HMST (Hoteli Maestral d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HMST (Hoteli Maestral d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Bome ovi rasturaju u nezainteresiranosti za biznis. Soba na bookingu 40% jeftinija, nego na njihovoj stranici.

Pola pijem pola sarcu dajem je njihova lozinka do privatizacije.
Ne bi me iznenadilo da predaju potencijalnim kupcima zbunjujuću papirologiju i tako odgađaju kupnju

Gledam na poslovnoj i nevjerujem,prosjecna neto placa u Maestralu skoro 7000.
Kod svih drugih ispod 5000.
Komplimenti na uspjesnosti
A mi pago.

To ti je grcki scenario. Jedna pravila vrijede za one koji rade u državnim firmama (kolektivni ugovori, prava, plaće 30% do 100% veće u odnosu na privatni sektor, otpremnine nekoliko puta veće…), a druga za privatni sektor (manje plaće, stalne reorganizacije, cirkulacija radnika, ukidanje radnih mjesta…). A siguran sam da u HMST placa nije jedini faktor, ima tu dodatak i bonusa…a i prostora za povisice ipak su ostvarili enormnu dobit u zadnje dvije godine!

Prije nego potrošim i 1 lipu pogledam da li je proizvod hrvatski ili uvozni, i kupim hrvatski!

A sad malo i dobrih vijesti.
U hotelu Uvala skoro sve sobe zauzete.
Kolovoz – 22 dana sve zauzeto, i 9 dana još par soba slobodno.
Rujan – 26 dana sve sobe rezervirane, i 4 dana još par soba slobodno.
Listopad – 16 dana sve sobe rezervirane, i 15 dana slobodno.

Slična situacija je i u Splendidu.

Prije nego potrošim i 1 lipu pogledam da li je proizvod hrvatski ili uvozni, i kupim hrvatski!

Šta ima ovdje novo sa obzirom na današnje trgovanje?

ništa novo,akumulacija do novog natječaja pa naplata
malo je sigurnijih zarada na zse samo što visina zarade ne zadovoljava avg zse investitora jer taj se ne diže iz kreveta za <20% godišnje.
srećom da taj isti na indexu koji stagnira >5 godina zarađuje više.
i naravno uvijek vidi bolje prilike.
moglo se na hmst dignuti >150% prošle godine
i ove je godine hmst “tempirana bomba”nezna se dali će
tik-tak,tik-tak…
ostaje da samo mi skromni koji ipak ustajemo iz kreveta za <20% godišnje
kupujemo,čekamo,navijamo,strepimo,nadamo se...
a tko ti to more platit?
jednom rječju
priceless

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

Bez privatizacije stagniranje poslovnih rezultata, nema investicija, ovde ima nade samo uz novog vlasnika. Vjerujem da bi se novog vlasnika odmah našlo po dobroj cijeni ako bi upšte željeli prodati Maestrale, no mislim, da nema te želje. Na žalost.

slovenac1@
sve to stoji ali po meni najvažnije je da:
1.neće valovi i vjetar odnjeti hotele ili ih uništiti.
2.država je definitivno odlučila izaći iz turizma(vrijedi i za moguću promjenu vlasti)
3.ozbiljan novac je na putu a nije krenuo sa marsa znači najkasnije u roku 5 godina(a možda i za “koji dan”) će ugrabiti hmst a na nekim destinacijama je već stigao.
za sada su to TUI,Karisma a povući će i ostale jer nitko ne želi kasniti sa ulaskom u zemlju kojoj se predviđa zvjezdana turistička budućnost

http://www.vecernji.hr/gospodarstvo/taleb-rifai-do-2030-bit-cete-u-top-10-najjacih-turistickih-zemalja-1008295

neka ne kupuju ove dionice oni koji misle da će jedna od posljednjih super atraktivnih lokacija u gradu dubrovniku koji je već sad na svjetskoj turističkoj karti ostati neprodana radi nedovoljno zainteresiranosti kupaca i pri tome ne mislim na trenutne “nazovi kupce”već na one kupce koji se kriju iza “ozbiljan novac”
4.da svakim danom položajna renta vrijedi više dokazala je i zadnja procjena imovine za potrebu privatizacije.
znači vrijeme radi za nas dioničare i one koji će na vrijeme to postati.
mjesta u vlaku ima samo za najstrpljivije,najsretnije i najspretnije.
znači kao i uvijek za večinu ipak ne.
večina vidi bolje prilike i dobro da je tako.

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

Ma nema tu puno priče. Samo je pitanje vremena kad će ova privatizacija biti (konačno uspješno) sprovedena.

Koliko će ono uložiti u obnovu plaže u uvali Lapad? 100 mil. kn
A koliko je ono država tražila za svoj udio u HMST? 168 mil. kn.

Samo u plažu ispred hotela ulupat će se gotovo 60% vrijednosti prethodnog natječaja.

