HMST (Hoteli Maestral d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HMST (Hoteli Maestral d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

natječaj je propao i prije otvaranja?[emo_smijeh]
možda nove materjalne činjenice koje ćemo tek saznati?
netko nije htio prodati po 265 ali mu je 238 ok.
ili je zse u teškoj banani ili je to opet neka iluzija.
navijam za ovo drugo to uvijek završi dobro za strpljive.
imamo dokaz odnedavno
odgovor uskoro a nije vrag da ćemo u kratkom vremenskom roku morati dvaput “spašavati” na istoj dionici.[emo_smijeh]

13.09.15 str 145

meni je čudno što se nije htjelo po 240 već po 210 prodavati.kada se ne želi prodati po više već po manje u kratkom vremenskom razmaku to mi izgleda kao neka “iluzija”.
nebi bilo prvi put da sam krivo procjenio situaciju.
time will tell
za svaki slučaj sam nešto dokupio da dam svoj doprinos u “spašavanju”onih koji su se preplašili novog natječaja ili možda nečeg drugog,vidjećemo sljedećih dana.
ako ipak je “iluzija” u pitanju neće dugo držati vodu i stvari će doći na svoje mjesto.
znači odgovor uskoro

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

U svakom slucaju, strpimo se do ponedjeljka, a onda mislim da nas ocekuje zanimljivih mjesec dana trgovanja 🙂

Na prvom natjecaju je cijena potegla do 400, na drugom do 350,tom logikom, ovaj put idemo do 300………. znaci ispada da u svaki novi pokusaj prodaje, trziste ima sve manje vjere. Iako ja osobno, upravo u ovaj pokusaj polazem najvise vjere, jer izbori su tu, i sto se obavi do tad, obavilo se, kasnije ko zna…. Naravno nema garancija, ali siguran sam da nisam jedini koji tako misli.

Teško će se netko iusuditi u kupovinu neposredno pred izbore kada mu nije poznat zakonodavni okvir po kojemu će moći srediti papire. Zna se da je potrebna totalna rekonstrukcija, a tako velike projekte je bez blagoslova vladajućih preriskantno izvesti.. Slićčan razlog kao i Kupari, nestabilni zakonodavni okviri ne ulijevaju investitorima povjerenje, i zbog toga u pozitiavn rasplet priče s Maestralima jednostavno ne vjerujem!

Za Kupare upravo istice rok za podnosenje obvezujucih ponuda pa lako moguce da se u ponedjeljak vec objavi ako ima ikoja. To ce nam bit indikator i za ovu pricu kolega.

Pozdrav

svi smo mi Crobex

uvijek ima barem 5 razloga zašto ne kupiti i zašto da.
položajna renta vrijedi svakim danom više a posebno u ovako uspješnoj turističkoj godini.
tako da vrijeme radi protiv zainteresiranih kupaca i netko će biti spremniji preuzeti rizike od drugih kad tad.
drugi će biti vrlo razočarani propuštenom prilikom jer pitanje je kada opet prilika u dubrovniku ne 10-15-20 km od dubrovnika.
nismo mi baš država bez zakona jer ako se je usudio “ozbiljan novac” preuzeti predstečajuše tada razloga za strah po meni nema.
sve se odvija brzo i kao unaprijed izrežirano tako da neće biti neka senzacija prodaja u ovom natječaju.
živi bili…

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...


Za Kupare upravo istice rok za podnosenje obvezujucih ponuda pa lako moguce da se u ponedjeljak vec objavi ako ima ikoja. To ce nam bit indikator i za ovu pricu kolega.

Pozdrav


Ekipa iz ADRS je kupila hotel u Dubrovniku od ATPL za masnu lovu, kako se ne radi o ekipi koja ne zna napraviti lovu, što dokazuju ulaganjem i u Miastru i CROS i Cromaris, mislim da HMST zaista i vrijede, pogotova ako se zna da u državnom vlasništvu zarađuju, to znači da će se kod privatnika dobit brojati u milijunima,kako Lorencin kaže raspisat će se natječaj kada dođe prava ponuda, natječaj je raspisan… državi ne gori jer HMST zarađuju


Teško će se netko iusuditi u kupovinu neposredno pred izbore kada mu nije poznat zakonodavni okvir po kojemu će moći srediti papire. Zna se da je potrebna totalna rekonstrukcija, a tako velike projekte je bez blagoslova vladajućih preriskantno izvesti.. Slićčan razlog kao i Kupari, nestabilni zakonodavni okviri ne ulijevaju investitorima povjerenje, i zbog toga u pozitiavn rasplet priče s Maestralima jednostavno ne vjerujem!

Ma dajte kolega molim vas…. kao da će nova vlat mijenjati sve zakone. Gluposti. Jedino što mogu promjeniti je ukinuti neke poticaje (poput onih za bazene) ili eventualno opet mijenjati PDV za turizam, ali da će mijenjati cijeli zakonodavni okvir, ne pričajte gluposti.

