HMST (Hoteli Maestral d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HMST (Hoteli Maestral d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ne kolega Frenki…pustite se staklenika. Govorim o jednoj od malobrojnih cisto turistickoj drzavnoj tvrtci koja za divno cudo pozitivno posluje i nikad nije doslo u pitanje njen opstanak. Na listi je za privatizaciju a kad ce …e tad cemo vidjet koliko i vrijedi .

Pozdrav

svi smo mi Crobex

Pa daj nabaci tip da je napucamo. Nije HMST,nije HIMR sta je jos ostalo???

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

Odmarališta ZET-a….

a dok svoj život živim samom sebi Ja se divim

A kako ih kupit?? Preko komunalne sluzbe grada Zagreba??

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

što je skupo, a što nije. dobivena je obvezujuća ponuda za plat i sad slijedi analiza.tek onda odluka o prihvaćanju ponude. moram se osvrnuti na plat kako bih istaknuo da su oni dobrim dijelom na tuđem vlasništvu. povezivanjem posjedovnog lista broj 117 katastarske općine plat, katastarskih čestica i gruntovnice mogu se uočiti iste stvari kao i kod hotela cavtat i maestrala. jedan dio navedenih čestica pod datim brojevima ne mogu se naći u zemljišniku, a ono što se može pronaći je tuđe vlasništvo.obitelji, katić i duplica kolo vode.
može se zaključiti da sređeni imovinsko pravni odnosi nisu presudni za kupoprodaju.
dalibore. još jedan dokaz kako poznavanje i arkoda dobro dođe.

Nisam baš shvatio što ste mi željeli reći ali treba ipak znati malo više o problematici zamljišnih knjiga.
Napravili ste uobičajene grešku i prepisali broj iz katastra u gruntovnicu id obili sasvi nešto drugo 🙂

Parcela koju pretpostavljam da ste gledali npr 395 pa ste taj broj upisali u gruntovnicu i dobili uložak 109 gdje su upisani Piplice.
ALI TO NIJE TO :))
U školicu.
U Katastru morate pogledati vezu pa tamo piše:
Katastarska općina Plat
Posjedovni list 117
Katastarska čestica 395
ZK uložak
Identifikacija (broj k.č. u ZK) 90119

E onda to potražite, ali nije baš jednostavno. Jer to nije upisano pod 90119 nego je to 119 u Zemljišnom ulošku 157

E onda tu vidite:

Zemljišno tijelo I
1. ZGR. 119 HOTEL PLAT 6454
2. ZGR. 120 PLINARA 12
3. 63 NEPLODNO
4. 64/1 ORANICA
5. 159 ŠUMA 710

A na sve su upisani HOTELI PLAT 1/1
I još upisana OTP banka sa teretom za kredit

A ima i upisan spor za povrat imovine ali na ZK tijelo 4 što je nekih 380 m2 vrta.

To vam je taj veliki hotel Ambasador tj Plat koji je nekad imao 300 soba a sada je ruševina.

Opet dociram ali što da radim. Nebi odvjetnici imali što raditi da je to tako lako i jednostavno :))

Nemoj misliti na m2!

Država ne zna prodati ni najbolje hotele[/url]

Nemoj misliti na m2!

ostao sam dužan objašnjenje.arkod-nacionalni sustav indentifikacije zemljišnih parcela.
trenutno se putem dgu ne može ostvariti uvid u katastar čestica(ortofoto) katastarske općine dubrovnik. zato koristim arkod kako bih na lokaciji maestrala našao i brojeve čestica.
postupak koji ste zaista lijepo objasnili ipak samo ponekad daje rezultat.često puta je rezultat ništa. nemojte potcjenjivati ničije znanje i/ili neznanje.napustite seljački mentalitet….nume.

Ministar turizma lunjao po Americi i reklamirao Hrvatsku kao turističku destinaciju. Ameri dolaze sve više i više a oni su poput Rusa poznati po visokoj nadprosječnoj potrošnji. Mislite da će u Žaboriće ili prije u Dubrovnik?
Dakle nakon Plata na redu su Maestrali a HIMR….pa to je na rabu. Meni Rab dođe isto kao Žaborići s tim da do Žaburića ne trebam trajekt.[emo_smijesak]

Laži izmišljaju ljubomorni i nesposobni šire ih budale a vjeruju idioti!!!

daliborpop hvala na objašnjenju!

Ok, ako je seljački ukazati nekom da griješi i iz tih svojih pogrešaka izvlači pogrešne zaključke, ispričavam se. Već sam se u samom postu ispričao što dociram.
No vratimo se na temu, nemam pojma kako je stanje sada oko Maestrala i njihovih parcela ali kada smo to nekad proučavali bilo je problematičnih stvari. Iskreno ne da mi se sad to ponovo tražiti. Ja čak nebi rekao da je to bio problem u privatizaciji. Tj. na isto dođe. Ako su problem neraščišćeni imovinski odnosi to se neće riješiti tako brzo (ako nije do sada), a ako nisu onda je ipak cijena kupcima postavljena previsoko jer baš nitko nije dao ponudu.

Kod Plata izgleda da su uspjeli sve počistiti. No i tu je došla samo jedna jedina ponuda !!! Dovoljno, ali ukazuje da tu nešto ne štima.

Ne znam zašto doživljavate da je nebi volio da se pokaže da je cijena koju država traži realna? I ovdje i na Imperialu. Vjerujte mi da bi otvorio šampanjac da se to dogodi iako nemam ni jedne ni druge dionice.
No 2 natječaja su propala pa si nemojte dozvoliti da vas obmanjuju opet nekim izgovorima i objašnjenjima. Prvi puta se prodavala priča da su problem dodatni uvjeti, sada se traže neki drugi skriveni izgovori. Najlogičnije je da je kupcima cijena previsoka, to su na kraju krajeva mnogi od njih i javno rekli.

Nemoj misliti na m2!

Rab kao destinacija ima odličan potencijal, pogotovo uzimajući u obzir austro-ugarsko naslijeđe, uz jaču/bolju povezanost (npr. hirdoavion prema Rijeci za početak)te uz dizanje kvalitete, a time i cijene, dobije se proizvod koji je relativno lako prodati.
ništa puno teže od Dubrovnika.

New Report

Close