006. gdje je bilo stvarno ozbiljnih ponuda i imena.
Onda se čekalo do 2010. gdje natječaj pokrenut, traženo je cca 10 mil eur i pokrivanje duga od 100tinjak mil kuna. Navodno je bilo interesa ali digla se velika graja lokalaca.
2012 su prikupljena pisma namjere, napravljena je procjena i onda su odustali od prodaje.
I onda idu 2 natječaja prošle godine i sada treće prikupljanje pisama namjere.

Mogli bi sada pisati svašta o tim natječajima, pogotovo onim ranije. Bilo je tu svega, pritiska politike, lokalne uprave (lokalna uprava je pokušala kupiti tvrtku), “ispuštenih” parcela, upisanih hipoteka za tuđe kredite itd itd. Dali je sada stanje 100% čisto ja ne znam, ali nekako se nadam da je.

Po meni je ova cijena u zadnjem natječaju previsoka, ali naravno na prodavatelju je da kaže cijenu, a na kupcima da je plate ili ne.
U prvom natječaju prošle godine su problem navodno bili dodatni uvjeti i cijena. Onda su uvijete popravili ali cijena je ostala i nitko ju nije želio platiti. Koliko zna nije bilo ni previše dubinskih snimanja, što znači da su kupci odustali već prije nego su uopće ozbiljno proučili tvrtku.

Nije dugo prošlo od zadnjeg natječaja, i po meni bi bilo suludo gubiti vrijeme na novi ako nemaju neke naznake da to netko sada želi kupiti.

Nemoj misliti na m2!

“ozbiljan novac”[emo_smijeh][emo_naivan] od rusa???!!! hrvati su male bebe prema njihovim sposobnostima! baš tu će biti sreće!

što je bilo,bilo je.
sada su nova vremena.
navalio ozbiljan novac na hr jadran kako najavljujem već neko vrijeme.
neće ga neki nazovi gurui zaplašiti svojim procjenama da je hmst preskup.
jer on i nije preskup samo nazovi gurui nisu još naučili kako razmišljati.
treba više razmišljati o projekciji budućih fundamenata a manje o onima iz prošlosti i tada slika isplativosti izgleda potpuno drugačije.
i najtvrdokorniji morat će progledati htjeli ili ne.
do tada ćemo se zabaviti u njihovom koprcanju u procesu progledavanja.
[emo_smijeh]

.

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

neki su skeptični da je marriot “ozbiljan novac”?
neznaju što je marriot?
evo im malo materjala pa neka prouče i nešto nauče.
prihod 2014 = 70 mlrd kn,nije dovoljno?

Marriott International, Inc., is a global leading lodging company with more than 4,200 properties in 79 countries and territories. Marriott International reported revenues of nearly $14 billion in fiscal year 2014. Founded by J. Willard and Alice Marriott and guided by Marriott family leadership for nearly 90 years

http://www.marriott.com/marriott/aboutmarriott.mi

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

New Report

Close