HMST (Hoteli Maestral d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HMST (Hoteli Maestral d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

slovenac1@
“U petkovom trgovanju nije zanimljivo to, da su se našli kupci posle novih informacija, nego to, da je bilo toliko prodavaoca na relativno nizkim cijenama. Videčemo ko prodaje…”

vjerujem da nećemo ništa vidjeti i da je dobar dio bio “pretakanje”
naznam kako bi drugačije objasnio da netko ne želi postaviti nalog za prodaju na ask po 240 ali zato par minuta kasnije prodaje po bid-u po 210.
razloge za paniku na strani imaoca dionica ne vidim ali ne znači da i ne postoje.
znalci,igrači,srećkovići i strpljivi svi oni se uvijek naplate od nestrpljivih.
pitanje je samo vremenskog horizonta i tko želi i može čekati.
netko će npr prodati jer vidi “bolje prilike”,razlozi mogu biti razni,ali dobro za njh je to što će se lako naći netko da ih “spasi” od tog “tereta” i preuzme njihov rizik kako ja to vidim svojim očima ali nebi bilo prvi put…
držim da se ovdje vremenska skala do prodaje ne mjeri u godinama već u mjesecima i zato vidim dobru priliku za sebe,ali skroman sam te mogu i prihvatljivo mi je čekati i godinama pa…

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

Pa prodaje se po onoj cijeni po kojoj ide… nema tu ništa čudno, ja sam isto prodao dio na tim niskim razinama jer mi je trebalo za novi auto. Naravno da mi je žao bilo, ali jbg mora se i živjeti


Pa prodaje se po onoj cijeni po kojoj ide… nema tu ništa čudno, ja sam isto prodao dio na tim niskim razinama jer mi je trebalo za novi auto. Naravno da mi je žao bilo, ali jbg mora se i živjeti

meni je čudno što se nije htjelo po 240 već po 210 prodavati.kada se ne želi prodati po više već po manje u kratkom vremenskom razmaku to mi izgleda kao neka “iluzija”.
nebi bilo prvi put da sam krivo procjenio situaciju.
time will tell
za svaki slučaj sam nešto dokupio da dam svoj doprinos u “spašavanju” onih koji su se preplašili novog natječaja ili možda nečeg drugog,vidjećemo sljedećih dana.
ako ipak je “iluzija” u pitanju neće dugo držati vodu i stvari će doći na svoje mjesto.
znači odgovor uskoro

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

S obzirom kako je netko danas lijepo pocistio prodaju, a slicno je vidim bilo i na HIMR, meni se cini, ovako odoka, da se natjecaji spremaju uskoro….


S obzirom kako je netko danas lijepo pocistio prodaju, a slicno je vidim bilo i na HIMR, meni se cini, ovako odoka, da se natjecaji spremaju uskoro….

Možda je prerano praviti neke zaključke kod samo 200 istrgovanih dionica…

Ne pravim ja nikakve zaključke nego samo slutim…… Hmst i Himr zajedno 170,000 prometa, a nikakve vijesti nije bilo


Ne pravim ja nikakve zaključke nego samo slutim…… Hmst i Himr zajedno 170,000 prometa, a nikakve vijesti nije bilo

kolega postoji “narod” a postoji i nadogradnja naroda[emo_namigusa].
u zadje vrijeme nije naša burza tako poletna na izjave tipa
“imate hotele i prerađivačku industriju gdje država nema što raditi”(hdz)
a možda je baš to.
ovdje se ne očekuju posebno dobri rezultati za 3q kao na himr pa tim više upada u oči a i ta sinhroniziranost je neobična,navlači sumnju da netko nešto zna,nebi bilo prvi put na ovim dionicama.
loš scenarij gotovo da nije moguć ovdje osim tankera,tsunamija od 100m,smaka svijeta…
ali tko šta očekuje i u kojem vremenskom okviru to već je tema za raspravu
podrazumjeva se da će oni koji vide bolje prilike izbjegavati hmst.
do sada se nisu baš proslavili (i ja među njima,krivac je himr)jer su propustili jednu od top prilika u zadnjih nekoliko godina.
ako je tako bilo ne znači da će i biti zar ne?
možda nije zgoreg ipak uzeti u razmatranje neke činjenice kao:
-cijena ispod 0,5 procjenjene imovine
-imovine koja je tražena roba na svjetskom tržištu nekretnina
-povijest trgovanja i kretanja cijene dionice
-i još neke sitnice kao ulaganje grada u plažu ispred hotela od 100 mil kn
nadopunite niz vi koji ste bolje upučeni.
sad kada je glavnina poslovne godine iza nas može se reći da su kupci propustili jednu odličnu godinu i priliku za zaradom.
da hmst nije zaradio ni lipe opet vrijedi više jer se potvrdilo da prostora za iskorištavanje potencijala ima još.
drugi su to dokazali što znači da položajna renta vrijedi danas više nego prije godinu dana.
doći će dan kada će kupci shvatiti da vrijeme nije na njihovoj strani.
biće iznenađeni kao i večina zse investitora kao nebrojeno puta do sada a i na ovoj dionici već više puta.
tako to mora biti,da bi netko zaradio večina mora biti iznenađena.
ja neću biti među njima ovaj put,strpljiv sam,mogu čekati koliko treba,ustao bi iz kreveta i za <20% godišnje,pa ne znači da je ovo za večinu dobar izbor.
postoji mogunost brzog zgoditka ali i sporog dobitka pa neka nestrpljivi dobro odvagnu za i konra da nebi radi hmst propustili "bolje prilike"

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

Poziva cerp u sutrašnjem Jutarnjem na iskazivanje interesa. Ide i Imperijal.


Poziva cerp u sutrašnjem Jutarnjem na iskazivanje interesa. Ide i Imperijal.

e moj narode…
tako već može,to već objašnjava neke stvari od danas iako i ova izjava hdz-a ima svoju nemalu težinu.
reklo bi se win-win
obje stranke su za prodaju hotela.
šta je tu je,nekome očekivano a večini iznenađenje jer je bila glavna sezona pa predkampanja,pa kampanja pa izbori,pa tko zna šta sve ne a prije par mjeseci je jasno rečeno da idu novi natječaji.
sretno ribarima a i ribi
respect

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

Ovaj put se cini sasvim izgledno.
Steta za danasnjeg insajdera da nije imao vise perja,a ni posuditi vise nije lako.

dobar trenutak za poziv. može se sa sigurnošču računati na rast vrijednosti dionice.kako će financijski rezultati za 3q biti iskazani 30 listopada, a rok za podnošenje pisama namjere je 9. studenog do 15.00 sati uživajmo u rastu.

Vaš link …

New Report

Close