HMST (Hoteli Maestral d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HMST (Hoteli Maestral d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

i ja bi po 10 valmara…svasta

pepe7

Ne znam sto ste toliko zapeli za taj Valamar, pa oni su u investicijskim krugovima predmet sprdnje, na svakom natjecaju daju najnizu ponudu, vise ih se ni ne poziva. Maestrali im se ne uklapaju u koncept, oni rade masovni turizam. Baska najbolji primjer.

Americki fondovi su pod pritiskom da nadju mete za akvizicije, a privatni tajkuni sa istoka traze nekretnine u EU za cuvanje imovine. To su target grupe, naveo sam vec 2 primjera, a evo i treci – pocetkom godine Grand Hotel Rogaska kupio ultrabogati Rus, za cijenu se sami potrudite naci…

Valamar i Maistru ovdje zaboravite!



@Mario44
,
Jeste li vi u to uvjereni? Ja i nisam baš. Ali zato znam da dva velika, ako ne i najveća igrača na turističkom tržištu trenutno, su neslužbeno izjavili da ih Maestrali uopće ne zanimaju, da su u ovakvom vidu nezanimljivi, ukratko ne bi ih ni štapom takli. Povrh svega toga imamo par neuspjelih privatizacija što samo po sebi dovoljno govori. Stručnjaci su puno puta naglasili da se više isplati uložiti u izgradnju kompletno novog hotela (kao što je Leko napravio u Mlinima) nego rekonstrukcija postojećeg.
Nije nagovor na ništa,već samo moje mišljenje, i zato molim Moderatora da moj komentar ne briše.

prenosim potpuno suprotna razmišljanja i zo to prilažem izvor
rekao bi vrlo relevantan.

“pravi potencijal nije u greenfield ulaganjima ,nego obnovi portfelja koji je već prije ovdje razvijen”

imate još puno zanimljivih stvari u priloženom članku.
kažete “ukratko ne bi ih ni štapom takli”
zadnju atraktivnu lokaciju u dubrovniku svjetskom biseru turizma?
tu su pravi igrači nema šta.
da to nisu oni koji su po barakama od izbjeglica preuzimali dionice?
ako jesu vjerujem da nebi platili hmst više od 2-3 kune
nemogu oni više od toga,ušlo im pod kožu.
[emo_smijeh]
imate odličan primjer u neposrednoj blizini nije atraktivnije od hmst ali može poslužiti za usporedbu.
“ozbiljan novac ” platio koločep 75.000 eur sobu 3*
oni vam gledaju što će napraviti (popunjenost 83%)od onog što kupuju a ne postojeće stanje kao hr menageri.
nisu ni svi jednako sposobni pa im ne vrijedi svima jednako zar ne?

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...



Još uz ovo što Invest kaže ne treba zaboraviti niti na sve kostura iz ormara koji se nalaze u HMST-u. Čižmek iz Valamara je naveo razloge zbog kojih ih HMST ne zanima preko 150 kuna po dionici, drugim riječima ništa od toga.
S druge strane, poznavajući kako Adris funkcionira da li bi se netko iznenadio da ulupaju puno previše i sve poruše pa od nule

gdje čižmek to reče. volio bih to pročitati jer mi se čini vjerodostojnijim od cerpa

To je Čižmek rekao u neformalnom razgovoru na zadnjoj Skupštini Valamara.
[/quote]

svi potencijalni već znaju sve o tvrtki jer su ih pročešljali u ovih nekoliko pokušaja.
Sada je netko pokazao interes i gotovo sam uvjeren da su kupci ozbiljni.
Jedino što bi se moglo mjenjati je početna cijena ali i ona ne više od 15-20%.
Jedno je Dubrovnik a drugo su Plat,Mlini i Srebrno gdje je radio Anđelko(to je druga liga-citat)

Karisma kupila Koločep i najavljuje 18,6 mil. ‡ ulaganja

Evo Kolocep je dobar primjer, ukupno ulozeno 18,6 mil € a taj hotel ima 144 sobe i nalazi se na otoku. To ispada skoro 130,000 € po sobi a Maestrali imaju 472 sobe pa sad vi racunajte kako hocete….Vrijednost je u potencijalu

prenosim potpuno suprotna razmišljanja i zo to prilažem izvor
rekao bi vrlo relevantan.

