HMST (Hoteli Maestral d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HMST (Hoteli Maestral d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Objavljeno je da je pisma namjere predalo vise domacih i inozemnih investitora, nista dalje nece ni objavljivat. Takodjer nece niti objavit kada krene drugi krug, zvat ce investitore iz prvog kruga pojedinacno, da obave dubinsko i predaju obvezujuce.

Do sada su uvijek objavljivali početak drugog kruga pa će valjda i sada. A to će biti kad upravno vijeće CERP-a donese odluku o provedbi postupka javnog prikupljanja obvezujućih ponuda za kupnju dionica društva HMST, tada će započeti drugi krug prodaje. Obavijest će biti na stranicama CERP-a i na ZSE (ZSE će dobiti obavijest od uprave HMST koju će javno objaviti). Prošli put je prošlo više od tri mjeseca između prvog i drugog kruga, a za sad je prošlo mjesec i pol od završetka prvog kruga.
Od kud Vam informacija da neće objaviti početak drugog kruga jer ja još ne znam za takav slučaj pa ako bi nam to mogli malo objasniti?

Lp

Prošli put je za hotele Plat došlo 15 neobvezujućih ponuda a za HMST 18, pošto je sada za hotele Plat došlo 11 neobvezujućih ponuda očekujem da ih je i za HMST došlo više od 10.
Ako maknu uvjete i dozvole kreditiranje te ako produlje vremenski rok na 5-6 godina za dizanje kategorizacije kako bi potencijalni kupac imao po godinu za obnovu svakog hotela, mislim da bi onda lako mogli imat par ozbiljnih kupaca.

Lp

Napomena – ovo nije preporuka za kupnju ili prodaju HMST (ovo je samo moje mišljenje koje može biti potpuno krivo).

Informacije sam dobio iz CERP-a. Neće objavljivat imena investitora koji su predali neobvezujuće ponude jer smatraju da bi naštetili natječaju i smatraju da će na ovaj način postići bolju cijenu. Ne znam zašto se uvijek ravnate po tome koliko je dana prošlo od jedne objave do druge, to su obična naklapanja. Jedino bitno je kada se sastaje upravni odbor a to ovisi kada gospoda nađu vremena tj. kada ga Pejnović sazove. Nije problem nazvat CERP i pitat da li je drugi krug u tijeku, ili je?
Meni, nekoliko domaćih i stranih investitora, ne zvuči kao preko 10, makar ne znam zašto je to uopće bitno. Neka se javi jedan i plati koliko država traži i puna šaka brade.

Hrc, 19.12.2014. u 09:58
Prošli put je za hotele Plat došlo 15 neobvezujućih ponuda a za HMST 18, pošto je sada za hotele Plat došlo 11 neobvezujućih ponuda očekujem da ih je i za HMST došlo više od 10.

Da li je ovo uopće potrebno komentirat, pa nisu to zakoni fizike da možemo vuć paralele i zaključke.

Ljudi moji to je smijurija. Cijena je i bez uvjeta prepucana, a oni komentiraju da ce na ovaj nacin postici jos visu cifru. Ne razumijem ni zasto se sada pozivaju na vecu cijenu, kad su u prvom krugu pokazali da ih najvise zanima holtikultura oko hotela. Ne treba se ovdje nicemu nadati, jer nitko nece ici ni u sken tvrtke. 300kn bi se mozda moglo dobiti i da zaista zele prodati, to su trebali staviti kao pocetnu cijenu, pa tko ponudi vise.

sama objava neobavezujućih ponudu dignit će cijenu 10% tako kako god zavrsilo moze se zaradit u odnosu na sadašnju cijenu.

ne ide tako jednostavno. jedino zvučno ime i poticajna Odluka mogu biti injekcija.euforija rasta cijene završila je prošlom,neuspjelom prodajom.

Hrc

Pitao sam Vas od kud Vam informacija da neće objaviti početak drugog kruga, a ne za investitore, to je svima potpuno jasno.

Razlog je zato što se neki pitaju zašto već nije objavljen drugi krug, zato pišem da je i prošli put prošlo više od tri mjeseca i da je to očito normalno, može bit objavljen za par dana a može i za mjesec dva.

Nisam vukao paralele između JDPL, HIMR, HPB ili CROS nego između Plata i HMST, vrijeme ce pokazati dal sam bio u pravu, logika nekad cuda radi.

Lp

nisam zadovoljan što je cijena ostala ista, bolje bi bilo da su snizili na 300-350 i sigurno bi se prodalo, ovako bojim se opet pušiona i onda novi krug sa nižom cijenom

Ignore: KressoM, delux

Avax,kao što znamo iz javno dostupnih podataka konkretno za Valamar je da je najveći problem bio…”U prvom krugu privatizacije za Hotele Maestrala je bilo stiglo 18 pisama namjere, ali nakon provedbe obvezujućeg kruga, u sklopu kojeg su objavljeni i uvjeti prodaje s početnom cijenom za dionice od 168,3 milijuna kuna te traženjem 90 milijuna kuna ulaganja u tri godine iz vlastitih sredstava, nitko nije poslao obvezujuću ponudu.

Nakon neuspjeha prvog kruga iz DUUDI-ja, u čijoj je nadležnosti i CERP, su to objasnili ‘očito tržišno neprihvatljivim uvjetima’ prodaje i najavili da će te uvjete analizirati i pripremiti novi natječaj.

Usporedba uvjeta prodaje pokazuje da je i u drugom krugu početna cijena za 68,25 posto dionica Hotela Maestral ostala ista, 163,3 milijuna kuna, ali sada se više ne traži 90 milijuna kuna ulaganja u tri godine iz vlastitih sredstava”…te mi je sada realnije da jedan od mogućih potencijalnih kupaca kao što je Valamar dostavi obvezujuću ponudu.[emo_smijesak]

Jako sam zadovoljan ovim uvjetima. Po meni je cijena koju traže potpuno realna.
Rok za predaju je do 15.02.2015. ako ga ne produže.
Baš me zanima hoće li Valamar ili netko drugi sada ovo zgrabiti.
Mislim da nas ovdje očekuju jako lijepi dani.

Lp

15.02.2015. ne može biti rok za podnošenje obvezujućih ponuda.usput želim ukazati na članak novinarke koščec objavljen u jutarnjem listu u kojem je pogrešno protumačena važnost plana poslovanja,ulaganja i razvoja društva.po njenom shvaćanju,plan nije bitan.što više, onaj tko ga ne priloži je u prednosti, jer ne mora predložiti nekoliko načina osiguranja plaćanja penala.njen članak ogledni je primjer ne profesionalnog novinarstva.

ja se slažem da će i ovaj 4. ili 5. pokušaj privatizacije HMST propasti zbog nerazumo visoke cijene od čak 478 kn!
da je cijena bila atraktivnija, npr. 300 kn, već bi HMST bili prodani na prošlom natječaju bez obzira na uvjete koje je jedan ADRIS bez problema mogao ispoštovati…ali on nije uopće dao ponudu što znači da im je cijena bila previsoka, a cijenu sada nisu uopće mijenjali!
dakle sredinom iduće godine mogao bi ići novi natječaj za HMST, ali ovaj puta sa cijenom od oko 250-300 kn i tada bi moglo uspjeti

IGH, THNK, JDPL, ULPL, ATPL, INGR, IPKK, MGMA - najveći baloni na ZSE!!!! čuvajte svoje pare!!!!

New Report

Close