HMST (Hoteli Maestral d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HMST (Hoteli Maestral d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.





@Lanica
: potpis ti dosta govori

Da si stvarno pročitala izvještaje i bilješke od zadnjih pet godina vidjela bi da se ne spominje više od ovoga što sam ja tu naveo.

Čovjek je rekao da je to sa DAB-om i jamstvima drugim državnim tvrtkama kap u moru, a ako pogledaš malo bilancu vidjet ćeš da te stavke imaju priličan udio te da opterećuju bilancu. Ako uzmemo u obzir da je to rekao u javnosti i pred kamerama te pretpostavimo da ne laže dalo bi se zaključiti da netko drugi priča gluposti. Dakle, riječ je o dodatnim vanbilančnim stavkama koje opterećuju poslovanje a koje nisu navedene u bilješkama.

Činjenicu da vam takakv genijalan komentar ima ocjenu 100 neću ni komentirati, niti ću se zamarati što će moj poziv za argumetnima dobiti 10-15 [emo_palacg]


Ok, znači bilješke nisu argument? Daj link na to kaj je rečeno. Ili si to čuo blejeći u zvijezde ? Ako je to i rečeno to su izvještajima iznosi od 100.000 – 1.000.000 kn. Imaš nešto što se zove kodeks korporativnog upravljanja u zakonu i neke izjave koje se pritom daju sa nekim potpisima.
PS
E da postoji i spor sa jednim djelatnikom. To je dodatni uteg..
Tnx za ono vezano za potpis [emo_palacg]
[/quote]

Pametnome dosta
[/quote]

LOL..daj pročitaj godišnji…dobro si napisao – pametnome dosta. Pusa

..stoga sam danas ponosan čovjek jer sve što sam izgradio danas sam svojim potpisom predao hrvatskoj državi...


nije mi poznato je su li među sedam potencijalnih investitora valamar i adris. ukoliko jesu realizacija kupoprodaje je gotova stvar. adris je donio odluku o prodaji tvornice duhana u rovinju. novaca imaju, a imat će ga i više. normalno je pravovremeno potražiti odgovarajuće akvizicije.
valamar je prošle godine propustio osam akvizicija u kojima je aktivno sudjelovao.novaca imaju, svrbe ih prsti. prilika za kupovinu je sve manje.


u toj prošloj godini najveći “uteg” u njihovim glavama bile su cijene iz devedesetih kada se je moglo kupovati po izbjegličkim naseljima za kikiriki ili još jeftinije.
pa im se sve čini skupo,srećom za nas ima puno više onih koji su evoluirali i shvačaju ozbiljnost trenutka i posljedice propuštene prilike za budućnost i onih koji ne žive u oblacima sanjajući san koji nije ostvariv.
najrealniji najbolje prolaze tako je bilo i biti će i dalje.
nakom što je vlmr izvršio snimanje na himr a nije podnio ponudu
pejnović je izjavio:
http://www.poslovni.hr/karijere/od-izdavaca-poleta-do-gospodara-nekretnina-280609 [poslovni.hr]
“Pod značajnim smo pritiscima da se ide ispod cijene”

“…Kupci su možda naučili da se od države kupuje ispod cijene…”
http://www.vecernji.hr/hrvatska/nema-rasprodaje-za-hotelske-kuce-plat-maestral-i-imperial-967953 [vecernji.hr]

dok oni “filozofiraju”,”pritišću”,traže i izmišljaju “utege” pametni su u tišini u 2014 kupovali(agrokor,karisma,lrh,maistra,plag,rusi jadr….
i šta su pritom izjavljivali?

Iznimno smo zadovoljni i ponosni jer smo nakon dugačkog procesa postigli dogovor”
http://www.tportal.hr/biznis/kompanije/348149/Plava-laguna-s-Istraturistom-dobiva-prvi-hotel-s-pet-zvjezdica.html

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

opet kupuje hypo. već su na preko 4000 komada.

Da,hypo., skrbnicki je podebljao prosli tjedan

koliko taj kupac može izgubiti kupujući po ovim cijenama pri imovini od 470?
ako ne prodaju ništa,njihove dionice vrijede 470 dok ih ne prodaju.
zarada po dionici sa činom kupnje je danas= 28% čak i ako bi teoretski bilo prodano u nekom budućem natječaju za manje od 470.(nemora ih i on prodati)
tih 28% nekom malo nekom puno nekom taman.u odnosu na 3% u banci jako puno a rizik zanemarivo veći.
avg investitor na zse je u prošloj godini ostvario avg gubitak 3%
u međuvrenenu će i hmst nešto zaraditi pa se vrijednost imovine i povečava čak i bez položajne rente koja isto tako protekom vremena vrijedi više.
sa ovoliko podcijenjenom imovinom hotela u dubrovniku kupac može mirno spavati i čekati koliko treba.
“ozbiljan novac” je krenuo, na putu je,štiže a dubrovnik nije zec i neće pobjeći.
rasplet je vrlo predvidljiv a vrijeme realizacije je za strpljive uvijek zadovoljavajuće ili bolje od toga.
netreba odbaciti niti mogućnost extra zarade jer u jednom od prošlih poništenih natječaja bilo je i ponuda >600 kn a koliko je to na današnjih 340 kn računajte sami a sve to na rok od par dana.zar bi to bila senzacija?
nestrpljivi neka ulože gdje misle da će brže,više,sigurnije…
da imam još cash-a kupovao bi i ja,nadam se da će se to promjeniti daljnim rastom crobex-a.

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

100H na prodaji na 340 kn…zašto se ovome žuri van??

Ignore: KressoM, delux


100H na prodaji na 340 kn…zašto se ovome žuri van??

Ne znam, ali čini mi se da on želi da drugi misle da mu se žuri!?

ili netko tko je sinoć bio na lobotomiji ili netko tko želi zaplašiti druge. Niti jedan “običan dioničar” niti itko s povlaštenim informacijama ne bi ovako i sada radio manevre…samo ignore na takve



100H na prodaji na 340 kn…zašto se ovome žuri van??

Ne znam, ali čini mi se da on želi da drugi misle da mu se žuri!?
[/quote]
još jedna runda zastrašivanja je dobrodošla za nas koji se ne bojimo i koji vjerujemo da će ponude biti.
“Be prepared, son. That’s my motto”
dokupio sam po 325
prvo ozbiljno strašilo za sada je na 380,promatra sa sigurne udaljenosti.

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

Pa što se zamarate sa tim skrivenim nalozima, sve je po zakonu i sve je dopušteno, kao što je dopušteno biti u isto vrijeme i na bidu i na asku.
Kao što se odluka o kupnji ili prodaji neke dionice može promijeniti više puta.
Pa imate trejdere koji trguju na tržištu i koji mjenjaju odluke o kupovini / prodaji ovisno o vlastitom rapoloženju, a kao što znamo tlak pada i biometeorološka prognoza nije dobra trenutno. S druge strane imate racionalne investitore na koje ne utjeću ovakvi događaji. Tako je to. Što je tu je.

Ne razumijem ćemu čuđenje i uzrujavanje?

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Slažem se sa plavim. Netko se prepao i prodao. Vrlo vjerovatno će taj isti do kraja dana ili tjedna kupiti opet skuplje s aska. To je jednostavno tako. Da nema takvih kako bi drugi zaradili? Čista igra živaca[emo_palacg]

..stoga sam danas ponosan čovjek jer sve što sam izgradio danas sam svojim potpisom predao hrvatskoj državi...

da li je ponedjeljak zadnji datum za predaju?

New Report

Close