“pravi potencijal nije u greenfield ulaganjima ,nego obnovi portfelja koji je već prije ovdje razvijen”

imate još puno zanimljivih stvari u priloženom članku.
kažete "ukratko ne bi ih ni štapom takli"
zadnju atraktivnu lokaciju u dubrovniku svjetskom biseru turizma?
tu su pravi igrači nema šta.
da to nisu oni koji su po barakama od izbjeglica preuzimali dionice?
ako jesu vjerujem da nebi platili hmst više od 2-3 kune
nemogu oni više od toga,ušlo im pod kožu.
[emo_smijeh]
imate odličan primjer u neposrednoj blizini nije atraktivnije od hmst ali može poslužiti za usporedbu.
"ozbiljan novac " platio koločep 75.000 eur sobu 3*
oni vam gledaju što će napraviti (popunjenost 83%)od onog što kupuju a ne postojeće stanje kao hr menageri.
nisu ni svi jednako sposobni pa im ne vrijedi svima jednako zar ne?

Imam dosta HMST-a ali ne treba pretjerivat sa svjetskim biserom… Više noćenja po sobi ostvaruju Rovinj i Poreč…

http://www.poslovni.hr/hrvatska/karisma-kupila-kolocep-i-najavljuje-186-mil-ulaganja-243572 [poslovni.hr]

Evo Kolocep je dobar primjer, ukupno ulozeno 18,6 mil € a taj hotel ima 144 sobe i nalazi se na otoku. To ispada skoro 130,000 € po sobi a Maestrali imaju 472 sobe pa sad vi racunajte kako hocete….Vrijednost je u potencijalu


evanđelje po mateju “ne bacajte bisere pred …..”
do sada nije sazrijelo vrijeme
evolucijski ciklus ubrzava pod pritiskom “ozbiljnog novca”,
pritisak će se sve više povečavati u “danima” pred nama.
rezultat će biti iznanađenje za večinu
tako mora biti…

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

Kada je Kostić kupio Kempinski Portorož rekao je, da če nastaviti sa preuzimanjem po Jadranu jer mu je to strategija. Večinski je vlasnik AIK banke pa ima finansiranje, tako da i ne trebamo Valamar[emo_smijeh]

hrc@
biser nije šljunak pa čega više to više vrijedi.
koliko svjetskih turista zna za dubrovnik a koliko za poreč?
svjetski biser po atraktivnosti lokacije a ne po broju gostiju.
za to postoje kategorije masovni turizam a dubrovnik ne spada niti će ikad spadati u nju.
poreč napreduje i po broju noćenja je ispred ali nije i neće biti ista kategorija sa dubrovnikom još dugo dugo.

