HMST (Hoteli Maestral d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HMST (Hoteli Maestral d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Migra
Dapace ja se u potpunosti slazem sa tobom.
Bio sam jedne prilike par dana u Mlinima i osjecao se kao gost drugog razreda kad sa isao navecer u grad.
Prvo u garazu pa pjesice stubama pa toko u povratku

negdje sam pročitao kako se leko godinama “borio” za taj projekt.
mene čudi kako je sheraton na to pristao.
čini mi se to ispod imena tog brenda.
možda tu postoji nekakvo uvjetovanje,vidjećemo.
sheraton je samo komad plastike i metala,reklama na vrhu hotela koja se sa adekvatnom opremom i strojevima za par sati preseli na drugi hotel
pa i u uvali lapad u nekoj budućnosti zašto ne?
ni prvi ni zadnji takav slučaj.


Migra prijatelju smanji malo. Tesko je procitat vise od dvije recenice.

primjedba djelomično utemeljena,isprike na opširnosti ali
što je netočno napisano,ako je samo previše slova zar
nije 5 postova po 100 slova jednako kao jedan
post od 500 slova.s druge strane velik broj postova=”privatizacija” teme
čitanje na dah nije obavezno.ako je nekome puno može i na rate.
forum postoji da bi razmjenili mišljenja a ne da ne bismo razmjenili mišljenja
neki se mogu,znaju,žele kratko izraziti.
u potpisu svake moje poruke piše”isprike na duljini posta i tipfelerima
ja još učim kratko se izražavati a tvoju ću kritiku prihvatiti kao dobronamjeran savjet.
ako ništa drugo dok ne naučim prijatelju jedan klik i nećeš više od mene pročitati ni slova a kamoli rečenicu.
tako brzo,jednostavno,efikasno,praktično…
i ja sam tako neke a nećeš biti ni prvi ni zadnji koji će(je) mene
neznam za poštenije od toga.

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

Svima je jasno da je dubrovnik nesto naj naj, no ako hodate po eu i sire zacudit ce te se da ljudi nisu culi za hrvatsku, a kamoli dubrovnik.
Naravno pretpostavka je da ima jako puno i onih koji su culi.
Ovdje nikad nije falilo ponudjaca, vec je politika problem. A politika ni ovaj put nije izostala.

Na zalost na ovim temama je najjaci NB, iako ni on ne posvecuje nikakvu pozornost na blogu, ali je barem na bidu.
Vecina dionicara hmst nije vidjela hotele, nitko nije otisao na skupstinu, nitko nikada nije postavio nekakav upit.

Osobno sam kod prvog natjecaja trazio od cerpa da svaki put tocno odrede dan i sat zavrsetka natjecaja, jer uhljebi cak ni to nisu htjeli.

Ni jedan natjecaj za hmst nije propao slucajno. Nadam se da cemo dobiti novu i bolju vladu.

onaj tko ima novaca za putovanje po svijetu taj zna za dubrovnik a oni koji nisu čuli za njega nisu čuli niti za druge poznate svjetske turističke destinacije.
marginalni ljudi iz raznih zemalja.
najvažnije da interesa za hmst ima puno i da položajna renta vrijedi svaki dan više te da vrijeme radi za dioničare a ne za kupce.dali će ovaj natječaj uspjeti ili ne?
neznam,optimista sam ali sam siguran kad uspije biće puno iznenađenih i razočaranih propuštenom prilikom.
tako to mora biti.
tko ne kupi taj se nema ćemu nadati.
značajna olakotna okolnost je što se kupuje značajno ispod vrijednosti imovine.
nije neka mudrost da će u slučaju pada natječaja cijena pasti na 200.
da se mene pita kupovali bi i na 200(kao i ja) a ne na 265,300…
tko ne vjeruje neka pročita temu par mjeseci unazad.
u slučaju pada natječaja ići će novi natječaj i opet rast cijene tako da i pad nakon eventualnog pada natječaja je samo privremen do novog natječaja i rasta.
znači win-win,srednjeročno nema lošeg scenarija.
možda krivo gledam nebi bilo prvi put…
tko želi neka se priključi ali prije toga neka dobro sam sve prouči i odluči kako mu nebi drugi bili krivi…
ostalima sretno sa potencijalno “boljim prilikama”

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

Osobno sam kod prvog natjecaja trazio od cerpa da svaki put tocno odrede dan i sat zavrsetka natjecaja, jer uhljebi cak ni to nisu htjeli.

