HMST (Hoteli Maestral d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HMST (Hoteli Maestral d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Odluka o drugom krugu za društvo Hoteli Maestral
Upravno vijeće Centra za restrukturiranje i prodaju je na 10. sjednici donijelo Odluku o početnoj cijeni i provedbi postupka javnog prikupljanja obvezujućih ponuda za kupnju dionica društva Hoteli Maestral d.d. Dubrovnik.

Prihvaćeno je Izvješće o provedenom javnom pozivu za iskazivanje interesa za kupnju 352.011 dionica društva, a utvrđeno je kako je na temelju javnog poziva za iskazivanje interesa za kupnju dionica Društva u roku pristiglo 7 pisama namjere za kupnju.

http://www.duudi.hr/wp-content/uploads/2014/12/Odluka-HM.pdf

7 pisama namjere bitno olabavljeni uvjeti i ista početna cijena, gotovo da bolje ne može.S obzirom na broj zainteresiranih koji su znali da se početna cijena neće mjenjati moglo bi ovdje biti velike borbe za Maestrale!!!

naučeni u proteklih 24 godine na smiješne cijene u privatizaciji i sumnjiva pogodovanja novi pristup prodaje je trenutno neprihvatljiv. na maestralima se mora ta praksa prelomiti.zato komentare kako je cijena previsoka, nabildana, nerealna ne mogu prihvatiti.tko je u pravu.oni koji takve prosudbe donose na osnovi vlastitih prognoza, dobivenih informacija iz druge ruke ili rast koji je procjenu izvršio uvidom u relevantnu dokumentaciju.

Hoteli Maestral su u vlasništvu 44 000 kvadrata građevinskog zemljišta u uvali Lapad, na toj lokaciji građevinska zemljišta postižu cijene oko 400 – 500 eura po kvadratnom metru, po toj računici samo zemljište vrijedi oko 20 M eura. U vlasništvu su 5 hotela od kojih svaki vrijedi najmanje 4 M eura, po toj računici svi hoteli vrijede najmanje 20 M eura. Dug je oko 10 M eura.

20 (hoteli) + 20 (zemljište) – 10 (dug) = 30 M eura (po toj računici 1 dionica = 445 kn)

Lp

Napomena – ovo nije preporuka za kupnju ili prodaju HMST (ovo je samo moje mišljenje koje može biti potpuno krivo).

belupo

Ovo iznad sam na ovoj temi napisao 25.02.2014. kad je cijena bila ispod 160 kn.

Cijena je potpuno realna za 5 hotela u Dubrovniku i toliko građevinsko zemljište.
Puno njih se naviknulo da država prodaje po cijeni daj što daš i drago mi je da se to bar što se hotela tiče promijenilo, cijena je tu, ostalih bitnih uvjeta skoro da i nema, penali nisu strašni. Ako netko želi ovo kupiti sad mu je prilika, jer druge neće biti tako brzo.

Ovih 7 što se javilo znali su da cijena ostaje ista, a ostali (novi) uvjeti su im sigurno prihvatljivi.

Lp

Imamo 7 pisama namjere. Svih 7 zna sve uvjete uključujući cijenu. Cijena na burzi je trenutno 35% niža od tražene, s kojom su upoznati svi koji su poslali pismo. Što može toliko krenuti po zlu da je kupnja na ovim razinama neisplativa?(pitam stvarno)

uvjek može krenuti po zlu kolega tribal1,povjest je pokazala da je to skoro pravilo.


15.02.2015. ne može biti rok za podnošenje obvezujućih ponuda.usput želim ukazati na članak novinarke koščec objavljen u jutarnjem listu u kojem je pogrešno protumačena važnost plana poslovanja,ulaganja i razvoja društva.po njenom shvaćanju,plan nije bitan.što više, onaj tko ga ne priloži je u prednosti, jer ne mora predložiti nekoliko načina osiguranja plaćanja penala.njen članak ogledni je primjer ne profesionalnog novinarstva.

Ovo mi je još bolje [emo_smijeh][emo_smijeh][emo_smijeh]

Minimalna cijena za paket od 68,26 posto dionica tvrtke koja ima pet objekata u atraktivnoj uvali Lapad ostala je manje više ista kao i u prvom pokušaju prodaje te tvrtke sredinom ove godine – 168,3 milijuna kuna. Razlika od otprilike četiri tisuće kuna, vjerojatno je zbog tečajnih razlika.