Ekipa iz ADRS je kupila hotel u Dubrovniku od ATPL za masnu lovu, kako se ne radi o ekipi koja ne zna napraviti lovu, što dokazuju ulaganjem i u Miastru i CROS i Cromaris, mislim da HMST zaista i vrijede, pogotova ako se zna da u državnom vlasništvu zarađuju, to znači da će se kod privatnika dobit brojati u milijunima,kako Lorencin kaže raspisat će se natječaj kada dođe prava ponuda, natječaj je raspisan… državi ne gori jer HMST zarađuju

Hotel koji su kupili je bio nov, a dobit Maestrala se i sada broji u milijunima.


Sad kad je Adrisu lova od tdr sjela na račun možebitni ozbiljan investitor koji je spreman platiti CERPovu procjenu kreće u širenje svog turističkog portfelja u koji namjeravaju uložiti brdo love čitajući njihov prospekt[emo_smijesak].

Ima jedan vic na temu Adrisa :
“Dvije kumice na placu pričaju. Jedna pita drugu “Buš išla doma mrak je, ne buš videla još kojeg kupca denes” A druga odgovara Bu malo pričekala, Adris je prodal TDR”.

Hoću reći svatko u svojoj dionici vidi Adris kao kupca.
Imam Maestrale u portfelju.

moje poruke nisu poziv na kupnju, prodaju dionica niti savjet za ulaganje - za takve stvari imate vlastitu glavu SVE VAS BUM TUŽIL !

Vaš link …[/url]

who dares, wins

Dakle sljedeća postaja HIMR i HMST. Sve je jasno.

使用を信頼し、あなた自身の能力の


Migra
Dapace ja se u potpunosti slazem sa tobom.
Bio sam jedne prilike par dana u Mlinima i osjecao se kao gost drugog razreda kad sa isao navecer u grad.
Prvo u garazu pa pjesice stubama pa toko u povratku

daleko najveća prednost hmst je lokacija,lokacija,lokacija.
kao stvorena za “money machine maker” prilično raritetna.
a cijene rariteta se ne određuje kao cijena za golfa dizela iz 2010.
ide to više u smjeru aukcija po sistemu tko da više taj nosi.
tako da neke komparativne metode mogu lako voditi u krivom smjeru.
prilika za kupnju na ovakvoj lokaciji je sad i tko zna kada opet.
a do tada kada dođe opet ta prilika sigurno neće biti cijene koje su na današnjim razina pogotovo ako se profitabilnost turističkog sektora nastavi ovako ubrzano povećavati što u dubrovniku dolazi još više do izražaja nego drugdje.
utjecat će to značajno na buduće cijena hotela što znači da svi oni koji ne kupe sada imaće razloga za “plakanje” i to žešćih.
jedan će kupiti svi ostali su gubitnici.
dali su oni toga svjesni?biće prije ili kasnije.
nama je dovoljan samo jedan koji je svjestan zar ne?
nemam informaciju o cijenama u hiltonu i sheratonu kako bi napravio komparativnu analizu ali pretpostavimo da dva hotela imaju potpunu istu uslugu dok se hotel A nalazi u dubrovniku hotel B je >10 km od dubrovnika.
evo nekoliko pitanje za željne rasprave.
koliko % mora hotel B imati niže cijene da bi dostigao puponjenost hotela A?
mene bi privukao sa 20-30% nižom cijenom a vas?
ako pretpostavimo da je to samo 20% koliko je pametno štedjeti na kupnji lokacije za hotel?
za mene vrlo nepametno a iz onog što sam vidio svojim očima i ono što znam razmišljanja večine poslovnog svijeta se podudara sa mojim razmišljanjem.
štedjeti na lokaciji u biznisu gdje je lokacija sve je van svake pameti za mene.
netrebaju tako razmišljeti svi zainteresirani kupci za hmst.
nama je dovoljan samo jedan zar ne?
dali ga imamo?
ako ga nemamo sada imat ćemo ga sigurno u to se kladim svojim novcem.toliko sam siguran u to.
mogu i naučio sam čekati koliko treba pa ako netko nemože ne znači da je to i za njega dobra odluka.
postoje i rizici za mene dovoljno malo vjerojatni da ih prihvačam a pogoto što sam kupio a i danas se približno može kupiti nekretnine u dobrovniku u pola cijene kupnjom dionica hmst.
ako nekome te nekretnine u dubrovniku nisu dovoljna garancija neka uloži gdje će mu biti sigurnije,gdje će zaraditi više i na kraće.
meni je ovo poslije himr koj na sve što vrijedi za hmst još dodatno sa posloženim i profitabilnim poslovanjem radi pravovremene kupnje nosi 10% prikazane +10% neprikazane dobiti godišnje a današnjim kupcima nudi uz kupnju nekretnina u pola cijene kao i na hmst dobit 5%+5% neprikazano.
za skromne kao ja uz minimalni rizik vrlo visoka zarada.
naravno da nesmijemo i zaboraviti ono radi čega je ipak večina u ove dvije dionice a to je kat-tad premija na privatizaciju.
mogla bi biti izdašna i to vrlo uskoro jer rokovi su dodatno skračeni.

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

New Report

Close