Kod svakog natječaja se je znao dan i sat završetka, zvao sam ( duudi, cerp, hfp …) za svaki natječaj unatrag 5 godina. Čak su promijenili praksu da se više ne čeka preporučena pošta 3 dana.

Javno se nije nista objavljivalo. Par dana nakon natjecaja su objavili rezultat i dopustili razne spekulacije. Drugi i treci natjecaj su bili ok.


Kada je Kostić kupio Kempinski Portorož rekao je, da če nastaviti sa preuzimanjem po Jadranu jer mu je to strategija. Večinski je vlasnik AIK banke pa ima finansiranje, tako da i ne trebamo Valamar[emo_smijeh]

Ja bih ipak da to preuzme Valamar ili neki jači zapadni igrač , svaka ćast Kostiću ali ovi drugi su mi ipak draži ![emo_namigusa]

A Hoteli Maestral, za tom je tvrtkom niz bezuspješnih privatizacija?
Ne, nisu bezuspješne. Mi smo postavili visoku cijenu i nigdje nam se ne žuri s prodajom Maestrala. CERP je napravio procjenu, imamo određenu vrijednost tvrtke, a nemojmo zaboraviti da Maestrali posluju pozitivno. Prema tome, Maestrale ćemo prodati tek kad dođe adekvatan investitor koji će ponuditi cijenu za koju se mi borimo, kako bi državni proračun, odnosno CERP dobio maksimum vrijednosti. Dionice te hotelske tvrtke će sada rasti.

Kad bi se mogao očekivati novi krug privatizacije za Maestrale?
Kad neki od investitora iskaže interes. CERP je u mogućnosti vrlo brzo raspisati natječaj kad netko ozbiljan pokaže interes.

Ima li interesa? Lobirate li među investitorima?
Radimo, ali ponavljam, nema žurbe. Za Plat u predstečaju, za HTP Korčulu, Orebić, Živogošće bila je žurba. Išli smo formalnim putem, a ovdje je razlika što Maestrali posluju pozitivno i sami sebe financiraju pa država ne izdvaja za njih. Za privatizirati su nam ostali Maestrali i Imperijal. Plat smo privatizirali, sada je iz stečaja izašao Jadran Crikvenica koji još sređuje imovinske detalje što bi trebalo biti gotovo ove jeseni. Nakon toga i ta tvrtka ide u redoviti proces privatizacije.
Vaš link …

Bojim se da Maestrali još jednom ne završe na istin način kao što izgleda da će i Kupari završiti..Obvezujuću ponudu neće nitko poslati. Nije nagovor!

definitivno se može zaključiti:imamo jako zainteresiranog kupca.iz toga razloga je vrijeme prikupljanja pisama namjere samo mjesec dana.postupak se mora formalno ispošovati.prodaja je gotova stvar.

Mislim da je znacajno ovo kad ministar kaze da ce natjecaj bit raspisan kad netko pokaze interes…. s obzirom da je natjecaj raspisan relativno na brzinu, sa vrlo kratkim rokom za ponude, koji se eto neobicno poklapa sa danom izbora, ja bih rekao da je lako moguce da je pronadjen kupac…

Opet, ne zelim da ispadne nagovor na kupnju, ali cinjenica je da je kod proslog natjecaja dionica pala sa 350 na 250 kad nije prosao natjecaj, a sad smo eto na 250 i nema pomaka. ZSE je jako sporo-reagirajuca burza, pogotovo kad su ovakvi produzeni vikendi. Mislim da ce drugi tjedan biti iznenadjenih….

neće Toda Kupare?
Više bi me začudilo da ih netko hoće

“Kad bi se mogao očekivati novi krug privatizacije za Maestrale?
Kad neki od investitora iskaže interes. CERP je u mogućnosti vrlo brzo raspisati natječaj kad netko ozbiljan pokaže interes”.

Sad kad je Adrisu lova od tdr sjela na račun možebitni ozbiljan investitor koji je spreman platiti CERPovu procjenu kreće u širenje svog turističkog portfelja u koji namjeravaju uložiti brdo love čitajući njihov prospekt[emo_smijesak].

New Report

Close