HMST (Hoteli Maestral d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HMST (Hoteli Maestral d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

vrlo loš taiming objave odluke odrazio se na loš porast cijene dionice.prvenstveno što je velik broj sudionika na tržištu kapitala uzeo predah za vrijeme Božića i Ng. kao i zimska školska pauza.ozbiljniji promet očekujem tek od 12 siječnja.
sretnu Ng želim Vam.

za staru godinu je u vijestima na novoj tv bio g.Pejnović i rekao kako će privatizacija državne imovine ići samo po procijenjenim vrijednostima te da rasprodaje neće biti.,

ukupna cijena bi bila 250 mil kn plus ulaganja.često tražena cijena nije relevantna.kako je već netko ispred rekao,bolje malo spustiti pa neka kupi najbolji.ps na ovim razinama možda malo dokupim a više nisam spreman platiti


ako je već netko ispred rekao,bolje malo spustiti pa neka kupi najbolji.

upravo tako! pa ako vrijedi više lako bi se nadmetanjem između nekoliko ponuđača došlo i preko 400 kn, ali sa ovih 478 kn početne cijene po meni smo opet pušiona

IGH, THNK, JDPL, ULPL, ATPL, INGR, IPKK, MGMA - najveći baloni na ZSE!!!! čuvajte svoje pare!!!!

kada bi se išlo ispod procijenjene vrijednosti prva bi reakcija javnosti bila kako se radi o lopovluku, pogodovanju zbog vlastitih interesa, rasprodaji hrvatske,
sprezi politike i kriminala itd. izborna je godina i sve se važe.

belupo

Cijena je potpuno realna za 5 hotela u Dubrovniku i toliko građevinsko zemljište.
Puno njih se naviknulo da država prodaje po cijeni daj što daš i drago mi je da se to bar što se hotela tiče promijenilo, cijena je tu, ostalih bitnih uvjeta skoro da i nema. Ako netko želi ovo kupiti sad mu je prilika, jer druge neće biti tako brzo.

Ovih 7 što se javilo znali su da cijena ostaje ista, a ostali (novi) uvjeti su im sigurno prihvatljivi.

Lp

Cijena se znala i u prvom krugu, pa ih je bilo znatno vise zaintereairanih. Steta sto od privatizacije najvjerojatnije nista ni ovaj puta. Ovo je trebalo prodat po 300, 400, 500 i oslobodit likvidnost, no nema pameti kod nas.

Pozdrav svima, molim vas za neke informacije. Naslijedila sam neke dionice (između kojih i HMST) a kako sam potpuni laik pokušavam vidjeti što mi je činiti. Naravno laički i zdravorazumski me buni nesrazmjer cijene na burzi i one po kojoj država prodaje pa vas molim za kratko pojašnjenje sljedećeg – što uopće točno znači pismo namjere ako ne upravo to – namjera da se nešto kupi prema danim uvjetima?! Svi koji su poslali pismo znaju i cijenu i ostale uvjete – ukoliko ih nisu voljni prihvatiti koju korist od pisma imaju i što uopće pokušavaju postići odnosno na koji način? Nije li uopće neozbiljno i neprofesionalno slati takvo pismo pa se povući? Mogu li prema tome ja osobno poslati pismo namjere?
Hvala na svakom pojašnjenju unaprijed..

procitajte temu u nazad godinu dana, a ako imate vise dionica, mozete pocitati komplet

Kanabis…izborna godina je,sat otkucava još sitno tako da će vladajući pokrenut sve ne bi li dobili još 4 godine mandata a kamo li prodaju Maestrala, vlada treba lovu i prodat će puno toga a g.Pejnović ne želi prodavati ispod procijenjene vrijednosti nešto što donosi sve veću dobit. Uvjeti olabavljeni uz istu fer procijenjenu vrijednost i neka nadmetanje počinje a to što ima 7 potencijalnih kupaca ukazuje da su ostali samo najozbiljniji kandidati a ne “ivica i marica”.Poprilično sam uvjeren da će Maestrali biti prodani ove godine i da je ovaj krug natječaja puno ozbiljniji i konkretniji od prijašnjih “kruha i igara”.[emo_smijesak]

Slabija su ocekuvanja nego prvi puta. Tada je cijena isla do 430kn i bilo je znatno vise zainteresiranih. Da je nesto sto posto kako vi tvrdite, onda bi cijena na zse vec bila na 2-3% od toga. A imati dionice, ne citati temu i otvarati nove nickove je bzvz.


Cijena se znala i u prvom krugu, pa ih je bilo znatno vise zaintereairanih. Steta sto od privatizacije najvjerojatnije nista ni ovaj puta. Ovo je trebalo prodat po 300, 400, 500 i oslobodit likvidnost, no nema pameti kod nas.

Prošli put u prvom krugu kad se javilo 18 potencijalnih kupaca cijena se nije znala i Vi to jako dobro znate, tek se po završetku prvog kruga skupljanja neobvezujućih ponuda išlo na određivanje uvjeta i cijene. Tako da nitko od tih 18 potencijalnih kupaca nije znao ni cijenu ni one nemoguće uvjete koji bi mogi samo rijetki ispuniti.

Ovih 7 što se sada javilo znali su da cijena ostaje ista, a ostali (novi) uvjeti su im sigurno prihvatljivi.

Zašto je sad cijena 310 a onda je bila 430, pa pogledajte i onda je na početku objave cijene dionica bila oko 330 kn, te se lagano dizala kako se bližio rok te je tek zadnja dva tri dana došla iznad 400 kn, tako da ima još vremena do sredine drugog mjeseca, ljudi su ovaj put ipak možda malo oprezniji ali ja očekujem da će cijena lagano prema gore.

Vi mislite da najvjerojatnije neće biti kupaca dok ja mislim da će ih najvjerojatnije biti i to je ljepota burze, očekivanja su različita i to je dobro.

Lp

New Report

Close