HMST (Hoteli Maestral d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HMST (Hoteli Maestral d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Prebacite to malo u brojke, vec sam rekao da se ovdje radi o biznisu a ne o svetom gralu. To dokazuje da vec 2 puta nema zainteresiranih za kupnju. Za sobu hmst se sada trazi 90 000 eur, a za 5 zvijezdica bi se to sve moralo srusiti i uloziti 200 000 eur po sobi. Za sada ne izgleda bas isplativo. Hmst sada ima 16 000 eur po sobi, a hotel palace 34 000 eur i po tom prihodu se toliko ulaganje u hmst ne isplati. Naravno uzmite u obzir da se ti hoteli ne mogu izgraditi u 2 god, vec ce trebat 4-5 god, a onda racunajte i 5 god izgubljenog profita.

Od kada sam kupio hmst, ovdje se desila samo jedna izgubljena godina i sada tece upravo druga. Nekima tece vec 9 god. Ne govorim o cijeni, cijena je narasla 150%

Evo u Otvorenom na htv1 se komentira da je nevjerojatno da u 2015. God. je drzava vlasnik hotela….

@autolik
Ne razumijem baš što vi želite cijelo vrijeme “dokazati”?
Koja je poanta.
Sve ovo zato što sam vam ukazao da ste pogriješili kod vađenja ZK za Plat?
A i pristup vam je “zanimljiv”, prvo me izvrijeđate pa onda me tražite da vam nađem česticu?
Ok nema veze, čita ovo možda i netko drugi pa kad sam već to nekad istraživao evo moj mali doprinos:
Katastarsku česticu ne možete tražiti u gruntovnici k.o. Dubrovnik nego k.o. Gruž. Naravno onda nije pod ovim bojevima koje navodite nego drugim. Dakle ni geoportal ni arkod ne pomažu, a u katastru nisu upisani ni ZK uložak ni identifikacija u ZK.

Ovo što ste tražili je parcela hotela Spendid:
k.o. Dubrovnik u katastru: 1822 – posjedovni list 4317
hotel i dvorište 10.098 m2

To vam je k.o.Gruž katastarska čestica 832, tj uložak 2449

Nadam se da sam pomogao.

Nemoj misliti na m2!


uzmite u obzir da se ti hoteli ne mogu izgraditi u 2 god, vec ce trebat 4-5 god, a onda racunajte i 5 god izgubljenog profita.

to nije točno, ako imaš para možeš sve! najbolji primjer je Maistra koja je u manje od godinu dana napravila monte mulinu sa 5 zvjezdica (prethodno je porušila stare objekte), a godinu dana kasnije krenula je sa gradnjom hotela Lone kojeg je izgradila u roku od oko 6-8 mjeseci. Kad krenu s kompletnom obnovom hotela Park siguran sam da im za to također neće trebati više od 6-8 mjeseci. drugim riječima, sadašnji vlasnik (država) sigurno da bi taj posao radila par godina, no novi vlasnik koji će ući u ovo sa stotinama milijuna kuna svog kapitala i angažmanom najboljih stručnjaka (arhitekata, pravnika, građevinara) taj će to riješiti u daleko kraćim rokovima!

što se novog kruga privatizacije tiče, vlada do svibnja mora EU dati konkretne dokaze o užurbanoj provedbi svih reformi, a privatizacija državnog portfelja spada među “bezuvjetno” tako da jako brzo očekujte nastavak privatizacije HMST, HIMR i dr., no ovaj put napokon uspješne jer EU neće dati vladi da ih bravi budalama glumljenjem privatizacije tj. ponavljanjem gotovo istovjetnog natječaja po 3. put

Ignore: KressoM, delux

Zavisi kako racunate pocetak gradnje. Ovo sto vi govorite je trenutak kada je vec veliki dio posla obavljen. Napravio se i uskladio projekat, te dobili dozvole za pocetak gradnje. Taj proces kod nas cesto traje i par puta duze nego sama gradnja. Recimo hotel splendid se ni ne moze siriti. To je vlahusic izlobirao od kako je dosao na vlast. Pa onda racunajte koliko je vremena potrebno da se sve to promijeni i usuglasi.

Novi vlasnik sa stotinama milijuna kuna i ekipom najboljih odvjetnika i arhitekata!! Dali ste vi zaljubljeni?

kolega @avax10, u pravu ste. prije 30 godina kad su se radili ti hoteli ugovor se potpiše u 10mj. i useljenje je do početka sezone. moja bivša firma je radila te hotele. jedino je belvadere u dubrovniku rađen 2-3 godine iz poznatih razloga. normalno da je građevinska tehnologija od onda opako napredovala.

who dares, wins

dalibore.hvala lijepa.nisam ni sumnjao da ovaj put neću dobiti kvalitetnu povratnu informaciju.zato sam je i tražio. vi mene ne razumijete.ja vas ,jako dobro.

HMST ulazi u sastav crobexa, vidjet ćemo hoće li indeksni fond kupovati
http://zse.hr/default.aspx?id=56617

Ignore: KressoM, delux

I dioki je kolega takodjer svojevremeno zbog obujma trgovine usao u crobex pa znamo kako je zavrsilo. Maestrali su ocito bili precjenjeni i zato nije bilo ponude. Pejnovic nije govorio istinu kako su odredili pocetnu cijenu bit ce zanimljivo vidjet kojom ce krenut u treci krug

svi smo mi Crobex


Maestrali su ocito bili precjenjeni i zato nije bilo ponude. Pejnovic nije govorio istinu kako su odredili pocetnu cijenu bit ce zanimljivo vidjet kojom ce krenut u treci krug

kakve sad to ima veze s mojim postom gdje piše da HMST ulaze u crobex i pitam mora li indeksni kupovati HMST!??

Ignore: KressoM, delux


I dioki je kolega takodjer svojevremeno zbog obujma trgovine usao u crobex pa znamo kako je zavrsilo. Maestrali su ocito bili precjenjeni i zato nije bilo ponude. Pejnovic nije govorio istinu kako su odredili pocetnu cijenu bit ce zanimljivo vidjet kojom ce krenut u treci krug

A zbog čega su ostale firme u Crobexu? Sve sami diokiji ili??

Laži izmišljaju ljubomorni i nesposobni šire ih budale a vjeruju idioti!!!

Naravno da indeksni fond mora kupiti dionicu no vodite računa da će težina Maestrala u indexu biti manja od 1% i pomnožite imovinu fonda sa tim postotkom. Koliko ja vidim imamo kod nas samo jedan inexni i to OTP indexni sa imovinom oko 100 mil kuna. To znači da bi isti trebao kupiti Maestrala za max 1 mil kuna i to imaju neko vrijeme za uskladu i pravo na neka odstupanja.

Nemoj misliti na m2!

New Report

Close