borsa@
koliko je cijena apartmana u bilo kojem mjestu na moru ispod i iznad magistrale?
ili još bolje koliko je cijena apartmana u pješačkoj zoni do plaže i van te zone.dali su nepametni oni koji plačaju građevinsko zemljište po 5 i više puta skuplje da bi bili u pješačkoj zoni do plaže.
ili su nepametni oni koji ulože 300.000 eur u izgradnju apartmana gdje se autom ide na plažu?
prizivate primjer sheratona.jedna od ključnih stvari je to da su mlini(sheraton) 11 km od dubrovnika a hmst u dubrovniku.pokazati će se u budućnosti kao promašaj ta ušteda od 100 mil kn na zemljištu a na investiciju od 410 mil(za sada možda će se i povečati) kn to je za mene “ludost”.nikad se sheraton neće moći
prenjeti u uvalu lapad i neće biti konkurentan onome tko dođe na tu poziciju.
turizam i trgovina je lokacija,lokacija,lokacija,pa sve ostalo…
evo vam najsvježiji primjeri ikea zagreb 15 km od centra grada 25 od zapadnog.uveli besplatne autobuse,promjenili direktora jer ima manje kupaca od avg lidla u bilo kojem kvartu u gradu.
bilo je zemljišta i puno bliže na boljim lokacijama ali “preskupo”.
sada je jeftino kada nitko ne ide tamo i ima sudbinu prenamjene u nekakvu farmu. westgate(zaprešič) shop centar čuo sam da navodno trenutno netreba plačati niti zakupninu samo režije,svi se razbježali(zakupci),uveli besplatne autobuse,mjenjali direktore.čak se i vlasnik promjenio(mislim).kome treba
shop centar u zaprešičkoj kuruzi?fazanima,srnama i ostaloj divljači?nije čak niti za zaprešić blizu i oni moraju autom.
ali stvarno jeftino su kupili zemljište za gradnju.bravo,bravisimo,kapa do poda…
sad to još samo treba prenamjeniti u peradarsku farmu ili slično.
kuruze ima,rijeka krapina je tu samo fale kokoši a to nije skupo.
city centar one(jankomir)zemljište bilo vrlo skupo ali morali su ga dograditi nakon samo par godina, a i sad se čeka godinama da dođeš na red za najam,znam 100%,najamnine su paprene.
koji je zaključak?
tko je ispao pametan a tko nepametan na ovim primjerima?
tko će ispasti pametan a tko nepametan na hmst?
lako je sada sheratonu,novi je,svi žele vidjeti,nema dodatne konkurencije još ali će je
sigurno biti,počela je dolaziti,biće znojenja,mjenjanja direktora,besplatnog prijevoza,dobro toga baš ne(nisam 100%) ali prigodnih popusta,besplatnih welnessa i svakakvih čuda za vjerne kupce…koja će se u uvali lapad naplačivati,neće biti gratis zar ne?.
na prom materijalima sheratona 95% toga je dubrovnik a 5 % mlini
tako se westgate reklamira kao shoping centar zagreba ali nitko ne “puši” koliko god se oni trudili,napravili i fontanu ima čak i tabla koja upozorava da se približavate spomeniku kulture,kad prolazim očekujenm neko novo čudo,nekad je cirkus,nekad cajke,svako malo nočni shoping.
sheraton dubrovnik ili ipak sheraton mlini?
mislim da će biti”tako ljep a tako daleko” ne autom ali za one koji će iz uvale lapad pješice do starog grada to je daleko,meni bi bilo sigurno.svi imamo auto ali bio sam sa njime u dubrovniku jednom i nikad više sigurno.
s godinama će položajna renta uvale lapad rasti po većoj stopi od mlina pa se tu krije dodatni gubitak.
ne bojim se ja za sheraton ali loša odluka koja će koštati bitno više od početne zarade(uštede).
živi bili pa…
vjerujem i nadam se da su oni koji dolaze mudriji od domaće pameti koja zna štedjeti pri kupnji i investicijama to je sigurno ali da vidimo kako će rezultatima konkurirati “ozbiljnom novcu”?
prilično sam uvjeren da će zaključiti da ozbiljan novac između ostalog ima i bolje lokacije pa da to nije fer utakmica.
dolazi vrijeme da sposobniji preuzmu turizam.

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

Migra prijatelju smanji malo. Tesko je procitat vise od dvije recenice.

Migra
Dapace ja se u potpunosti slazem sa tobom.
Bio sam jedne prilike par dana u Mlinima i osjecao se kao gost drugog razreda kad sa isao navecer u grad.
Prvo u garazu pa pjesice stubama pa toko u povratku

New Report

Close