HMST (Hoteli Maestral d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HMST (Hoteli Maestral d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Imaju 3 mjeseca za uskladit portfelj. Nisam baš nigdje primjetio rast kada su kupovali indeksni fondovi.


Naravno da indeksni fond mora kupiti dionicu no vodite računa da će težina Maestrala u indexu biti manja od 1% i pomnožite imovinu fonda sa tim postotkom. Koliko ja vidim imamo kod nas samo jedan inexni i to OTP indexni sa imovinom oko 100 mil kuna. To znači da bi isti trebao kupiti Maestrala za max 1 mil kuna i to imaju neko vrijeme za uskladu i pravo na neka odstupanja.

Zapravo čak i manje, cca oko 500.000 kn jer koliko vidim, HMST ima free float faktor 17….

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

Ma da, malo sam se zaletio, u FF se računa sve ispod 5% pa je to 17%, i zaokružuje se na 20%
To je onda cca težina od oko 0,2%
To ispadne u OTP fondu oko 1.000 dionica ovako iz glave

Nemoj misliti na m2!

http://www.banka.hr/hrvatska/duudi-od-nekretnina-ove-godine-ocekuje-milijardu-kuna-prihoda

Još da su sposobni prodati tih nekoliko (operativnih) hotela, prihodi bi bili za 300-tinjak milijuna veći.

Obnovljeni Hoteli Plat otvorit će se 2017. godine


Jedan manje na prodaji

The difficulty lies not so much in developing new ideas as in escaping from old ones

Zanimljivo otpustanje cerpa. Uz malo srece mogli bi u soping na razinama od 120-130kn


Uz malo srece mogli bi u soping na razinama od 120-130kn

uz malo sreće, kupovat ćeš ti uskoro po 320-330 kn [emo_smijeh]

Ignore: KressoM, delux


Prebacite to malo u brojke, vec sam rekao da se ovdje radi o biznisu a ne o svetom gralu. To dokazuje da vec 2 puta nema zainteresiranih za kupnju.Za sobu hmst se sada trazi 90 000 eur, a za 5 zvijezdica bi se to sve moralo srusiti i uloziti 200 000 eur po sobi. Za sada ne izgleda bas isplativo. Hmst sada ima 16 000 eur po sobi, a hotel palace 34 000 eur i po tom prihodu se toliko ulaganje u hmst ne isplati. Naravno uzmite u obzir da se ti hoteli ne mogu izgraditi u 2 god, vec ce trebat 4-5 god, a onda racunajte i 5 god izgubljenog profita.

Od kada sam kupio hmst, ovdje se desila samo jedna izgubljena godina i sada tece upravo druga. Nekima tece vec 9 god. Ne govorim o cijeni, cijena je narasla 150%


platio todex 75.000 eur za koločep a hmst ipak vrijedi više
tako da je to vrlo blizu realne vrijednosti i one po kojoj će biti prodano.
rekao bi 20% dole(početna 370) pa neka igre počnu i neka najjači odnese.
vrijeme radi protiv zainteresiranih kupaca jer cijene na hr jadranu idu svakim danom sve više prema gore a dubrovnik je kategorija za sebe i slobodnog sve manje što implicira da će se moći prodati po većoj cijeni.
samo još malo strpljenja jer smo u rimu a i misa će uskoro a vani ljep i sunčan dan.
turisti ove godine već navalili na dubrovnik i hr kao nikad

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

SEEbiz.eu

“Hoteli Maestral bilježe vrijednost od 15,7x, što ih svrstava na drugo mjesto. Cijena dionica ove kompanije je snažno porasla kada je država objavila da kreće u privatizaciju, tražeći pritom cijenu značajno iznad tržišne. Iako je došlo do korekcije nakon što se pokazalo da po takvoj cijeni nema zainteresiranih investitora, priča oko privatizacije još nije završena jer država ne odustaje od traženja investitora.”

Laži izmišljaju ljubomorni i nesposobni šire ih budale a vjeruju idioti!!!

golubv , možete staviti link , molim?

http://www.seebiz.eu/turisticki-sektor-koje-su-najatraktivnije-mete-preuzimanja/ar-108329/

Laži izmišljaju ljubomorni i nesposobni šire ih budale a vjeruju idioti!!!


SEEbiz.eu
…priča oko privatizacije još nije završena jer država ne odustaje od traženja investitora

ova vlada svoje je odradila, svi smo vidjeli kako. nema smisla da se uopće više “trude” i blamiraju, treba sačekati da ova vlada ode nakon izbora krajem godine pa provesti normalan natječaj jer nema nikakvog smisla ponovo ponavljati natječaj na koji se nitko neće javiti

Ignore: KressoM, delux

New Report

Close