HMST (Hoteli Maestral d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HMST (Hoteli Maestral d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@invest

Pustite euforiju ovo je jeftino i vrijedi barem 370kn!

OŠ NEŠ BANGLADEŠ!

Ono što nas sve zanima i najvažnije je, kakvi če biti uslovi i početna cijena prodaje.

Nama koji smo unutra sad preostaje da cekamo i mjeseca dana nagadjamo o cijeni 🙂
Ako uzmemo u obzir da je na proslom natjeaju pocetna cijena bila 470kn po dionici, jasno je da je sve ispod 350 bagatela.
Naravno, ne nagovaram nikoga, rizik na burzi uvijek postoji, ali potencijal za ozbiljnu zaradu u samo mjesec dana itekako postoji..

Pa problem je da se ne zna koja če biti početna cijena i uslovi, može biti opet 470 i opet niko neče kupiti…

@Mario44,
Jeste li vi u to uvjereni? Ja i nisam baš. Ali zato znam da dva velika, ako ne i najveća igrača na turističkom tržištu trenutno, su neslužbeno izjavili da ih Maestrali uopće ne zanimaju, da su u ovakvom vidu nezanimljivi, ukratko ne bi ih ni štapom takli. Povrh svega toga imamo par neuspjelih privatizacija što samo po sebi dovoljno govori. Stručnjaci su puno puta naglasili da se više isplati uložiti u izgradnju kompletno novog hotela (kao što je Leko napravio u Mlinima) nego rekonstrukcija postojećeg.
Nije nagovor na ništa,već samo moje mišljenje, i zato molim Moderatora da moj komentar ne briše.


Vidim stvorila se euforična atmosfera u kojoj su svi uvjereni u uspješnu privatizaciju Maestrala, a pritom nitko ne spominje niti uzima u obzir razloge zbog kojih privatizacija istih već u više navrata nije uspjela!

Pa razlozi su poznati, moze ih se spomenuti, radilo se o obvezi ulaganja, koja je sad ukinuta.
A sto se kupaca tice, vidim da ne pratite trziste. Proslog mjeseca u regiji su bile 2 velike transakcije, Le Meridien Lav, i Kempinski Portoroz. Prvog je kupio fond iz Ceske a drugog srpski tajkun. Iz takvih redova ja ocekujem kupce. Zaboravite Valamar i sl, Maestrali ionako ne pasu u njihov koncept masovnog turizma i normalno da ih ne zanimaju.

Da što se tiče Kempinskog Portorož kupio ga je Kostić za cca 23 mio EUR.

startna cijena će biti ista.mijenjati se mogu samo uvjeti.uspjeh prodaje ovisi o drugim mogućim destinacijama koje će država ponuditi.mogu se prebrojati na prste ruke.figurativno: imaš zdjelu trešanja.kreneš ih jesti i biraš najljepše i najzdravije.kada se takve pojedu spustiš kriterije i na red dođu one lošije.otiće i maestrali.kad tad.

Još uz ovo što Invest kaže ne treba zaboraviti niti na sve kostura iz ormara koji se nalaze u HMST-u. Čižmek iz Valamara je naveo razloge zbog kojih ih HMST ne zanima preko 150 kuna po dionici, drugim riječima ništa od toga.
S druge strane, poznavajući kako Adris funkcionira da li bi se netko iznenadio da ulupaju puno previše i sve poruše pa od nule

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche

Da, Portoroz je otisao za 23 mil € a Le Meridien u Splitu za 40. Ako pogledamo Maestrale, oni su do prekjucer trgovali oko nominale (200kn)sto im daje trzisnu kapitalizaciju oko 13,5 mil € a evo tek sad po zadnjoj cijeni koja je trenutno 265kn dosli smo oko 18 mil € trzisne kapitalizacije.

A govorimo ne o jednom, nego o 5 hotela, u Dubrovniku, uz samo more…

Ovdje se prodaje lokacija, a to je Dubrovnik. Grad za koji više znaju gdje je u svijetu nego gdje je Hrvatska. Biti u Dubrovniku je pitanje prestiža, a ne samo pukih brojki na papiru. Hoteli tako i tako posluju pozitivno i sami će se sa vremenom moći unaprijediti u vidu višeg prihoda itd. A gdje bi to gradili hotel u Dubrovniku? Tako da je ovdje cijena bagatela i sam vlasnik RH, to ne treba prodati nego dovesti dobrog menadžera i to ostaviti za dobro svih građana RH. A ako se već prodaje, definitivno ne za bakšiš.



@Mario44
,
Jeste li vi u to uvjereni? Ja i nisam baš. Ali zato znam da dva velika, ako ne i najveća igrača na turističkom tržištu trenutno, su neslužbeno izjavili da ih Maestrali uopće ne zanimaju, da su u ovakvom vidu nezanimljivi, ukratko ne bi ih ni štapom takli. Povrh svega toga imamo par neuspjelih privatizacija što samo po sebi dovoljno govori. Stručnjaci su puno puta naglasili da se više isplati uložiti u izgradnju kompletno novog hotela (kao što je Leko napravio u Mlinima) nego rekonstrukcija postojećeg.
Nije nagovor na ništa,već samo moje mišljenje, i zato molim Moderatora da moj komentar ne briše.


Još uz ovo što Invest kaže ne treba zaboraviti niti na sve kostura iz ormara koji se nalaze u HMST-u. Čižmek iz Valamara je naveo razloge zbog kojih ih HMST ne zanima preko 150 kuna po dionici, drugim riječima ništa od toga.
S druge strane, poznavajući kako Adris funkcionira da li bi se netko iznenadio da ulupaju puno previše i sve poruše pa od nule

gdje čižmek to reče. volio bih to pročitati jer mi se čini vjerodostojnijim od cerpa

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

New Report

Close