HMST (Hoteli Maestral d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HMST (Hoteli Maestral d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ovdje nije problem početna cijena koja ce vjerujem i sad ostati ista,uvjeti natječaja se moraju olabavit i onda će zainteresiranih biti.

Najbolje je što je CROBEX u plusu, a sve je crveno osim HMST-a [emo_smijesak]

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche

Recimo da bi cijena od 350 kn bila prihvatljiva za kupca, i smatram da bi se prodaja po toj cijeni realizirala bez problema!

U prvih osam mjeseci ove godine Rovinj je bio najposjećenija hrvatska destinacija s 2 milijuna i 731 tisućom noćenja, što je porast od tri posto, dok je Poreč na drugom mjestu s 2 milijuna i 468 tisuća noćenja te rastom od osam posto, objavilo je Ministarstvo turizma. Dubrovnik je na trećem mjestu s ostvarenih 2,32 milijuna noćenja (rast 5,7 posto), a na četvrtom Medulin s 2,07 milijuna noćenja i rastom od 2,2 posto.
Vaš link …

Do sada su od kupaca dobili neki feedback. Pisama namjere nije bilo malo i svi su tamo nešto napisali. Nema baš smisla ponavljati natječaj ako ne mijenjaš uvijete, pogotovo ako ih je toliko do sada propalo.
Puno se ovdje kritizirala dokapitalizacija koju su uvjetovali, a to je kupcu najmanji problem, što više to je najjeftiniji način kupnje i u privatizaciji 90tih je bio najomiljeniji.

Nemoj misliti na m2!

Neda mi se sada čitati Uredbu. Koliko se sjećam oni uopće ne mogu spuštati cijenu proizvoljno. U uredbi je propisano kako se utvrđuje početna cijena.

PONAVLJAM: početna cijena ne znači da je to cijena po kojoj će se prodati!

Nemoj misliti na m2!


Neda mi se sada čitati Uredbu. Koliko se sjećam oni uopće ne mogu spuštati cijenu proizvoljno. U uredbi je propisano kako se utvrđuje početna cijena.

PONAVLJAM: početna cijena ne znači da je to cijena po kojoj će se prodati!

Znači jer je propisana početna cijena ujedno i minimalna cijena po kojoj se može realizirati prodaja.
No za ovi krug natječaja još uvijek nije poznata početna cijena, možda je ipak promijene što bi bilo logično. Uvjeti natječaja će se definitvno morati promijeniti!
Bitno je naglasiti da su Maestrali zaista na izuzetnoj lokaciji!

I u danim okolnostima zaista je nevjerojatno da ih do sada nitko nije kupio. Lokacija je neponovljiva, i biti će kljuć budućeg poslovanja.
Trenutni dioničari se nemaju čega dugoročno bojati, prodaja će se realizirati kad-tad (uvjeren sam jako brzo), a kada uđe svježi kapital to će biti top!


Neda mi se sada čitati Uredbu. Koliko se sjećam oni uopće ne mogu spuštati cijenu proizvoljno. U uredbi je propisano kako se utvrđuje početna cijena.

PONAVLJAM: početna cijena ne znači da je to cijena po kojoj će se prodati!


Pa ni ne trebaju, već su maknuli neke uvjete, vjerojatno će ih maknuti još, rade u plusu, Dubrovnik raste iz godine u godinu, mislim da se naziru i 2 najozbiljnija kupca.

A Hoteli Maestral, za tom je tvrtkom niz bezuspješnih privatizacija?
Ne, nisu bezuspješne. Mi smo postavili visoku cijenu i nigdje nam se ne žuri s prodajom Maestrala. CERP je napravio procjenu, imamo određenu vrijednost tvrtke, a nemojmo zaboraviti da Maestrali posluju pozitivno. Prema tome, Maestrale ćemo prodati tek kad dođe adekvatan investitor koji će ponuditi cijenu za koju se mi borimo, kako bi državni proračun, odnosno CERP dobio maksimum vrijednosti. Dionice te hotelske tvrtke će sada rasti.

Kad bi se mogao očekivati novi krug privatizacije za Maestrale?
Kad neki od investitora iskaže interes. CERP je u mogućnosti vrlo brzo raspisati natječaj kad netko ozbiljan pokaže interes.

Ima li interesa? Lobirate li među investitorima?
Radimo, ali ponavljam, nema žurbe. Za Plat u predstečaju, za HTP Korčulu, Orebić, Živogošće bila je žurba. Išli smo formalnim putem, a ovdje je razlika što Maestrali posluju pozitivno i sami sebe financiraju pa država ne izdvaja za njih. Za privatizirati su nam ostali Maestrali i Imperijal. Plat smo privatizirali, sada je iz stečaja izašao Jadran Crikvenica koji još sređuje imovinske detalje što bi trebalo biti gotovo ove jeseni. Nakon toga i ta tvrtka ide u redoviti proces privatizacije.
Vaš link …
Interjvju od 20.06.2015 [emo_smijesak]

Kako izgleda na tržištu se očekuje da če početna cijena biti prosječna cijena posljednjih 6 meseci na berzi.
Inače čekamo po sat da sadržaj postova odobri moderator. Može li to brže?

Ako je na proslom natjecaju cijena bila 478kn zbog cega netko misli da ce sada biti 220kn? Pa to je manje od polovice! Za hotele u Dubrovniku, svjetskoj top destinaciji….

Stavite se u ulogu prodavatelja, kako bi tako nesto objasnili javnosti, i to sad pred izbore? Sigurno bi se javile optuzbe da se pogodovalo kupcu, tkogod taj bude na kraju….

Tako da, budimo realni, cijena ce biti ili ista ili nesto umanjena, u svakom slucaju znatno visa od 220. Samo rizik je da li ce natjecaj proci….

New Report

Close