Nije primjetila da nije isti broj dionica pa je zaključila da je kuna pala/porasla u odnosu na kunu [emo_smijeh][emo_smijeh][emo_smijeh]

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche


Imamo 7 pisama namjere. Svih 7 zna sve uvjete uključujući cijenu. Cijena na burzi je trenutno 35% niža od tražene, s kojom su upoznati svi koji su poslali pismo. Što može toliko krenuti po zlu da je kupnja na ovim razinama neisplativa?(pitam stvarno)

znaš li koji je ovo već natječaj za privatizaciju HMST? a po svemu sudeći opet će propasti zbog nebulozne početne cijene od 478 kn! [emo_ljut]

IGH, THNK, JDPL, ULPL, ATPL, INGR, IPKK, MGMA - najveći baloni na ZSE!!!! čuvajte svoje pare!!!!


Imamo 7 pisama namjere. Svih 7 zna sve uvjete uključujući cijenu. Cijena na burzi je trenutno 35% niža od tražene, s kojom su upoznati svi koji su poslali pismo. Što može toliko krenuti po zlu da je kupnja na ovim razinama neisplativa?(pitam stvarno)
ocito je kupio tko je planirao [emo_beztona] [emo_namigusa]

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

Vidim da su svi u euforiji pa ću opet ja malo kontra svih ali ne radi drukanja već da malo pogledamo i argumente s druge strane.

Iako su na prvu uvjeti labaviji od prethodnog natječaja ne mislim da je minimalno ulaganje otjeralo interesante jer svatko će uložiti i više od toga. Inače neće iskoristiti ono što Dubrovnik pruža i riječ je o lošoj investiciji, a svima je jasno da 25 milijuna eura neće dati netko tko ne zna šta radi. O dijelu vezano za vlastita sredstva sredstva se slažem da je nebuloza iako ni to nije problem u slučaju Adrisa i Lukšića, pa čak i Valamara.

Ovi penali nisu problem financijski jer je riječ o, zajedno sa jamstvima, 19,3 milijuna koja se daju pokriti i kroz garanciju banke. Ali su opet uspjeli zamuljati cijelu stvar kada kažu da potencijalni ponuditelji MOGU (a ne moraju???) dati poslovni plan i onda će još ako ga ne ispune snositi penale?!?!? A oni koji ne daju poslovni plan neće snositi penale jer se niti nisu na nešto obvezali?!?! A na kraju zaključe cijeli natječaj sa uvjetom koji kaže da je cijena presudni kriterij?!?!?! Da li to znači da je 480 kuna sa 10 milijuna ulaganja bolje od 400 kuna sa 300 milijuna ulaganja?

Totalne gluposti, a da ne pričamo o tome da će teško Maistra ili Adris dati svoji poslovni plan sa vjerom u CERP da neće to nitko drugi dobiti za slijedeći krug. A CERP kaže da ima pravo poništiti natječaj ukoliko želi.

Ali i da to sve bude ok da li je netko spreman prihvatiti mogućnost penala a zna da je Država prva koja će ga kočiti kod provedbe planova kroz sporost oko sve moguće dokumentacije (jedino kvalitetno u spomenutom članku iz jutarnjeg inače prepunom gluposti). A samo ono što znamo je zemljište od 55 tisuća kvadrata i ogromni dug prema DAB-u.

Za samu cijenu bi rekao da je u redu ali previše je ostalih stvari da bi se samo to gledalo. Mislim da neće ovo biti zadnji krug.

ps. i zašto su povećali broj dionica koje prodaju za 9 komada, da ispadnu još malo neozbiljniji?

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche

Ali da natjecaj propadne ne može se toliko izgubiti koliko se moze dobiti ako natječaj prođe.Na predhodnom natječaju je bilo puno više nepoznanica oko uvjeta za razliku od ovog natječaja i čisto sumnjam da neće biti ni jedna obvezujuća a šta se cijene tiče već davno se zna da se ista neće mijenjati koja nije ni bila problem a ono što je bio problem mislim da više nije.Ovdje mislim da je sve čisto a i dudu neće sebe blamirati više i njima je u interesu da se ovo uspješno završi,a mislim da i ovaj natjecaj istiskuje određene troškove zainteresiranih pa mislim da svima nije baš do neke igre samo da bi učestovali.



Imamo 7 pisama namjere. Svih 7 zna sve uvjete uključujući cijenu. Cijena na burzi je trenutno 35% niža od tražene, s kojom su upoznati svi koji su poslali pismo. Što može toliko krenuti po zlu da je kupnja na ovim razinama neisplativa?(pitam stvarno)

znaš li koji je ovo već natječaj za privatizaciju HMST? a po svemu sudeći opet će propasti zbog nebulozne početne cijene od 478 kn! [emo_ljut]
[/quote]

zbog kojih razloga mislite da je cijena od 478 kn po dionici nebulozna?.,

Recimo da ste me uvjerili u moju naivnost, s obzirom na to kako se stvari odvijaju u ovoj zemlji. Svejedno razlika od 35% između burzovne cijene i one za koju su stigla pisma namjere me uznemiruje. Hmhm.

New Report

Close