HMST (Hoteli Maestral d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HMST (Hoteli Maestral d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

jasno da je ziher bar 35-40% ali ovakva pozicija moze trajati mjesecima pa i duže.

Nisam ja rekao, da HMST ne vrijedi, niti da nema kupaca koji bi željeli to kupiti, ja se bojim da nema želje to prodati. Ili kod države ili kod lokalnih šerifa. Isto nešto trebate znati kod stranih investitora, oni hoče čistu situaciju, znači ako ima nekih problema bilo koje vrste (neriješena imovinsko pravna pitanja, …), oni obično neče kupovati. Sve napisano važi i za HIMR.


jasno da je ziher bar 35-40% ali ovakva pozicija moze trajati mjesecima pa i duže.

Dobro govoris. Ipak je ovo ZSE i ovdje nitko ne ulaze ako ne vidi zaradu od 1000% u tjedan dana.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!


jasno da je ziher bar 35-40% ali ovakva pozicija moze trajati mjesecima pa i duže.

sada već davne 2008.25.11 crobex=1734 u padu od 5390.
gdje smo danas 6 godina i 9 mjeseci kasnije?
za početak avg vijednost crobex-a u tom periodu=1871
crobex u utorak 25.08.15=1740
koliko je avg zse investitor zaradio u tom periodu?
rekao bi toliko da ostvarenih “bar 35-40%” zvuči astronomski ili kao SF
u 2014 se je moglo >150%
“ali ovakva pozicija moze trajati mjesecima pa i duže.”
avg zse investitor u 6 god i 9 mjeseci nije zaradio ništa
iz toga bi se moglo zaključiti da mu strpljivost nije strana.
rizik pri kupnji nekretnina u “pola cijene” isto nebi trebao biti problem.
a u nečemu je problem
možda je kolega frankie u pravu


Dobro govoris. Ipak je ovo ZSE i ovdje nitko ne ulaze ako ne vidi zaradu od 1000% u tjedan dana.

evo ja sam uložio(dokupio)u hmst a ovaj stampedo mi je došao kao naručen.
i sad čekam da se Mladen oglasi po pitanju hmst.
kaže da je interes za kupare velik i da se produžuje natječaj.

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

Hoće li se čekati do izbora za novi natječaj?!

obzirom na viđeno ne bi me iznenadilo da dočekamo i izbore iza ovih.
Na kraju svima odgovara sadašnje stanje osim nama malim dioničarima.


obzirom na viđeno ne bi me iznenadilo da dočekamo i izbore iza ovih.
Na kraju svima odgovara sadašnje stanje osim nama malim dioničarima.

Točno tako, i ja se bojim da nema volje ovo uopšte prodati.

ne razumijem čemu kukanje i malodušnost?
zar bi bili sretniji da je prodano “nazovi kupcima” po koliko bi oni to htjeli?
došli su do mlrd-a kn a da se nezna od kud im ni prvi mil.
što mislite koliko bi platili hmst? 1,2,3 možda 4 kune
mislio sam da nam je svima (ako smo dioničari) u interesu prodaja po što večoj cijeni a to će se i dogoditi kada ga “ozbiljan novac” odluči kupiti do tada vrijednost položajne rente raste.
zar je važno samo da se proda što prije?
meni je važnije da se proda po većoj cijeni.
sa čekanjem nemam prolema,kome se žuri neka kupi dionice gdje misli da će citius altius fortius.
ozbiljan novac je na putu i večina će biti iznenađena kao i uvijek do sada.
opet će jal i žal teći u potocima.
rizik ne vidim pri kupnji nekretnina ispod “u pola cijene”
a vidim veliku potencijalnu dobit.
na koji rok?
meni je rok mjeren u godinama prihvatljiv ali biće da se radi o mjesecima
uz malo sreće u tjednima.
ako može avg zse investitor čekati 7 godina bez zarade zašto nebi mogao i ja koji mjesec?
moja je zarada ipak bitno veća i vjerujem da će biti još veća zahvaljujući i hmst
time will tell