Treba znati zbrojati 2 i 2. Ovdje rizik uloga naprosto ne postoji. Samo je vrijeme prevrtljiva varijabla.

duudi duda i spava, ali kad se prene iz sna, bit će neka nova cijena u prospektu, zavisno od sna

…Koliko će ono uložiti u obnovu plaže u uvali Lapad? 100 mil. kn
A koliko je ono država tražila za svoj udio u HMST? 168 mil. kn.

Samo u plažu ispred hotela ulupat će se gotovo 60% vrijednosti prethodnog natječaja.

Treba znati zbrojati 2 i 2. Ovdje rizik uloga naprosto ne postoji. Samo je vrijeme prevrtljiva varijabla.

bilo je lako nekad ,svi su znali da je 2+2=4
a danas je 2+2=3,99
pa to buni naš narod a narod ko narod 1,15,17,19 ili 21 stoljeće nema tu neke velike razlike.
uvijek kuka ali nebi malo mućnuo glavom kao da to jako boli.
bi on ali nema vemena jer danas se juri u shoping centre u svakom slobodnom trenutku.
nekad se jurilo na gladijatorske borbe pa na javna vješanja ,spaljivanje i tako kroz povijest.
ako su svi shoping centri zatvoreni još se eventualno nađe vremena za kukanje i vječno nezasitni jal prema onima koji se služe moždanim vijugama,ako i zbrajanje 2+2 može spadati u tu kategoriju.
ovi citati su i u današnje vrijeme više nego primjereni.
“nije para za svakoga”
“novac leži na cesti samo ga treba uzeti”
“pametnom je dovoljno jednom a nepametnom možeš sto puta ponoviti i ništa”
nastavite niz…
vrlo slična situacija je i sa himr kojeg imam bitno više.
obje dionice se trže značajno ispod novoprocjenjene vijednosti imovine.
u vremenu koje je pred nama biće puno jala i žala proliveno za ovim prilikama.
a sve je pokriveno sa najsigurnijom policom osiguranja,
prvoklasnim nekretninama(jedan je dubrovnik) kojima svakom danom raste vrijednost više od stope oročenja u banci gdje naš narod drži >160 mlrd kuna.
nekretninama koje se nude na “poklon” kupnjom dionica u “pola cijene”
neznam tko nebi ušao u banku i zamjenio novčanicu od 50 kn za onu od 100 kn.
svi bi ali gotovo nitko nebi kupio dionice po istom omjeru.
strah? a lova na oročenju je kao 100% sigurna?meni su nekretnine sigurnije
neznanje? naučili prosječni ljudi i neusporedivo kompliciranije stvari
nedostatak vremena?može li se čovjek odreći 2-3 odlaska u shoping centar?
kriza?švicarske banke najveći dio imovine drže u dionicama a u krizi su povečali udio kao najsigurniji instrument očuvanja imovine.
iako imamo internet i šećemo po svemiru mozak večine naroda funkcionira kao u vrijeme pećine i gladijatorskih borbi koliko god mi šutili o tome.
ima to svojih mana ali i prednosti za one koji to znaju iskoristiti.
oni koji neznaju ali nemaju vremena u životu ili žele sve u životu pa makar i lažno 100% sigurno(npr.oročenje u banci) i nisu zadovoljni u životu
nisu bolje ni zaslužili i takve netreba žaliti već pustiti da evolucija odradi svoje.
svatko ima pravo na svoj izbor,neznam za poštenije od toga.
ako se cijena hmst zadrži na ovim razinama što je izgledno bez vijesti o novom natječaju vrlo izgledno da ću dokupiti jer mi se hmst čini
tenutno još povoljniji od himr koji iako na manje atraktivnoj lokaciji radi monopola na destinaciju i bitno bolje uprave posluje i kao državna firma po fundametima usporedivim sa privatnim sektorom što je za svaku pohvalu i dokazuje da nije državno vlasništvo nužno loše.loš je nedostatak kapitala za podizanje kvalitete usluge ali na himr ni to izgleda nije problem.
uskoro kreće dizanje padove na 4* tako da će ostati samo eva koja neće biti na 4*
hmst sa cijenom 45% od procjenjene imovine a i himr sa 60% su investicije bez rizika a mogućom velikom zaradom a moguće i vrlo brzo
najavio sam za himr u 2014 i ostvarilo se(obje su bile u top 5 dionica po zaradi) a u 2015 nebi bila nikakva senzacija da se to ponovi
možda ne opet >150% a s obzirom da sam po prirodi skroman osobno ću biti zadovoljan i sa <100% ali ne manje od 20% koliko već sada imam.[emo_smijeh]
možda krivo gledam ali čini mi se da se je jaki kupac sa himr trenutno preselio na hmst.na himr je dignuo cijenu oko 15% i pokupio što je bilo nije puno ali ribice se već guraju prema mreži a znamo kako to obično završava.
sretno ribarima a i ribi
respect

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

New Report

Close