HMST (Hoteli Maestral d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HMST (Hoteli Maestral d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Evo moje jednostavne stare računice.

Hoteli Maestral su u vlasništvu 44 000 kvadrata građevinskog zemljišta u uvali Lapad, na toj lokaciji građevinska zemljišta postižu cijene oko 400 – 500 eura po kvadratnom metru, po toj računici samo zemljište vrijedi oko 20 M eura. U vlasništvu su 5 hotela od kojih svaki vrijedi najmanje 4 M eura, po toj računici svi hoteli vrijede najmanje 20 M eura. Dug je oko 10 M eura.

20 (hoteli) + 20 (zemljište) – 10 (dug) = 30 M eura (po toj računici 1 dionica = 445 kn)

Ovdje po meni poslovni rezultati ne igraju neku bitnu ulogu pošto je to državna firma i kad dode u privatne ruke stvari će se potpuno promijeniti.

Ostalo je još samo 20 dana i sve ćemo znati. Da ponovim, rok za dostavu obvezujućih ponuda je do 02. veljaće 2014. godine do 15.00 sati.

Lp

kako si izračunao da je to 02.veljače 2014. to može biti samo 2015. pitanje i dalje stoji.kako si izračunao datum.


kako si izračunao da je to 02.veljače 2014. to može biti samo 2015. pitanje i dalje stoji.kako si izračunao datum.

Nisam to ja računao, to sam samo copy/paste sa stranice od CERP-a, imate pod vijeti i priopćenja, nisam ni primjetio da piše 2014., smiješno.

Znači rok je do 02.02.2015. do 15 h.

Lp

hvala lijepa. ispada da je poziv potencijalnim investitorima upućen 20. prosinca 2014. vrijedni su, rade subotom.

Propustili smo pola godine i milijune kuna, pa što?

Dakle ovaj put bi moglo proći.

Nadam se da će ovaj put proći, Dubrovnik je to, ako se sad ne proda tko zna kada će opet biti nova prilika, izbori su na kraju godine.

Lp

iako članak vrvi gomilom netočnih podataka (pogrešno protumačenom Odlukom) nosi nam optimizam.između redaka se može pročitati da je više potencijalnih kupaca otkupilo ponudbenu dokumentaciju-ozbiljno odlučilo kupiti hotele maestral.samo je pitanje vremena-trenutka kada će započeti skidanje prodaje.

ovdje se nudi prilika i traderima da uzmu svoje jer će na vijest o bilo čijem snimanju ovo narasti na oko 400 a to je blizu 30% na vrlo kratak rok.
takva zarada opravdava i preuzimanje manjeg rizika.
očekujem ovdje 2-3 snimanja.

imam nešto ovih dionica

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...



kako si izračunao da je to 02.veljače 2014. to može biti samo 2015. pitanje i dalje stoji.kako si izračunao datum.

Nisam to ja računao, to sam samo copy/paste sa stranice od CERP-a, imate pod vijeti i priopćenja, nisam ni primjetio da piše 2014., smiješno.

Znači rok je do 02.02.2015. do 15 h.

Lp
[/quote]

nisam baš siguran u to.,
piše da će se u roku od najkasnije 15 dana od dana donošenja ove odluke pozvati potencajalne kupce na donošenje obvezujućih ponuda i da tada imaju rok od 45 dana za podnošenje obvezujućih ponuda.,
mi neznamo kojeg su ih datuma pozvali.,znači najkasnije do 15 dana duže od roka koji ste naveli bi bio datum za podnošenje obv. ponuda.,zar ne?




kako si izračunao da je to 02.veljače 2014. to može biti samo 2015. pitanje i dalje stoji.kako si izračunao datum.

Nisam to ja računao, to sam samo copy/paste sa stranice od CERP-a, imate pod vijeti i priopćenja, nisam ni primjetio da piše 2014., smiješno.

Znači rok je do 02.02.2015. do 15 h.

Lp
[/quote]

nisam baš siguran u to.,
piše da će se u roku od najkasnije 15 dana od dana donošenja ove odluke pozvati potencajalne kupce na donošenje obvezujućih ponuda i da tada imaju rok od 45 dana za podnošenje obvezujućih ponuda.,
mi neznamo kojeg su ih datuma pozvali.,znači najkasnije do 15 dana duže od roka koji ste naveli bi bio datum za podnošenje obv. ponuda.,zar ne?

[/quote]

http://www.cerp.hr/default.aspx?id=1297
Evo ovo je službeno da više ne bi bespotrebno raspravljali.
Jedino su pogrešno upisali godinu.

znači odluka je donesena 16.12.2014. plus najkasnije 15 dana za poziv za podnošenje obv. ponuda plus 45 dana roka za dostavu obv. ponuda od dana upučivanja poziva za dostavu obv. ponuda.,

ne. nisi u pravu. zna se krajnji datum.oduzmi 45 i dobit ćeš datum pozivanja.u roku je od 15 dana od dana donošenja odluke.

New Report

Close