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...


ne razumijem čemu kukanje i malodušnost?
zar bi bili sretniji da je prodano "nazovi kupcima" po koliko bi oni to htjeli?
došli su do mlrd-a kn a da se nezna od kud im ni prvi mil.
što mislite koliko bi platili hmst? 1,2,3 možda 4 kune
mislio sam da nam je svima (ako smo dioničari) u interesu prodaja po što večoj cijeni a to će se i dogoditi kada ga "ozbiljan novac" odluči kupiti do tada vrijednost položajne rente raste.
zar je važno samo da se proda što prije?
meni je važnije da se proda po većoj cijeni.
sa čekanjem nemam prolema,kome se žuri neka kupi dionice gdje misli da će citius altius fortius.
ozbiljan novac je na putu i večina će biti iznenađena kao i uvijek do sada.
opet će jal i žal teći u potocima.
rizik ne vidim pri kupnji nekretnina ispod "u pola cijene"
a vidim veliku potencijalnu dobit.
na koji rok?
meni je rok mjeren u godinama prihvatljiv ali biće da se radi o mjesecima
uz malo sreće u tjednima.
ako može avg zse investitor čekati 7 godina bez zarade zašto nebi mogao i ja koji mjesec?
moja je zarada ipak bitno veća i vjerujem da će biti još veća zahvaljujući i hmst
time will tell

Pišeš nešto potupuno drugo nego što sam ja napisao. Obojica se slažemo da HMST vrijedi u primjeru prodaje mnogo više, no problem je, da li če uopšte biti prodat. Jer kako je kolega napisao pre mene u postu, kako izgleda nikome nije u interesu prodaja.

slovenac1@
osobno niti ne želim da bude prodan dok ne dođe “ozbiljan novac” jer sam uvjeren da je tako bolje.
hmst se prodavao i prodavat će se a nije prodan jer nitko još za sada nije platio početnu cijenu.i zato su “nazovi kupci” propustili još jednu godinu i priliku za odličnom zaradom.
ostaje im vrlo slaba nada da će biti cijena spuštena što niti najmanje ne garantira da će to baš oni tada kupiti već su im šanse upravo manje.
ostaje im samo čekati kao i nama da dođe “ozbiljen novac” i da pokupi hmst i bez plačanja dodatnih premija kako je to uobičajeno u nebanana državama te da pokaže “nazovi kupcima” kako se to radi jer oni nisu navikli na drugačije od onog kako im se sve poklanjalo u prošlosti.
poslovanje je na +0 i nije nužna što ranija prodaja.
vrijeme debelo radi za nas.
ako nisu vjetar ni valovi odnjeli dubrovnik do sada niti neće.
dubrovnik je svjetska turistička destinacija a hmst među zadnjim atraktivnim lokacijama u dubrovniku.
prodavač je ovdje u poziciji da diktira a kupci su tu da “štrikaju” koliko god mi šutili o tome zar ne?.
hmst se prodaje po cijeni manjoj od one koja bi bila u slučaju da se gradi novo.
a nema se gdje više graditi zar ne?
to je po meni “poklon” cijena bez uobičajenih premija.
samo treba malo strpljenja i netko od zainteresiranih će već ugrabiti
ovaj “poklon” ne radi nas dioničara već radi sebe.
vidim u tome dobru priliku za sebe koja može(malo vjerojatno)uključivati i duže čekanje što meni nije problem kad je ishod izvjestan i povoljan za mene.
možda krivo gledam,nebi bilo prvi put ali…
imam dionice pa…
najbolje da svatko sam prouči i odluči…

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

po ovim cijenama cijeli HMST 14-15 mil €.
Trenutno najpotcjenjenija dionica na zse.
Ispravite me ako griješim

turistička dionica mislim

Tako i posluje, daleko najlošije…

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

New Report

Close